UWAGA NA „PRZYKRE PAMIĄTKI” - Lamisilatt1
Wpisany przez Marta Skibińska   

Sezon letni to czas długich spacerów po plaży, częstych wizyt na basenach, w pensjonatach i hotelach. Jednak podczas tych beztroskich chwil warto pamiętać o niebezpieczeństwach czyhających na nasze zdrowie. Jedną z częstszych wakacyjnych chorób jest grzybica stóp, możemy się nią zarazić chodząc boso po ogólnodostępnych powierzchniach, szczególnie tych wilgotnych i ciepłych, dlatego wybierając się na basen lub do sauny zawsze powinniśmy zabierać ze sobą klapki. Grzybicą możemy się także zarazić stosując cudze akcesoria do pielęgnacji stóp lub przymierzając buty na gołą stopę. Jednak, nawet pomimo przestrzegania podstawowych zasad higieny, możemy przywieść z wakacji tę niemiłą pamiątkę!

Grzybica to najbardziej powszechne schorzenie dermatologiczne stóp. Atakuje przestrzenie pomiędzy palcami i zazwyczaj rozpoczyna się pomiędzy czwartym a piątym palcem stopy. Początki grzybicy stóp najczęściej objawiają się swędzeniem skóry. Skóra może się również złuszczać i pękać. Jest to choroba, którą łatwo się zarazić.

Wbrew powszechnej opinii, że grzybica to choroba najczęściej dotykająca sportowców, jest to jednak schorzenie obejmujące około 40% całej populacji! Określenie „Athlete’s Foot” („stopa sportowca”) jest teraz bardziej adekwatne do powszechnej grzybicy stóp.  Stosowanie niewłaściwego obuwia i noszenie go przez większą część dnia- sprzyja rozwojowi tej przykrej dolegliwości. Wyjście na basen lub siłownię, korzystanie z natrysków bez odpowiedniego zadbania o higienę również może zakończyć się zarażeniem!

Na rynku istnieje wiele różnych preparatów, które polecane są jako skuteczne i warte zastosowania w leczeniu grzybicy. Większość z nich wiąże się jednak z długim okresem leczenia, właściwą i odpowiednią aplikacją, wymagającą często od pacjenta sporo wysiłku i czasu. Leki te muszą być stosowane regularnie, codziennie, przez minimum dwa tygodnie. Zaniedbanie lub przerwanie terapii skazuje wszelkie dotychczasowe starania na niepowodzenie i nawrót choroby...

Już dziś terapia grzybicy może być łatwa, nie wymagająca regularnego stosowania, szybka i skuteczna- zwalczająca komórki grzybicze po jednorazowym zastosowaniu !!!

Lamisilatt1 zawiera innowacyjny składnik, który zwalcza grzybicę już po jednorazowym zastosowaniu! To chlorowodorek terbafiny– Terbinafina 1%, która niszczy przyczynę choroby– nie pozwalając na jej dalszy rozwój. Jest to substancja czynna, charakteryzująca się dobrym profilem bezpieczeństwa i skuteczności. Od ponad 10 lat jest stosowana przez miliony osób podejmujących walkę z grzybicą!

Jedyna na świecie kuracja przeciwgrzybicza oparta na jednokrotnym zastosowaniu!

JEDNA APLIKACJA = LEK DZIAŁA PRZEZ 131 DNI!!!

Jak to działa?

lamisilattNałożony na zmienioną chorobowo skórę Lamisilatt1, tworzy aktywny i ochronny film- cienką powłokę z  której substancja aktywna jest stopniowo uwalniana do zewnętrznej rogowej warstwy skóry skutecznie zabijając komórki grzybicze.

Działanie aktywnej substancji grzybobójczej Terbinafiny 1%, rozpoczyna się natychmiast po zastosowaniu preparatu Lamisilatt1. Pacjent na własnej skórze może odczuć to działanie, gdyż przykre objawy pieczenia i swędzenia, zaczynają ustępować po zastosowaniu leku (maksymalnie po 30 minutach).

Wyraźna poprawa stanu skóry następuje już po tygodniu działania leku Lamisilatt1, a po trzech, czterech tygodniach  można obserwować całkowite ustąpienie objawów.

Nawet jeśli objawy grzybicy występują tylko na jednej stopie, preparat należy zastosować jednocześnie na obydwie stopy, gdyż mimo braku widocznych objawów, druga stopa także może być już zakażona.

Jak stosować Lamisilatt1?

lamisilattDla uzyskania najlepszych efektów należy stosować preparat bezpośrednio po prysznicu lub kąpieli, po starannym osuszeniu stóp. Preparat nie jest tłusty, więc nie spowoduje plam na pościeli ani skarpetach.

lamisilattDelikatnie nanieść preparat pomiędzy palce i rozprowadzić go po całych palcach. Następnie nanieść preparat na podeszwy i powierzchnie boczne   stóp. Nie ma potrzeby powtórnego nakładania preparatu i nie należy wcierać go w skórę. Następnie nanieść preparat w tych samych okolicach na drugą stopę. Należy zużyć całą zawartość tubki. Jedna tubka powinna być zużyta na dwie stopy. Przed założeniem skarpet i butów należy odczekać dwie minuty, aby lek utworzył  powłokę, z której będzie uwalniana substancja aktywna.

lamisilattOd momentu zastosowania preparatu, zaleca się powstrzymać od mycia stóp przez kolejne 24 godziny, w celu prawidłowego wchłonięcia się substancji.

Lek działa do 13 dni!

lamisilattLamisilatt1 wystarczy zastosować tylko raz, a leczenie będzie toczyło się „samo” przez kolejne dni- leczenie grzybicy stóp nigdy nie było tak proste!

Lamisilatt1 ma postać płynu do stosowania na skórę, więc jego aplikacja jest bardzo łatwa i szybka. To alternatywa dla długotrwałych i uciążliwych terapii, które wymagały od pacjenta systematyczności i skrupulatności.

Nowoczesna i innowacyjna formuła preparatu Lamisilatt1 to przełom w leczeniu grzybicy i skuteczna pomoc dla osób, które na trwałe chcą pozbyć się tej przykrej dolegliwości.

Cena ok. 38,99 zł / tubka 4g

Lamisilatt1 dostępny jest w aptekach, bez recepty.


[1] Kienzler i wsp. Stratum corneum pharmacokinetics of a novel formulation for single dose treatment in dermatophytosis. JEADV 2005;t.19 (supl.2) FCo2.7


 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony