Golenie z włosem czy pod włos? – poradnik dla mężczyzn

Badania firmy Wilkinson pokazują, że ok. 40% mężczyzn w Polsce posiada zarost1. Wielu, postępując zgodnie z trendami modowymi, odchodzi od tradycyjnych wąsów na rzecz delikatnego kilkudniowego zarostu. W ciągu kilku ostatnich lat zainteresowanie mężczyzn stylizacją zarostu znacznie wzrosło, a Panowie pozwalają sobie na coraz odważniejsze eksperymenty w tym zakresie. Firma Wilkinson – ekspert w kwestii golenia, przedstawia kilka porad jak zadbać o swój zarost, aby golenie stało się przyjemnością.

Golenie jest zabiegiem pielęgnacyjnym wpisanym w codzienną rutynę każdego mężczyzny. Nie oznacza to jednak, iż sam proces golenia zawsze przebiega bez komplikacji - nie każdy mężczyzna bowiem wie, jak golić się poprawnie.

Golić się czy nie golić? - oto jest pytanie

Dla wielu z nas golenie bardzo często kończy się podrażnieniami, a nawet skaleczeniami. Męski zarost jest z natury twardy a ilość mieszków włosowych – duża, co sprawia że, samo niewłaściwe posługiwanie się ostrzem maszynki może wiązać się z powstawaniem nieprzyjemnych mikrourazów wierzchniej warstwy skóry, czyli naskórka.

Prawidłowo przeprowadzone golenie działa natomiast jak zabieg złuszczania, który powoduje odpowiednią regenerację skóry twarzy, odświeża cerę, i sprawia, że staje się ona jedwabiście gładka. Co więcej, tak statystyki, jak i regularna „łazienkowa” praktyka dowodzą, że właściwie przeprowadzone poranne golenie już od samego rana poprawia nastrój wielu mężczyznom.

O czym trzeba pamiętać przy goleniu?

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek pielęgnacji każdego, nawet najbardziej wymagającego zarostu:

  • Golenie to rytuał – zatem rozpocznij je od odpowiednich przygotowań. Aby zmiękczyć zarost nawilż skórę twarzy, np. ciepłą wodą, która dodatkowo rozszerzy pory. Dzięki temu włosy łatwiej poddadzą się goleniu, co pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnego „szarpania” towarzyszącego ruchom ostrza. Następnie – zgodnie z tym, co wyżej nałóż odpowiednie dla swojej skóry żel lub piankę do golenia.

  • Postaw na takie akcesoria do golenia, które zapewnią Ci łatwe przesuwanie się maszynki po delikatnej skórze twarzy, np. posiadające paski nawilżające z zawartością aloesu i witamin, jak np.: maszynki Wilkinson z serii Xtreme3. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko podrażnień i odpowiednio odżywisz skórę.

  • Zwróć uwagę, aby Twoja maszynka miała dobre ostrza, czyli takie, które są cienkie i ostre. Takie ostrza sprawnie tną zarost, bez szarpania i dodatkowych podrażnień.

  • Pamiętaj - możesz się ogolić się na sucho, jak i na mokro, z włosem i pod włos - to także zależy jedynie od Twoich preferencji. Każda z obranych metod ma wady i zalety. Np. technika golenia na sucho jest rekomendowana osobom  z problemami skórnymi, odznaczającymi się podrażnioną cerą i silnym trądzikiem. Z kolei golenie na mokro jest dokładniejsze i delikatniejsze – poleca się je wszystkim osobom o zdrowej cerze. Ważne jest, aby znaleźć sposób najlepszy dla siebie.

  • Zarost można stylizować na przeróżne sposoby, które wywołają oszałamiający efekt wśród płci pięknej! Niezwykle przydatna może okazać się w tym zakresie maszynka posiadająca wodoodporny trymer do modelowania i przycinania zarostu, jak Wilkinson Quattro Titanium Precision. Dzięki czterem poziomom

    regulacji możliwe jest tworzenie różnych stylizacji: koziej bródki czy odważnych baków.


  • Aby Twoja stylizacja zarostu była precyzyjna używaj maszynek z ruchomą główką i elastycznymi ostrzami, które dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu możesz pozbyć się nawet najmniejszych włosków.

Reasumując, właściwe golenie zapewni Ci doskonały początek dnia oraz świetnie wyglądającą cerę. Wszakże twarz każdego mężczyzny jest jego wizytówką, o którą trzeba należycie zadbać. Wybierz zatem odpowiednią metodę golenia dla siebie!



[1] Źródło: Badania przeprowadzone na zlecenie marki Wilkinson w 2009 roku – „Zrozumieć zwyczaje dot. golenia. Badanie zwyczajów w krajach: Włochy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Polska, Niemcy.”

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony