HP gotowe na Windows 8.

Na berlińskich targach IFA 2012 firma HP zaprezentowała aż 3 nowe modele notebooków i jeden komputer typu all-in-one. Wszystkie z nich zostały wyposażone w ekrany dotykowe, wspomagające pracę w nowym środowisku, jakim jest Windows 8. HP pokazało także nową konstrukcję notebooka, którego w łatwy sposób można przekształcić w samodzielny tablet.

HP ENVY x2 to wydajny, ultrapłaski komputer hybrydowy, który mieści w sobie dwa, w tradycyjnym rozumowaniu, urządzenia. Ten spełniający również rolę tabletu notebook ma odłączany ekran, który po oddzieleniu klawiatury mocowanej na zatrzask magnetyczny staje się w pełni funkcjonującym tabletem. Użytkownicy nie muszą już wybierać pomiędzy urządzeniem, na którym łatwo się pisze a takim, które pozwala korzystać z rozrywki w podróży — mogą mieć dwa w jednym. Są to pierwsze produkty HP z systemem Microsoft® Windows® 8.

Modele Ultrabooków HP SpectreXT TouchSmart i HP ENVY TouchSmart 4 to ultramobilne komputery wyposażone w intuicyjną obsługą dotykową.

„Użytkownicy chcą mieć pełen zakres możliwości: od tworzenia zaawansowanych dokumentów poprzez oglądanie wciągających filmów” — powiedział Piotr Pągowski, Dyrektor Działu PPS w Hewlett-Packard Polska. „HP ENVY x2 daje im to wszystko, a nawet więcej. Ekrany dotykowe w tych trzech nowych notebookach pozwolą wykorzystać wszystkie zalety systemu Windows 8”.

Dotknij i poczuj różnicę

Wykorzystując swoje doświadczenie z zaawansowaną technologią TouchSmart, HP stara się, aby praca, gry i inne funkcje multimedialne były dla użytkownika maksymalnie łatwe dzięki obsłudze za pomocą dotyku i intuicyjnych gestów. Nowy model ENVY 23, przeznaczony do pracy z systemem operacyjnym Microsoft® Windows® 8, zapewnia znakomitą wydajność i jest w stanie rozpoznać aż do 10 palców na ekranie, co pozwala nim precyzyjniej sterować.

ENVY 23 ma ekran HD o przekątnej 58,4 cm (23”) i jest wyposażony w najnowsze procesory Intel, opcjonalną technologię ExpressCache, dyski SSD oraz do 3 terabajtów pamięci masowej na zdjęcia, materiały wideo i muzykę. Opcja ExpressCache SSD zauważalnie przyspiesza uruchamianie komputera i aplikacji.

ENVY 23 jest standardowo wyposażony w technologię Beats AudioTM oraz innowacyjne rozwiązania HP, takie jak kamera internetowa HP HD TrueVision i program HP Connected Photo. Nowy program HP Connected Photo sprawnie synchronizuje zdjęcia z różnych urządzeń i oferuje podstawowe funkcje edycji oraz możliwość natychmiastowego udostępniania zdjęć w portalach społecznościowych.

 

HP ENVY x2 — urządzenie na każdą okazję

envy_x2HP ENVY x2 rozwiązuje dylemat „Czy zabrać ze sobą notebook czy tablet?”. Użytkownik ma do dyspozycji wydajność notebooka i swobodę, jaką daje tablet, a wszystko to w jednym lekkim i uniwersalnym urządzeniu.

Użytkownicy HP ENVY x2 mogą łatwo komunikować się z komputerem przez zoptymalizowany interfejs dotykowy Windows 8 dostępny na błyskawicznie reagującym ekranie HD(2) o przekątnej 29,4 cm (11,6”). Bardzo szeroki kąt widzenia i panel In-Plane Switching (IPS) o jasności 400 nitów zapewniają wspaniałe wrażenia wizualne we wnętrzach i na otwartym powietrzu. Kamera internetowa HD z przodu i aparat fotograficzny 8 megapikseli z tyłu, umożliwiają rejestrację wysokiej jakości zdjęć i nagrań wideo.

HP ENVY x2, z eleganckim aluminiowym wykończeniem i nowatorskim zawiasem wyposażonym w magnesy, waży 1,4 kg.(1) Po odłączeniu podstawy, waży zaledwie 0,71 kg. Opcjonalny rysik pozwala użytkownikom pisać, rysować i nawigować z większą dokładnością. Oferuje także Beats AudioTM - najlepszy system dźwięku dostępny na komputerach PC.

HP ENVY x2 pozwala także bardzo łatwo łączyć się z rodziną i znajomymi oraz udostępniać im swoje pliki. Nowa aplikacja HP Connected Photo(3) doskonale synchronizuje zdjęcia na wielu urządzeniach i oferuje podstawowe funkcje edycji oraz możliwość natychmiastowego udostępniania plików w sieciach społecznościowych. Komputer HP ENVY x2 ma dysk SSD, co zwiększa niezawodność i przyspiesza uruchamianie. Za pomocą technologii zbliżeniowej (NFC) użytkownicy mają możliwość udostępniania zdjęć, kontaktów i adresów internetowych w prosty i szybki sposób.

Ultrabook HP Spectre XT TouchSmart — znakomita technologia dotykowa

HP TouchSmart z systemem Windows 8 wykracza poza obszar tradycyjnych komputerów i wprowadza technologię wielodotykową do notebooków. Ultrabook HP SpectreXT TouchSmart z dotykowym ekranem Radiance Full HD(2) o przekątnej 39,6 cm (15,6”) z technologią IPS zapewnia wysoką wydajność i umożliwia wyjście poza dotychczasowe ograniczenia jak mysz i klawiatura.

Opisywany notebook o grubości zaledwie 17,9 mm i wadze 2,16 kg(1) wyróżnia się wyrafinowaną, metalową obudową ze szklanym ekranem, przyjemną w dotyku podstawą zapewniającą komfort i ułatwiającą trzymanie w dłoni, szklany touchpad i głośnikami z doskonałej jakości dźwiękiem Beats Audio.

Ultrabook HP SpectreXT TouchSmart to pierwszy notebook HP z technologią Intel® ThunderboltTM(4), która umożliwia bardzo szybkie przesyłanie muzyki, filmów i danych do urządzeń zewnętrznych. Technologia HP USB Boost pozwala ładować urządzenia przez porty USB bez względu na to, czy ultrabook jest włączony, czy wyłączony.

Ultrabook zapewnia znakomitą wydajność dzięki najnowszym procesorom Intel® CoreTM, napędowi SSD mSATA z funkcją Rapid Start(5), technologii Intel Identity Protection(6), technologii Intel Anti-Theft, technologiom Intel Smart Response(7) i Intel Smart Connect(8) oraz pełnej gamie portów, w tym Gigabit Ethernet, USB 3.0 i HDMI.

Notebook ten jest także wyposażony w ekskluzywne innowacje HP, takie jak efektywna technologia chłodzenia HP CoolSense, zaawansowany HP Imagepad, który umożliwia precyzyjną nawigację za pomocą gestów, oraz kamera internetowa HP TrueVision HD i aplikacje, w tym HP Connected Photo(3). Pełne wersje oprogramowania Adobe Photoshop® Elements 10 i Adobe® Premiere Elements 10 dają bogate możliwości edycji zdjęć i materiałów wideo.
Bezpieczeństwo danych poufnych i ochronę notebooka przed cyberzagrożeniami zapewniają załadowane fabrycznie programy Absolute Data Protect (licencja na rok), Norton Internet Security(9) (licencja na dwa lata) oraz Intel Anti-Theft, który umożliwia zdalną ochronę danych.(10)

HP ENVY TouchSmart 4 — siła dotyku

hp envy 4 touchsmartUltrabook HP ENVY TouchSmart 4 w atrakcyjnej, metalowej obudowie jest wyposażony w ekran dotykowy HD(2) o przekątnej 35,5 cm (14”). Ma grubość 23 mm i waży 2,16 kg. (1)

Jego dodatkowe zalety to podświetlana klawiatura, czas pracy akumulatora sięgający 8 godzin(12) oraz subwoofer z dźwiękiem Beats Audio, który umila użytkownikowi czas w ciągu dnia.

Model HP ENVY TouchSmart 4 oferuje wysoką wydajność dzięki najnowszym procesorom Intela, napędom SSD oraz tym samym technologiom, które są dostępne w ultrabooku HP SpectreXT TouchSmart. Jest także wyposażony w innowacyjne technologie HP, takie jak HP CoolSense, HP Imagepad, HP ProtectSmart, HP TrueVision HD Webcam i HP Connected Photo(3).

 

Ceny i dostępność

  • Przewiduje się, że komputer HP ENVY x2 będzie dostępny pod koniec tego roku. Cena najtańszej wersji będzie wynosić 3699 PLN.

  • Ultrabook HP SpectreXT TouchSmart będzie dostępny w grudniu. Cena najtańszej wersji będzie wynosić 5499 PLN.

  • HP ENVY TouchSmart Ultrabook 4 będzie dostępny pod koniec października. Cena najtańszej wersji będzie wynosić 3699 PLN.

  • HP ENVY 23 TouchSmart znajdzie się w sprzedaży w listopadzie.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony