Nowa maszynka od Gillette i kosmetyki do pielęgnacji – Na ratunek wrażliwej skórze

Gładkie policzki bez podrażnień, nawet, gdy skóra jest wrażliwa. Niemożliwe? Marka Gillette przybywa z rozwiązaniem: maszynki do golenia Gillette Fusion Cool White oparte na technologii Fusion, zapewniają najdokładniejsze golenie bez podrażnień. Seria kosmetyków Gillette Series zadbają o kondycję wrażliwej skóry podczas codziennej pielęgnacji. To pierwsza gama produktów do golenia i pielęgnacji, która uzyskała rekomendację ekspertów Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

gillettePodrażnienie, uczucie pieczenia, ściągania, napięcia, zaczerwienienia? Jeśli objawy te są Ci znane, oznacza to, że Twoja skóra reaguje na różnego rodzaju czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Tym samym należysz do grupy 40% Polaków, którzy mają wrażliwą skórę. Częsta ekspozycja skóry na słońce, chłodny wiatr, mróz, zanieczyszczenie środowiska, kurz czy klimatyzacja powodują zmiany skórne, prowadząc do niszczenia płaszcza lipidowego oraz wyższego, niekorzystnego dla skóry współczynnika pH. Z kolei stosowanie: mydeł, detergentów, twardej wody oraz kremów z dodatkiem substancji zapachowych i konserwantów skutkuje mniejszym nawilżeniem i natłuszczeniem skóry, a także  osłabieniem ochrony  przeciwbakteryjnej.  

Golenie  bez podrażnień – możliwe nawet w ekstremalnych warunkach

Golenie maszynką słabej jakości może prowadzić do naruszenia bariery fizjologicznej skóry. Stosowanie niewłaściwych produktów do golenia i jej pielęgnacji, prowadzi do przesuszenia i podrażnień naskórka. Dlatego kluczowe przy goleniu jest stosowanie maszynek, które minimalizują ryzyko powstawania podrażnień. Należy także pamiętać o odpowiednich kosmetykach po golenia i do pielęgnacji, które dzięki specjalnym składnikom sprzyjają regularnemu nawilżeniu i szybkiej regeneracji skóry. Potwierdza to między innymi Tomasz Kuchar, kierowca rajdowy, dwukrotny mistrz Polski: „ Podczas rajdów samochodowych pod kaskiem panują specyficzne warunki. Bardzo wysoka temperatura, często niska wilgotność i duże stężenie dwutlenku węgla, powoduje, że głowa się nagrzewa, a pot na twarzy gromadzi się w dużych ilościach. Chcąc się skupić na rywalizacji w rajdzie, staram się więc wyeliminować wszystko to, co mogłoby być dla mnie niekomfortowe. Dlatego wybieram dobre maszynki i kosmetyki, które nie podrażniają, łagodzą skórę po goleniu i dają mi poczucie świeżości. Wtedy czuję się naprawdę super i jestem gotowy zmierzyć się z każdym OS-em ”.

Jak zatem odpowiednio zadbać o wrażliwą skórę?

Męska skóra potrzebuje wsparcia preparatów przeznaczonych do skóry delikatnej przed, w trakcie i po goleniu. Dlatego Gillette oferuje produkty – maszynki oparte na technologii Fusion, jak np. Gillette Fusion Cool White i kosmetyki do pielęgnacji - rekomendowane do skóry wrażliwej delikatnej. Produkty te, o wyjątkowo skutecznym działaniu łagodzącym i regenerującym polecane są przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, szczególnie mężczyznom ze skórą skłonną do podrażnień i mikrourazów.

Gillette Fusion Cool White – golenie bez podrażnień, również dla wrażliwej skóry

Nowa maszynka serii Gillette, FusionCool White to połączenie najbardziej zaawansowanej technologii Fusion z najwyższą jakością i precyzją golenia. Pięć blisko rozstawionych ostrzy Power Glide z powłoką Anti-Friction redukującą tarcie, szeroki pasek nawilżający Indicator, system włókien Microfins oraz ruchoma główka - wszystkie te cechy sprawiają, że nawet wrażliwe męskie policzki staną się idealnie gładkie, bez podrażnień. Maszynki Gillette Fusion, w tym także Gillette Fusion Cool White, zostały zarekomendowane przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego do golenia skóry wrażliwej.

Gillette Series – kompleksowo zadba o wrażliwą skórę twarzy

Maszynka jest obowiązkowym, ale nie jedynym elementem codziennego golenia. Zabieg ten nie może się odbyć bez produktów wspomagających. Żel do golenia Gillette Series do skóry wrażliwej, balsam po goleniu Gillette Series do skóry wrażliwej, a także antyperspirant z tej samej serii to produkty, które wspomagają codzienną pielęgnację, łagodząc występowanie zmian skórnych, wynikających niekorzystnych czynników zewnętrznych. Maszynka Gillette Fusion Cool White, żel, balsam oraz antyperspirant Gillette Series są zalecane do stosowania łącznie, w formie programu pielęgnacyjnego. Kosmetyki stosowane razem zminimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień – dzięki składnikom, które wspomagają regenerację naskórka i przyczyniają się do długotrwałego utrzymania dobrej kondycji skóry wrażliwej. Skuteczność golenia z Gillette Series dla wrażliwej skóry potwierdza Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony