Biżuteria stylowego mężczyzny

Podkreślanie biżuterią atutów swojej urody, zgodnie z panującą modą, to raczej domena kobiet. Rynek ozdób jednak rozszerza się i do świata błyskotek nie tyle chętniej zapraszani są panowie, co sami odważniej do niego zaglądają. Jak powinien się nosić mężczyzna, by wpisać się w tegoroczne trendy?

Błysk nie tylko w oku

apartŻywsze zainteresowanie mężczyzn ozdobami sprawiło, że biżuteria dla panów początkowo kojarzona ze spinkami do mankietów i zegarkami, dziś eksploruje nowe obszary z bransoletami i naszyjnikami na czele.

Współczesny pan dba o swój image, nie bojąc się eksperymentowania z dodatkami. Projektanci prześcigają się w pomysłach, co widać np. w stosowanych materiałach. Modne są połączenia surowych tworzyw ze szlachetnymi metalami: sznurek lub rzemyk tworzy oryginalną kompozycję ze srebrem, złotem lub stalą szlachetną. W tegoroczne trendy świetnie wpisuje się zestawienie skóry i wspomnianej stali, a nawet kauczuku i bambusa. Co więcej, hitem są plecione lub kilkukrotnie zawijane skórzane bransoletki, do których można dołączać zawieszki - srebrne, oksydowane, pozłacane. Bransolety te są wyjątkowo wygodne, bo można je regulować do rozmiaru nadgarstka.

Dziś furorę robi też biżuteria modułowa, stawiająca na indywidualizm. Jej ideą jest samodzielne łączenie ze sobą poszczególnych elementów. Mężczyzna kupuje zestaw koralików, rzemyków, łańcuszków i sam z nich konstruuje naszyjnik lub bransoletkę. Pozwala to na dopasowanie dodatku do ubrania, okazji oraz odświeżenie wizerunku. Atutem biżuterii modułowej jest jej wysoka jakość, oparta na takich tworzywach jak: złoto i srebro, szkło Murano, kamienie szlachetne.

Wyroby jubilerskie ogarnął też inny interesujący trend, skierowany do par. Chodzi o design, łączący przeciwieństwa: pierwiastek męski i kobiecy, np. poprzez zastosowanie białego i żółtego złota jako tworzywa. Inspiracje ślubnymi obrączkami, prostota oraz ładunek emocjonalny związany z ich noszeniem przez zakochanych to jego wyznaczniki.

zegarkizdrewnaWiele emocji wzbudzają także... drewniane zegarki! To propozycja dla tych, którzy lubią być bliżej natury, ale i chcą wyróżniać się w tłumie. Zegarki wytwarzane są metodą łączącą tradycję i nowoczesność (przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich i obrabiarek do drewna).

Mówiąc o biżuterii, nie sposób nie wspomnieć o kolczykach i piercingu. Ten typ akcesoriów jednak kojarzy się z przynależnością do subkultur, więc nie każdy mężczyzna może czuć się z nimi komfortowo.

Jak nosić?

Sposoby noszenia ozdób zależą od ich rodzaju, jednak rządzą się pewnymi uniwersalnymi zasadami, wśród których królują prostota i umiar. Modny pan to taki, który potrafi dobrać dodatki umiejętnie, tzn. tak, by podkreślić swój styl i indywidualizm, a nie go przygaszać. Obwieszaniem się biżuterią i nadmiernym jej eksponowaniem można narazić się na śmieszność, warto więc ozdabiać się z głową. Kolejną regułą jest harmonia kolorystyczna – klasycznym posunięciem jest stosowanie tych samych barw, lecz warto też zestawiać różne kolory ze sobą, złoto dobrze komponuje się z beżem, brązem, granatem, zaś srebro szczególnie lubi towarzystwo szarego i odcieni niebieskiego. Wybierając biżuterię zdobioną ornamentami należy zwrócić uwagę na to, czy dane symbole noszą ze sobą jakieś znaczenia i czy jest spójne z naszym światopoglądem. Dopasowanie ozdób do okazji – to kolejna z ważnych reguł savoir-vivre’u.

Biżuteria dla panów to także skuteczny wabik na panie. Wśród najbardziej przyciągających kobiecy wzrok męskich atrybutów są m.in.: dłonie, zegarek i uśmiech, warto pomyśleć o wzmocnieniu wrażenia np. poprzez założenie bransolety. A czy to zaprocentuje, można ocenić po zaintrygowanych spojrzeniach kobiet, które o błyskotkach wiedzą wszystko.

źródło informacji: vouchercloud.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony