Aktywna zima z Blistex – ulubionym balsamem gwiazd!

Sezon zimowych wyjazdów w góry trwa. Marka Blistex® podpowiada, co ze sobą zabrać i jak się przygotować, by śnieżne szaleństwo dawało nam prawdziwą radość..

 

Trzymaj formę ponad normę Narty czy snowboard to najpopularniejsze sporty zimowe. Sprawiają dużo radości i wzmacniają kondycję. Pamiętajmy jednak, żeby nie wyjeżdżać na stok bez uprzedniego przygotowania. Ok. 6 tygodni przed planowanym wyjazdem powinniśmy zacząć trening. Należy zadbać przede wszystkim o wzmocnienie mięśni i stawów w nogach, ze szczególnym naciskiem na kolana. Pamiętajmy także o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie kręgosłupa, ponieważ są to sporty szczególnie obciążające ten obszar ciała. Jeśli nie chcemy ćwiczyć sami, na przykład korzystając z filmów instruktażowych dostępnych w internecie, wówczas  z pomocą przyjdą nam kluby fitness. Wiele z nich prowadzi specjalne zajęcia przygotowujące do sezonu narciarskiego.

Pamiętaj o właściwym przygotowaniu sprzętu Przygotowanie sprzętu do sezonu to kolejna istotna kwestia. Po całym roku nieużywania wymaga on gruntownego przeglądu. Oczyść go z kurzu i nasmaruj. Sprawdź, czy nie poluzowały się wiązania, czy regulacja zapięcia działa tak jak powinna. Zobacz, czy ubrania oraz gogle i kask nie są uszkodzone i nie wymagają wymiany. Jeśli nie masz pewności co do stanu swojej deski czy nart, udaj się do specjalnego serwisu. Za drobną opłatą pracownicy podpowiedzą Ci, co ewentualnie należy wymienić lub naprawić. Zimą korzystaj także z giełd narciarskich, gdzie często można trafić na snowboardowe czy narciarskie perełki w bardzo przystępnych cenach.

Zadbaj o siebie i swoją skórę!
Wyposażeni w odpowiedni sprzęt i ciepło ubrani już prawie możemy ruszać na stok. Prawie, bo należy pamiętać też o odpowiedniej ochronie skóry. Smagana wiatrem i mrozem na stoku jest narażona na  różne uszkodzenia. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w specjalny krem do twarzy, odpowiedni do stosowania w zimie. Przy niskich temperaturach jest to niezbędne, by nie doprowadzić do odmrożeń i uszkodzeń głębszych warstw skóry twarzy. Warto zwrócić uwagę, czy krem zawiera filtr UVB, który uchroni cerę przed poparzeniami powodowanymi przez promienie słoneczne, intensywnie odbijające się od białego śniegu Blistex – niezbędny na stoku Dbałość o skórę twarzy w okresie zimowym powoli wchodzi nam w nawyk, jednak często nadal zapominamy o naszych ustach, które również wymagają odpowiedniej ochrony. Narażone na działanie mrozu są szczególnie podatne na wysuszanie i pękanie. Dlatego w kieszeni kurtki narciarskiej zawsze warto mieć odpowiednio dobrany kosmetyk do pielęgnacji ust. Właściwym wyborem będą balsamy ochronne marki Blistex® -  na przykład wariant Intensive czy MedPlus. Szusując na nartach warto któryś z nich mieć przy sobie.
Blistex® Intensive zapewnia natychmiastową pomoc nawet najbardziej spierzchniętym i popękanym ustom. Intensywnie nawilża i regeneruje skórę ust, sprawiając, że szybko odzyskują one swój zdrowy wygląd. Ma lekką, przyjemną konsystencję, co ułatwia aplikację, nie powodując dodatkowych podrażnień. Jego wysoka skuteczność została potwierdzona w badaniach naukowych. Już w godzinę po zastosowaniu nawilżenie ust wzrasta o 44%. Filtr SPF 10 dodatkowo chroni przed promieniami UVB.
Blistex® MedPlus tworzy ochronną warstwę, która zapobiega utracie wilgoci i pomaga przywrócić właściwe nawilżenie skórze ust. Daje wrażenie łagodzącego chłodzenia, które przynosi szybką ulgę podrażnionym ustom. Swoje nawilżające, odżywcze  i ochronne działanie zawdzięcza m.in. olejkowi jojoba i lanolinie. W jego skład wchodzi również masło kakaowe, które wspomaga tworzenie naturalnego płaszcza lipidowego skóry. Zawiera także filtr przeciwsłoneczny SPF 15.
Po górskich eskapadach, w domowym zaciszu, warto zapewnić ustom odżywczo- nawilżającą maseczkę. Wystarczy nałożyć na skórę ust grubą warstwę balsamu i pozostawić ją do wchłonięcia.

Informacje dodatkowe
W skład gamy balsamów do ust Blistex®  wchodzą również Blistex® Lip Brilliance, Blistex® Conditioner oraz Blistex® Classic.
Sugerowane ceny detaliczne:
Blistex® Intensive ok. 10,99 zł
Blistex® Med Plus ok. 9,99 zł
Blistex® Brilliance ok. 9,99 zł
Blistex® Conditioner ok. 9,99 zł
Blistex® Classic ok. 8,99 zł

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony