Pierwsza na świecie opona letnia z homologacją zimową

Podczas tegorocznych targów Inter Cars firma Michelin zaprezentuje innowacyjną oponę MICHELIN CrossClimate – pierwszą na świecie oponę letnią z homologacją zimową.

opona_michelin_crossclimate_2MICHELIN CrossClimate, w przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, jest oponą letnią z osiągami zimowymi na najwyższym poziomie. Opona MICHELIN CrossClimate uzyskała najwyższą klasę przyczepności na mokrej nawierzchni (klasa „A”), zarówno według kryteriów oceny opon letnich, jak i zimowych. Dzięki nowatorskiej konstrukcji bieżnika i wykorzystaniu funkcjonalnych elastomerów innowacyjna opona MICHELIN CrossClimate dostosowuje swoje właściwości do warunków pogodowych.

Dodatkową atrakcją stoiska Michelin będzie ekspozycja opon używanych w sportach motorowych m.in. WRC, Dakar, 24h Le Mans. Michelin swoje doświadczenia z motorsportu wykorzystuje w seryjnej produkcji opon. Przykładem takiego podejścia jest MICHELIN Pilot Sport Cup 2 – opona, którą będzie można zobaczyć na samochodzie McLaren MP4 – 12C „SPRINT Edition”. To pierwszy na świecie egzemplarz tego auta, jaki do testowania otrzymał polski kierowca rajdowy Maciej Dreszer, z którym będzie się można spotkać na stoisku Michelin osobiście. Maciej Dreszer to zwycięzca długodystansowych 24-godzinnych wyścigów w Zolder, zdobywca tytułu wicemistrza Europy w wyścigach górskich FIA CEZ Hill Climb Trophy (grupa N+2000) w 2014 r. i zarazem pierwszy Polak ścigający się na torze Nürburgring.

Targi Inter Cars 2015 odbywają się w dniach 18-20.09.2015 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony