3 NAJSEKSOWNIEJSZE MĘSKIE ZAPACHY

Zapachy oddziałują na nasze zmysły. Potrafią skłonić nas do zakupów, zrelaksować czy sprawić, że zainteresujemy się nowo poznaną osobą, bynajmniej nie platonicznie. Radosław Majdan podpowiada  jaki zapach wybrać na Walentynki, aby w ten wyjątkowy dzień zachwycić swoją partnerkę. Każdą kobietę urzekną lekko słodkawe i korzenne zapachy: wanilia, kardamon i cynamon.

1. Wanilia

Wanilia od setek lat uznawana jest za afrodyzjak, jest to również, obok kardamonu i szafranu, najdroższa przyprawa na świecie. W strączkach wanilii znajduje się glikozyd waniliowy oraz glikozyd alkoholu waniliowego. Oba związki działają na organizm pobudzająco, przez co perfumy o zapachu waniliowym idealnie sprawdzą się na walentynkową randkę. Wanilia, w wielu krajach używana jest do przygotowywania preparatów przeciwdziałających w stanach depresyjnych. Dobroczynne właściwości wanilii używane są również w procesie przygotowania perfum. Wyczuwalna woń wanilii jest m.in. w perfumach Tom Ford - Tobacco Vanille.

2. Kardamon

Kardamon jest jedną z najcenniejszych przypraw świata. Znany jest ludzkości od czasów starożytnych Chin. Już wtedy był doceniany za swoje wyjątkowe właściwości. Owoce kardamonu zawierają duże stężenie olejków eterycznych, dzięki czemu przyprawa ta jest niezwykle aromatyczna. Używana jest w lecznictwie, kulinariach oraz przede wszystkich w procesie produkcji zapachów perfumeryjnych. Już w „Księdze tysiąca i jednej nocy” Szeherezada polecała kardamon na pobudzenie płodności. Zatem perfumy o zapachu kardamonu idealnie sprawdzą się podczas gorącej walentynkowej nocy. Zapach kardamonu znajdziecie m.in. w propozycji Truth for Men od Calvin Kleina.

3. Cynamon

Znane jest powiedzenie „Mężczyzno, jeśli chcesz mieć posiedzenie powodzenia i miłości i handlu, noś ze sobą cynamon”. Zgodnie z tą wiekową maksymą wybraliśmy na walentynkowy wieczór mocny, męski zapach obok, którego żadna kobieta nie przejdzie obojętna. Właściwości zdrowotne cynamonu wykorzystywane są od wieków – jako lek stosowany jest podczas leczenia zaburzeń krążenia krwi, dzięki czemu dobroczynnie wpływa na rozwój spraw damsko-męskich. Silne nuty zapachowe zawarte w korze cynamonu uznawane są od wieków za afrodyzjak. Aby podkręcić atmosferę postaw na szczyptę aromatycznego cynamonu, mocno wyczuwalnego m.in. w perfumach Vabun Classic.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony