Woda czy balsam po goleniu? Pomagamy w wyborze.

Czym różni się woda od balsamu po goleniu? Jak wybrać produkt idealnie dobrany do indywidualnych wymagań, preferencji i potrzeb mężczyzny? W końcu – czy decydując się na wodę lub balsam po goleniu warto zwrócić uwagę na informacje o składzie zawarte na opakowaniu? Pokazujemy, co zrobić, by kupić produkt dobry, a nie przysłowiowego „kota w worku”.

Stereotyp, że piękna powinna być tylko kobieta, a mężczyzna, który używa kosmetyków jest mało męski, na szczęście odchodzi w zapomnienie. Do lamusa przechodzi także przekonanie, jakoby mężczyzna nie musiał przywiązywać większej wagi do swojego wyglądu. Jakkolwiek można wybaczyć lekko zmiętą koszulę czy poluźniony krawat (w końcu moda pozwala prawie na wszystko), tak kilkudniowy zarost lub, co gorsza, zaniedbaną cerę – już zdecydowanie nie.

CIEKAWE!

Wiesz, że większości kobietom ładny zapach, zadbany ubiór oraz gładko ogolona twarz mężczyzny kojarzy się z sukcesem? Co więcej, zadbany mężczyzna to osoba zdecydowanie bardziej pewna siebie, z wiarą we własne siły i możliwości.

Oczywiście, mężczyzn przed zakupem środków pielęgnacyjnych może odstraszać ogromna różnorodność produktów na sklepowych półkach oraz brak umiejętności wyboru takiego, który sprosta oczekiwaniom oraz indywidualnym predyspozycjom skóry. Jeżeli jednak pozna się podstawy, wtedy decyzje zakupowe można skrócić do niezbędnego minimum.

PAMIĘTAJ!

Nie warto, by mężczyzna podbierał kosmetyki swojej partnerce, ponieważ jego skóra wymaga zupełnie odmiennej, specjalnej pielęgnacji. Naskórek u kobiet składa się z ok. 20 warstw komórek, tymczasem u mężczyzn – ponad dziesięciu warstw więcej, przez co skóra jest bardziej sprężysta, napięta i mniej podatna na starzenie. Skóra mężczyzn w jej głębszych warstwach zawiera więcej mięśni przywłosowych i włókien kolagenowych, stąd „damskie” kosmetyki w żaden sposób nie spełnią założonego zadania.

Wybieramy wodę po goleniu

Woda po goleniu, ze względu na zawartość alkoholu, traktowana jest jako jeden z najlepiej dezynfekujących środków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy mężczyzny. Samo oparcie receptury na alkoholu nie stanowi jednak recepty na piękną i zadbaną cerę – liczy się bowiem jego procentowy skład. Ponieważ alkohol może działać podrażniająco i wpływać na pojawianie się zaczerwienień – należy wybierać tylko te wody, które zawierają jak najmniejsze ilości tego składnika, a jeżeli skóra jest wrażliwa – lepiej zdecydować się na łagodniejszy produkt, jakim jest balsam po goleniu

Kiedy warto używać wód po goleniu? – Gdy zależy nam nie tylko na odświeżeniu, ale przede wszystkim zdrowej kondycji skóry, złagodzeniu podrażnień oraz zminimalizowaniu efektu czerwonej skóry po goleniu – informuje Maciej Szymański, przedstawiciel marki Man Perfect.

Wybierając wodę po goleniu należy zwrócić uwagę na dwie kwestie – zapach odpowiednio dobrany do charakteru oraz skład – tak, by pomagał w utrzymaniu efektu zdrowej i pełnej blasku skóry. Dobra woda po goleniu powinna zawierać w swoim składzie:

- Alatoninę (np. formuła Anti Redness zawarta w wodach po goleniu Man Perfect), która wpływa łagodząco na podrażnienia i eliminuje efekt zaczerwienionej skóry.

- Aloe Vera Complex, który zapewni skórze twarzy odpowiednie nawilżenie.

- Cool Freeze Effect, dzięki któremu poczujemy chłód i orzeźwienie po goleniu.

PAMIĘTAJ!

Pierwsze objawy starzenia u kobiet widoczne są już około 30 roku życia. U mężczyzn proces ten następuje później, bo dopiero koło 40-tki. Niemniej, jeżeli skóra nie będzie odpowiednio nawilżana i pielęgnowana, oznaki starzenia mogą wystąpić o wiele wcześniej lub trudniej będzie zwalczyć ich negatywny wpływ na nasz wygląd. Odpowiednia higiena, zdrowy tryb życia i używanie preparatów stworzonych z myślą o mężczyznach, pozwolą cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem o wiele dłużej. Warto? Na pewno tak.

Wybieramy balsam po goleniu

Balsam po goleniu „sensitive” rekomendowany jest tym mężczyznom, którzy zmagają się z problemem wrażliwej, przesuszonej, podatnej na zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Formuła produktu została tak opracowana, by z jednej strony zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia i świeżości, a z drugiej – nie wywoływać niepotrzebnych podrażnień.

W składzie balsamu po goleniu powinniśmy znaleźć (np. After Shave Balm Man Perfect):

- Provitamin B5, która nawilża i pielęgnuje skórę po goleniu.

- Allantoin Complex, odżywiający skórę i łagodzący podrażnienia.

- Cool Freeze Effect, zapewniający odpowiedni poziom orzeźwienia i chłodu po goleniu.

PAMIĘTAJ!

Balsamy po goleniu bogate w prowitaminę B5, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania komórek naskórka, wpływają korzystnie na stan nawilżenia skóry oraz łagodzą podrażniony i wysuszony naskórek, przez co skóra wygląda świeżo i zadbanie.

Balsam czy woda po goleniu?

Jeżeli skóra piecze po nałożeniu wody po goleniu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie balsam „sensitive”. Jeżeli jednak ten efekt nas nie dotyczy, a zależy nam na skutecznej dezynfekcji i ukojeniu skóry – woda będzie idealnym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że skóra mężczyzn wykazuje wzmożone tendencje do wydzielania potu, przez co może stać się siedliskiem szkodliwych bakterii odpowiedzialnych za jej niezdrowy wygląd. Stąd tak istotne są właściwości dezynfekujące i odkażające wód po goleniu.

Balsam po goleniu to zdecydowanie bogatsza formuła oparta przede wszystkim na składnikach kojących i nawilżających oraz witaminach. Woda po goleniu to genialne rozwiązanie przede wszystkim dla tych mężczyzn, którzy nie mają problemów z cerą, a którym zależy na dobrym nawilżaniu twarzy, orzeźwieniu i pięknym zapachu, który utrzyma się wiele godzin w ciągu dnia.

 

Źródło: Man Perfect, kosmetyki zapachowe i pielęgnacyjne dla mężczyzn,
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony