Ochrona przeciwsłoneczna Iwostin Solecrin

Laboratorium Iwostin wzbogaciło przeciwsłoneczną linię dla skóry wrażliwej Iwostin Solecrin o nowy preparat - Spray ochronny multipozycyjny SPF50+, który zapewnia bardzo wysoką ochronę skóry wrażliwej i alergicznej przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Spray chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry, zmniejsza ryzyko wystąpienia fotodermatoz, np. wyprysku słonecznego czy odczynów fotoalergicznych. Preparat posiada multipozycyjny aplikator 360°, umożliwiający wygodną aplikację w każdej pozycji.

Lato kojarzy się nam zwykle z relaksem w promieniach słońca, przebywaniem na powietrzu, pięknie opaloną skórą, która dla wielu osób jest oznaką udanych wakacji. Niestety słońce może być nie tylko źródłem przyjemności.  Dawkowane bez ograniczeń i odpowiedniej ochrony szkodzi naszej skórze i pozostawia na niej pamiątki niezbyt przyjemne – poważne problemy skórne, takie jak m.in. oparzenia słoneczne, zmiany barwnikowe, a nawet nowotworowe. Do ich powstania wystarczą nawet krótkotrwałe ekspozycje na promieniowanie ultrafioletowe. Już niewielkie dawki UVA powodują pogrubienie warstwy rogowej i całego naskórka oraz degenerację włókien kolagenu i elastyny.


Szczególnej ochrony wymaga cienka i delikatna skóra niemowląt i dzieci. Jest ona bardziej narażona na poparzenia ze względu na nie w pełni wykształcone melanocyty, przez co ma mniejszą zdolność ochrony przed promieniowaniem UV. Należy ją chronić preparatami o bardzo wysokim poziomie protekcji oraz unikać ekspozycji na słońce w godzinach największego nasłonecznienia.

solecrinNowość Laboratorium Iwostin - Spray ochronny multipozycyjny SPF50+ Iwostin Solecrin zapewnia skórze dorosłych i dzieci powyżej 6. miesiąca życia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Preparat zawiera:

  • filtr immunologiczny Antileukine 6 ®, który zabezpiecza DNA komórek skóry przed uszkodzeniem oraz wzmacnia naturalny system ochrony przeciwsłonecznej,
  • kompleks filtrów mineralnych i organicznych, które chronią skórę przed promieniowaniem UVA i UVB oraz zapobiega powstawaniu zmian barwnikowych,
  • witaminę E przeciwdziałającą starzeniu się skóry.

Preparat jest odporny na wodę i pot. Posiada innowacyjne opakowanie – multipozycyjny aplikator 360°, umożliwiający jego wygodną aplikację w każdym ustawieniu puszki (co jest szczególnie ważne w przypadku małych i ruchliwych dzieci). Spray uzyskał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Substancje aktywne: filtr organiczny Uvasorb HEB, filtr immunologiczny Antileukine 6®, witamina E, filtr Parsol® 1789 (Avobezon), dwutlenek tytanu, woda termalna z Iwonicza Zdroju.

Pojemność: 150 ml, cena: 49,90zł

Sposób użycia: Należy równomiernie nakładać na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce, omijając okolice oczu. W przypadku długiego przebywania na słońcu lub starcia preparatu z powierzchni skóry należy powtarzać aplikację tak często jak to konieczne.

Składniki aktywne w Sprayu multipozycyjnym SPF50+ Iwostin Solecrin

Uvasorb HEB

Filtr organiczny o bardzo wysokiej skuteczności ochrony przed promieniowaniem UVA. Charakteryzuje się wysokim stopniem wchłaniania  i wodoodporności. Jego działanie wzmacnia obecość innych filtrów UVA i UVB.

Antileukine 6®

Opatentowany filtr immunologiczny nowej generacji. Działa od wewnątrz wzmacniając naturalny system obrony przeciwsłonecznej, chroni przed uszkodzeniami w DNA oraz oparzeniami. Wraz z witaminą E zapobiega negatywnym efektom działania wolnych rodników, odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołane poparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.

Witamina E

Ma działanie fotoprotekcyjne i przeciwzapalne. Regeneruje barierę lipidową skóry, wbudowuje się w struktury błony komórkowej i lipidów cementu międzykomórkowego naskórka, pełniąc role naturalnego czynnika przeciwrodnikowego. Jest doskonałym antyutleniaczem. Współdziałając z witaminami C i A, zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.

Parsol® 1789 (Avobezon)

Jeden z najbardziej skutecznych filtrów organicznych chroniących przed promieniowaniem UVA. Absorbuje promieniowanie ultrafioletowe. Jego pełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M. Jest hypoalergiczny, nie wywołuje działania drażniącego.

Dwutlenek tytanu

Bezpieczny filtr fizyczny zawierający dwutlenek tytanu w postaci zawiesiny mikrokryształów zamkniętych w hydrofobowych otoczkach. Wykazuje wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz w znaczny sposób osłabia działanie promieniowania UVA. Dzięki zastosowaniu przy produkcji innowacyjnej technologii jest całkowicie przezroczysty i nie pozostawia na skórze białego osadu.

Woda termalna z Iwonicza - Zdroju

Koi i łagodzi podrażnienia.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony