Jak stylizują brodę mieszkańcy najmodniejszych miast świata?

Marka Braun wraz ze swoim globalnym ambasadorem, stylistą Saschą Breuerem zidentyfikowała najnowsze trendy dotyczące stylizacji zarostu. Co interesujące, trendy wywodzą się z czterech światowych stolic mody, więc możemy zobaczyć, w jaki sposób swoją brodę stylizują mieszkańcy Berlina, Paryża, Londynu czy Nowego Yorku.

Broda, to jeden z najważniejszych elementów męskiego wizerunku, szczególnie dziś, gdy mężczyźni są bardziej niż kiedykolwiek wcześniej gotowi na eksperymenty ze stylem. Najważniejsze trendy i ciekawe rozwiązania swój początek mają w wielkich metropoliach, także jeśli chodzi o wygląd brody! Najważniejsze z nich zostały zidentyfikowane przez markę Braun i stylistę gwiazd Saschę Breuera.

Berliński średni zarost

zarost berlinskiTo rozwiązanie jest niby niedbałe, ale za to niewiarygodnie seksowne. Średni zarost jest na tyle widoczny, że możesz wyglądać jak połączenie rockmana z chłopakiem z sąsiedztwa, ale jednocześnie dalej trzymać swój wygląd pod kontrolą. Kluczowy argument? W tym trendzie chodzi  przede wszystkim o kształt i strukturę – praktycznie każdy mężczyzna będzie wyglądał dobrze w takiej odsłonie. Na dodatek to doskonały pierwszy krok
w stronę kolejnych eksperymentów z brodą.

W 5 krokach:

 1. Zapuść 2-centymetrowy zarost

 2. Przytnij go trymerem do długości 3-5 milimetrów

 3. Użyj maszynki na policzkach tak, by powstała wyraźna granica

 4. Regularnie powtarzaj ten zabieg dla utrzymania efektu

 5. Możesz uzyskać miękką granicę na szyi i podbródku poprzez krótsze przycięcie zarostu

Wąska linia z muzycznego Londynu

zarost londynWąska linia otaczająca usta i podbródek to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Gwarantuje imponujący efekt przy niewielkim wysiłku. Ten trend wygląda najlepiej na mężczyznach posiadających wąskie twarze i spiczaste podbródki.

Jak stylizować?

 1. Zapuść zarost średniej długości

 2. Trymerem usuń zarost z policzków, szyi i linii szczęki, pozostawiając cienką linię wokół ust i brody

 3. Usuń wąsy zostawiając tylko cienką linię na krawędzi górnej wargi

 4. Poprowadź linię w dół, w stronę podbródka i tak samo z drugiej strony

 5. Usuń zarost spod dolnej wargi, aż do brzegu brody

 6. Linia powinna mieć równe brzegi i włoski powinny być wszędzie takiej samej długości

 7. Zgól resztę zarostu; regularnie używaj maszynki lub trymera dla podtrzymania równych brzegów

Paryskie wąsy malarza

zarost malarzTen rodzaj zarostu robi mocne, klasyczne wrażenie - w końcu nie ma to jak wąsy! Biegną przez całą szerokość ust i lekko zaokrąglają się na końcach. Doskonale pasują do mężczyzn w każdym wieku, ale polecamy je w szczególności, jeśli zależy Ci na niezobowiązującym, młodzieńczym akcencie.

Jak osiągniesz taki efekt?

 1. Zapuść zarost średniej długości

 2. Wytrymuj lub ogol policzki, baczki, podbródek i szyję

 3. Zostaw wąsy. Przez kilka tygodni pozwól im podrosnąć

 4. Wytrymuj wąsy do równej długości

 5. Przytnij końcówki do poziomu dolnej wargi

 6. Podcinaj regularnie do średniej długości

Pełna broda z Nowego Yorku

zarost nowy yorkNajmodniejsza broda sezonu to z całą pewnością broda w stylu Erica Bandholza. Znakiem rozpoznawczym dużej, krzaczastej brody nazywanej też „Bandholz” są połączone z nią pełne wąsy. Bandholz to zdecydowanie styl miejski, kojarzony z lekkością, stylem i sukcesem.

Uwaga, nie będzie łatwo:

 1. Wyhoduj brodę do maksymalnej długości. Powstrzymaj się przed jej podcinaniem

 2. Zapuść też maksymalnie długie wąsy, a potem wytrymuj je i nadaj im kształt

 3. Raz lub dwa razy w tygodniu myj brodę szamponem i nakładaj odżywkę. Używaj olejku - dzięki temu włosy będą miękkie, nawilżone i nie będą drapać

 4. Do stylizacji brody użyj nożyczek: kieruj się naturalną linią szczęki i stwórz kształt wydłużonego U

 5. Trymuj zarost, żeby utrzymać równy i schludny efekt, jednocześnie utrzymując maksymalną długość

 6. Regularnie używaj trymera i codziennie czesz swoją brodę żeby utrzymać charakterystyczny kształt "Bandholz"

Powyższe stylizacje można osiągnąć np. przy użyciu nowych, precyzyjnych narzędzi od marki Braun wyposażonych w nietępiące się ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Podczas stylizacji dobrze sprawdzi się wielofunkcyjny zestaw do strzyżenia Braun MGK3080 (cena 319 zł), czyli urządzenie 9 w 1 dedykowane precyzyjnej stylizacji całego ciała. Dzięki inteligentnym nasadkom z łatwością użyjesz go na wiele różnych sposobów: do stylizacji brody, strzyżenia włosów, pielęgnacji ciała, a także przycinania włosów w uszach i nosie. Urządzenie jest  w 100% wodoodporne, nadaje się więc do stosowania na mokro i na sucho. Jeśli szukasz trymera, wypróbuj trymer do zarostu Braun BT4030 (cena: 239 zł), który zapewni pełną kontrolę nad stylem, zadba o  dokładną długość, precyzyjne kontury i równomierne przycinanie. Dwie zdejmowane nasadki do przycinania gwarantują 39 ustawień długości, od 1 do 20 mm. Wraz z precyzyjną podziałką obejmującą ustawienia długości w odstępach co 0,5 mm trymer do zarostu Braun zapewnia precyzyjny efekt. Urządzenie w pełni nadaje się do mycia pod bieżącą wodą, co ułatwia jego czyszczenie.


 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony