Zachwyty jurorów iTQi nad wódką Orkisz!

Najwyższe wyróżnienie i uznanie najlepszych języków świata – Crystal Taste Award trafiło do firmy Stock Polska! Ten rzadki, bardzo cenny tytuł otrzymał Orkisz – czysta wódka z pradawnej pszenicy orkiszowej.

wodka orkiszO tę nagrodę walczy się przez lata! Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości iTQi przyznaje Crystal Taste Award jedynie w przypadku, gdy trzy lata z rzędu produkt zdobędzie wyróżnienie Superior Taste Award – trzy złote gwiazdki za znakomity smak. Żeby zdobyć pełne trzy gwiazdki, ogólna ocena wszystkich sprawdzanych atrybutów smaku i jakości, przyznawanych przez jurorów musi przekroczyć 90%. Prawie nieosiągalne? Stock Polska pokazał, że warto mierzyć najwyżej. Zdobywcą tej szczególnej nagrody i najwyższego uznania jurorów został Orkisz Spelt Vodka. Wcześniej trzykrotny laureat złotego medalu.

Jakie cechy powinna posiadać najlepsza wśród najlepszych?

Głównym atrybutem jest smak. Kolejno badane są: aromat, pierwsze wrażenie, warstwa wizualna i inne cechy. Wódka Orkisz jest wytwarzana w małych ilościach, w procesie powolnej destylacji, dzięki temu charakteryzuje ją niezrównana łagodność, subtelny i niepowtarzalny smak. Schłodzona do temperatury 4-6 stopni Celsjusza oddaje najlepiej swoje wyjątkowe walory i właściwości docenione przez najważniejszych jurorów świata – członków prestiżowych stowarzyszeń kulinarnych i sommelierów. Każdy z nich indywidualnie przyznaje degustowanemu produktowi punkty na formularzu oceny sensorycznej.

W tym roku po raz pierwszy oceniana była nowość w portfolio firmy Amundsen Vodka. Jurorzy w ogólnej ocenie tego produktu określili go jako wybitny. Pierwsze wrażenia są doskonałe, a producent jest przekonany, że produkt ten trafi w gusta wymagających konsumentów.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony