OptiTensin – Moc oliwki dla serca!

Odwiedzając kraje śródziemnomorskie można zauważyć, że ich mieszkańcy dłużej cieszą się zdrowiem. W mniejszym stopniu uskarżają się na otyłość, nieprawidłowe ciśnienie krwi czy podwyższony cholesterol, uznane za przypadłości cywilizacyjne naszych czasów. Ich sekretem jest dieta, bogata w oliwę z oliwek, uważana za jeden z najzdrowszych systemów żywienia. Dlatego ekstraktem z oliwy z oliwek zainteresowali się naukowcy. Bazując na wynikach badań powstał nowy suplement diety OptiTensin® - wyjątkowe rozwiązanie dla osób z podwyższonym ciśnieniem krwi!

„Z zielonej robię się czarna, potem jestem miażdżona, aż w końcu w najczystsze złoto zostaję przemieniona” (zagadka hiszpańska).

Przeciętny mieszkaniec basenu Morza Śródziemnego spożywa miesięcznie co najmniej litr oliwy z oliwek extra virgin z pierwszego tłoczenia, natomiast statystyczny Polak - mniej niż litr… w ciągu roku!* Tymczasem, pozytywne działanie wyciągu z liści oliwki popierają dane naukowe. Badania wykazały istotny wpływ suplementacji wyciągiem z liści Oliwki Europejskiej Olea europaea na spadek ciśnienia skurczowego i rozkurczowego**. Należy pamiętać, że ekstrakt ten poza właściwościami obniżającymi ciśnienie oraz cholesterol, wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Jest ono niemal dwukrotnie większe niż zielonej herbaty, a czterokrotnie - niż witaminy C.

Życie w innej szerokości geograficznej niż kraje śródziemnomorskie pociąga za sobą nieco inne nawyki żywieniowe i bardziej intensywny tryb życia. Warto o tym pamiętać i korzystać z nowych, naturalnych rozwiązań!. Jednym z nich jest OptiTensin® - suplement diety polecany tym, którzy pragną zadbać o prawidłowe ciśnienie krwi,  a zwłaszcza osobom z tendencją do jego podwyższonego poziomu.

Zawarty w preparacie OptiTensin® wyciąg z liści europejskiego drzewa oliwnego Olea europaea jest bogaty w substancję aktywną – oleuropeinę. 1 tabletka OptiTensin® zawiera taką samą ilość oleuropeiny, jak co najmniej 5 litrów oliwy z oliwek extra virgin (z pierwszego tłoczenia)!***

optitensinAktywna substancja oleuropeina zawarta w preparacie OptiTensin®:

- pomaga zachować prawidłowy poziom ciśnienia krwi;

- przyczynia się do utrzymania zdrowia serca;

- wpływa na zachowanie optymalnego poziomu cholesterolu;

- chroni komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników;

- wspomaga utrzymanie odpowiedniej ilości cukru we krwi.

W warunkach klinicznych dowiedziono, że stosowanie wyciągu z liści oliwki przez okres ośmiu tygodni  wpływa na znaczne obniżenie poziomu tzw. „złego” cholesterolu (LDL) we krwi. Badanie przeprowadzono na grupie 232 osób z co najmniej umiarkowanym nadciśnieniem. ****

Sposób użycia: 1-2 tabletki dziennie. Zaleca się stosowanie regularnie przynajmniej przez ok. 8 tygodni.

Opakowanie: 40 tabletek, cena: ok. 50 zł

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony