Zapewnij spokojny i zdrowy sen Twojemu dziecku

Przygotowując dziecko do dłuższego, nocnego snu, postaraj się zaspokoić jego potrzeby i zapewnij odpowiednie warunki w pomieszczeniu.

ac4080Przytulenie przed snem, kąpiel, masażyk i opowiedzenie bajki czy zaśpiewanie kołysanki mogą zapewnić dziecku spokojne zaśnięcie.  Wszystko to pozwoli mu się wyciszyć, ale zdarza się, że później w nocy maluch wierci się, kręci i przebudza. Jak sprawić, by sen malca nie był zakłócony przez całą noc? Ważne jest zadbanie o odpowiednie warunki do snu.

Po pierwsze, niezwykle ważne jest zaspokojenie jego kluczowych potrzeb, czyli nakarmienie i zapewnienie suchej pieluszki. Nikt nie lubi spać głodny, dlatego pełny brzuszek jest istotnym czynnikiem pozwalającym na spokojny sen. Przeszkodzić może w nim także mokra, spuchnięta pieluszka, dlatego gdy tylko będzie taka potrzeba , przewiń go. Pamiętaj, by dobrze zapiąć pieluszkę, by nigdzie nie uwierała.

Istotny jest również odpowiedni nastrój w pomieszczeniu. Nie przyzwyczajaj dziecka do spania przy zapalonym świetle – może mu się przez to mylić dzień z nocą, a w przyszłości nawet spowodować lęk przed ciemnością. Jeśli już koniecznie chcesz zostawić zapaloną lampkę nocną, ustaw ją jak daleko od łóżeczka. Postaraj się też zasłonić okno żaluzjami lub zasłonami, tak by nie padały na dziecko uliczne światła i reflektory samochodów.

Dziecku powinno być wygodnie. Zapewnij mu odpowiednią piżamkę, która będzie dostosowana do pory roku i nie będzie zbyt ciasna. Nie przegrzewaj malca, a jeśli obawiasz się, że się odkryje, kup mu specjalny śpiworek. Sprawdź także łóżeczko malucha - czy ma wygodną poduszkę i odpowiedni materac, który ani nie powinien zbytnio się zapadać, ani być za twardy.

Zadbaj też o odpowiednie warunki w pomieszczeniu, gdzie śpi maluch. Dziecku nie powinno być ani za zimno, ani za gorąco. W pokoju powinna panować temperatura między 18 a 22°C. Ważne jest też wywietrzenie pomieszczenia przed snem i odpowiednie nawilżenie, które zminimalizuje problemy zdrowotne powodowane przez suche powietrze oraz sprawi, że w pomieszczeniu będzie się komfortowo oddychało i spało. Warto więc zdecydować się na odpowiedniej jakości nawilżacz powietrza, taki jak Air Washer HU5930 lub nawilżacz i oczyszczacz w jednym, np. Philips Combi AC4080. Nawilżacze Philips utrzymują nawilżenie powietrza na stałym, rekomendowanym poziomie od 40 do 60%. Dodatkowo naturalna i bezpieczna technologia rozprzestrzenia o 99% mniej bakterii[1] bez tworzenia pary wodnej i pozostawienia mokrych śladów. Urządzenia posiadają także tryb nocny, aby w żaden sposób nie zakłócały snu maluszka. Pamiętaj o nawilżeniu zwłaszcza teraz, gdyż przesuszone powietrze może doskwierać jeszcze bardziej zimą podczas intensywniejszego ogrzewania. Dzięki nawilżaczowi powietrza nie tylko zapewnisz spokojny sen swojemu maluszkowi, ale również stosując go regularnie, zmniejszysz ryzyko pojawienia się infekcji. Dbając o odpowiedni poziom nawilżenia powietrza w domu, nosek czy gardło dziecka nie jest wysuszone i jego organizm jest w stanie sam bronić się przed wirusami i bakteriami, co jest naturalną barierą ochronną każdego człowieka. A gdy malec już zachoruje, nawilżone powietrze pomoże mu łatwiej oddychać.

Spokojny sen Twojego maluszka jest bardzo ważny dla jego rozwoju, jak i dobrego samopoczucia. Jedną ze składowych spokojnie przespanej nocy jest dobry stan zdrowia dziecka, dlatego zadbaj również o to, aby mogło oddychać zdrowszym powietrzem.

Rekomendowane ceny urządzeń Philips wynoszą:

AirWasher HU5930/10 - 1599 pln

Combi AC4080/10 – 1699 pln


[1] W porównaniu do nawilżaczy ultradźwiękowych.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony