Benospokój i Benosen - spokojnego powrotu do codzienności

Wakacje za nami, a w głowie kołacze się jedna uparta myśl: praca. Faktycznie, powrót do rzeczywistości po kilku tygodniach odpoczynku i słońca może być trudny. Jak więc zachować cząstkę wakacyjnego „luzu” i bez stresu wrócić do codziennych obowiązków? Pomóc w tym mogą preparaty Benospokój oraz Benosen, które łagodząc napięcie psychiczne poprawiają funkcjonowanie organizmu zarówno w ciągu dnia, jak nocą.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy - to znane powiedzenie dotyczy niestety też wakacji. Plaża, morze, piękne górskie widoki – wszystko to potrafi doskonale wprowadzić w stan relaksu.
I o to właśnie na urlopie chodzi! Jednak po udanym wypoczynku, wolnym od wszelkich kłopotów
czy zmartwień, niekiedy trudniej ponownie odnaleźć się w realiach.

Stres jak bumerang

Paradoksalnie chwilowe odprężenie może wywołać efekt bumerangowy, co oznacza, że sytuacje stresujące, skontrastowane z wakacyjną beztroską, będziemy odbierać jako trudniejsze, niż są faktycznie. Bywa, że po urlopowym lenistwie organizm buntuje się przeciwko powrotowi
do funkcjonowania na pełnych obrotach, odpowiadając szeregiem reakcji psychosomatycznych, które nazywamy stresem. Wszystkie zadania „na wczoraj”, kiedyś tak oczywiste i naturalne, teraz potrafią wytrącić z równowagi, popsuć humor, a nawet zaburzyć cykl snu. W podobnym stanie nie da się funkcjonować długo – należy zatem podjąć kroki zaradcze, często niełatwe.

Spokój? Naturalnie!

Jak więc poradzić sobie z takim wyzwaniem? Sposoby załagodzenia możliwych negatywnych skutków związanych z powrotem do codzienności podpowiada sama natura. Melisę, L-teaninę i chmiel zwyczajny już od dawna wykorzystuje się w ziołolecznictwie dla zminimalizowania nadmiernego napięcia psychicznego.

Na bazie roślinnych składników powstały dwa suplementy diety, których zadaniem jest wyciszenie organizmu w sytuacjach stresujących: Benospokój – na spokojny dzień
oraz Benosen® – na spokojny sen i rześki poranek.

Na spokojny dzień

Kiedy napięcie i ciągła irytacja nie ustępują, warto sięgnąć
po Benospokój - nowy suplement diety, który
w sposób naturalny łagodzi napięcie psychiczne, stres
i rozdrażnienie w ciągu dnia, a także pomaga zachować dobre samopoczucie. Składniki zawarte w preparacie –
L-teanina oraz wyciąg z melisy lekarskiej (Melissa officinalis) - sprzyjają uspokojeniu, relaksacji oraz rozluźnieniu, nie powodując uzależnienia ani otępienia (po zastosowaniu preparatu można prowadzić samochód).

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie

Cena: ok. 18 zł/20 tabletek

Na spokojny sen i rześki poranek

Kiedy kłopoty z całego dnia przeniosą się również na noc, pomocny może okazać się Benosen® - preparat, który wpływa
na podniesienie jakości wszystkich trzech etapów snu: zasypiania, snu głębokiego oraz przebudzenia. Dzięki starannie dobranej kompozycji składników naturalnego pochodzenia - L-teaniny
i wyciągowi z chmielu (Humulus lupulus) – zwiększa aktywność wytwarzanych przez mózg fal alfa odpowiedzialnych za wyciszenie przed snem i redukuje nocne budzenie. Dzięki temu organizm
po przespanej nocy jest rześki i wypoczęty.

Sposób użycia: zaleca się stosowanie 1-2 tabletek dziennie, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania, minimum pół godziny przed snem, popijając wodą.

Cena: ok. 19 zł/20 tabletek; ok. 34 zł/40 tabletek

Działanie poszczególnych składników suplementów diety Benospokój i Benosen®:

L-teanina – naturalny aminokwas, występujący głównie w zielonej herbacie. Pobudza emisję fal alfa w mózgu, wywołując stan głębokiego relaksu przy jednoczesnym zachowaniu czujności umysłowej. Przyczynia się do uwolnienia od stresu i umożliwia odprężenie, nie powodując otępienia. L-teanina zawarta jest w obu preparatach Benospokój oraz Benosen®.

Melisa lekarska (Melissa officinalis) - roślina mająca cenne zastosowanie
w ziołolecznictwie. Wspomaga optymalne uczucie zrelaksowania oraz uspokojenia,
a także zmniejsza napięcie psychiczne. Dodatkowo, przeciwdziała dolegliwościom fizycznym związanym z nerwowością – problemom ze skupieniem uwagi czy uczuciu ściśniętego żołądka. Melisa lekarska wchodzi w skład preparatu Benospokój.

Standaryzowany ekstrakt chmielu (Humulus lupulus) – bylina, wykazująca działanie wyciszające i usypiające, a także wzmagająca działanie L-teaniny. Chmiel łagodzi nadpobudliwość oraz wspomaga ochronę przed wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi
za przyspieszony proces starzenia. Standaryzowany ekstrakt z tej rośliny można znaleźć
w suplemencie diety Benosen®.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony