Ranking liceów - Kraków

Męska skóra nie lubi zimy!  Email
Męska uroda
Wpisany przez Mirek   
czwartek, 06 grudnia 2012 16:32

Chłód, wiatr a także przebywanie w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach oznaczają dla skóry nieustanne zmiany temperatur, co w konsekwencji doprowadza do sporych zaburzeń w jej równowadze wodno-lipidowej. Konsekwencją jest rozregulowanie pracy gruczołów łojowych i nadmierna suchość lub przeciwnie - ekstremalne świecenie. Ratunek jest jeden: odpowiednie produkty nawilżające i ochronne!

_menspaceJednym z głównych zabezpieczeń skóry przed wysoką lub niską temperaturą jest lipidowy płaszcz ochronny, składający się głównie z sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe. Łój, bo tak inaczej nazywamy sebum, chroni przed szkodliwymi bakteriami, zanieczyszczeniem powietrza i nadmiernym wysuszeniem skory. Uszczelnia bogatą w wodę zewnętrzną powłokę ciała i pozwala uniknąć ucieczki płynów do mniej nasyconego wilgocią powietrza.

Męska skóra w normalnych warunkach wytwarza wystarczające ilości łoju. Jeśli naszej codziennej aktywności towarzyszą nagłe zmiany temperatury, cała ta skomplikowana maszyna zaczyna pracować nieprawidłowo. U mężczyzn ze skórą skłonną do utraty wilgoci objawia się to nadmiernym wysuszeniem. U osób ze skłonnością do łojotoku gruczoły są nadmiernie pobudzane i cera staje się tłusta i świecąca.

Jak temu zaradzić?

Przede wszystkim zlikwidować przyczyny problemu, czyli odbudować naturalne bariery ochronne, dostarczyć skórze wilgoci i zapewnić zewnętrzną barierę, która ograniczy jej ucieczkę. Warto skorzystać z profesjonalnych kosmetyków dobranych do indywidualnych wymagań skóry.

Poniżej kilka przykładów:

 

  • ReHab London Morning Glory - Krem nawilżający dla cery suchej – idealny dla mężczyzn z tendencją do nadmiernego przesuszenia skóry, zawiera olej kokosowy i masło kakaowe – jedne  najsilniejszych substancji o działaniu nawilżającym,

  • KYOKU - Nawilżająco-liftingujący krem do twarzy – wybór idealny dla mężczyzn po 40stce, oprócz działania nawilżającego zawiera szereg składników liftingujących i opóźniających proces powstawania zmarszczek; znajdziemy w nim: bambus, olej z awokado, liście zielonej herbaty, aloes, plankton i witaminę E,

  • 66°30 Organics Day Cycle Ultra - Nawilżający fluid na dzień 6 w 1 – idealny dla osób zabieganych, potrzebujących kompleksowej ochrony – nawilża, łagodzi podrażnienia po goleniu, matuje, wygładza, ujędrnia i zabezpiecza skórę.

 

Wszystkie produkty dostępne są w sklepie internetowym www.menspace.pl.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony