Metody leczenia łysienia dostępne na rynku.

Łysienie jest procesem złożonym z co najmniej kilku względów. Po pierwsze dlatego, że na wypadanie włosów może wpływać wiele czynników i każdy, kogo ten problem dotyczy może mieć odmienny stan zaawansowania tego problemu. U niektórych osób proces ten jest dopiero w fazie początkowej lub wynika z nieprawidłowego sposobu odżywiania się czy stresującego trybu życia. U innych problem jest bardziej poważny, ponieważ jego podstawa leży w czynnikach chorobowych, jeszcze u innych bardzo duże znaczenie mają uwarunkowania genetyczne i hormonalne. Ważną kwestią jest jednak to, że każdy, kto zaobserwuje już ten problem u siebie zaczyna zauważać jego negatywne skutki również w innych, nie tylko estetycznych, aspektach swojego życia. Zmiana wyglądu wywoływana łysieniem dotyczy bowiem również zmiany postrzegania własnej osoby. Bardzo często można zaobserwować zaniżoną samoocenę i krytyczność wobec własnej osoby i osiągnięć w innych dziedzinach życia. Współczesny świat wymusza na nas po części chęć atrakcyjnego wyglądu i estetyki, która ma pomagać w osiąganiu sukcesów na wielu polach naszego życia zawodowego i prywatnego. Dlatego ważnym jest, aby poznać przyczyny takiego stanu i rzeczy i znaleźć metodę poradzenia sobie z problemem.

Na rynku dostępnych jest wiele metod, które mają służyć poprawie naszego wyglądu, ale czy każda z nich może przynieść oczekiwane rezultaty? Niekoniecznie. Najprostszą z nich jest używanie dostępnych na rynku kosmetyków. Prawda jest jednak taka, że pojawia się ich coraz więcej i równie często kosmetyki te nie są w stanie zmienić naszego wyglądu wystarczająco dobrze i przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Kolejną, coraz bardziej powszechną metodą jest stosowanie fryzjerskich metod zagęszczania czy przedłużania włosów, ale i ta metoda nie może przynieść trwałych i estetycznie zadowalających efektów. Polega ona bowiem na doplataniu i zgrzewaniu pasm włosów do naszych włosów naturalnych. Aby jednak osiągnąć estetyczny efekt jak najdłużej należy pamiętać o ponawianiu zabiegów w określonym czasie, w przeciwnym razie sploty będą bardzo widoczne i na pewno nie osiągniemy estetycznie ładnego wyglądu. Minusem jest również to, że bardzo często naturalne włosy po prostu ulegają zniszczeniu.

Skuteczną metodą na poradzenie sobie z problemem łysienia jest Metoda Implant Micro Derme, wynaleziona w roku 1991. Daje ona efekt naturalnych, mocnych i zdrowych włosów bez korzystania ze standardowego ich zagęszczania sposobem fryzjerskim. Jest dobrym rozwiązaniem także dla włosów cienkich i zniszczonych, ponieważ nie powoduje uszkadzania włosów naturalnych, ponadto nie zauważa się po niej alergii i stanów uczuleniowych. Może być stosowana w przypadku każdego rodzaju łysienia, od przerzedzenia włosów, po leczenie łysienia plackowatego czy androgenowego. Metoda ta polega na ręcznym, precyzyjnym wszczepianiu nowych pasm włosów do mikroskóry, która pod wpływem ciepła zespala się ze skórą głowy. Materiał, z jakiego jest wykonana posiada pory, dzięki czemu skóra głowy może swobodnie oddychać. Można w niej stosować zarówno włosy naturalne jak i syntetyczne o różnej strukturze dobranej do indywidualnych potrzeb. Przed rozpoczęciem zabiegu należy oczywiście zbadać szereg czynników, które są ważne dla osiągnięcia jak najlepszego efektu estetycznego. Są to: zbadanie ubytków włosów u danego pacjenta, określenie jego kształtu czaszki, gęstości, struktury i rodzaju włosów oraz dobranie najbardziej odpowiedniego koloru. Ważne jest również to, że metoda ta jest nieinwazyjna, czyli nie wymaga zabiegów chirurgicznych i jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabiegów, które mają służyć zniwelowaniu efektów łysienia warto więc zapoznać się z dostępnymi metodami, aby wybrać taką, która przyniesie nam najwięcej satysfakcji i zadowolenia.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony