Volvo Trucks FH najbardziej osobowa ciężarówka!

Ile można załadować na naczepę nie jest żadną tajemnicą. Volvo postanowiło wykorzystać każdą wolną przestrzeń co jest nie bez znaczenia przy rosnących kosztach paliwa. Inżynierowie tej firmy doszli do wniosku, ze w kabinie pasażerskiej jest jeszcze dużo miejsca do zagospodarowania.  Postanowiono jednak aby kabina nie traciła swojego charakteru i byla jak najbardziej osobowa! Ba , żeby była tak bardzo osobowa jak to tylko możliwe. Popatrzmy czym zajmują się inżynierowie Volvo i jakie są tego efekty.

Jak widać Volvo Trucks FH stał się niezwykle osobowy. Teraz kierowcy już widzą ilu na przykład tzw. „łebków” można zabrać po drodze. Szkoda, że nie udało się osiągnąć liczby 40. Biorąc jednak pod uwagę chiński mariaż Volvo może należy sięgnąć po zaplecze z Chin wtedy wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały!

Ale co z wygodą  pasażerów i ich bezpieczeństwem? Firma Volvo zawsze była pionierem w rozwiązaniach bezpieczeństwa czynnego i biernego. W modelu  Volvo Trucks FH po raz pierwszy zaprezentowaną kabinę z panoramicznym dachem, który w razie potrzeby jest również wyjściem awaryjnym!

Po oglądnięci tej prezentacji słowa prezydenta Volvo Trucks Claesa Nilssono, podsumowujące nowe wersje Volvo FH i Volvo FH16 nabierają całkiem nowego brzmienia:

"Ciężarówka, która przeniesie nas daleko w przyszłość"

W środę, 5. września, Volvo Trucks wprowadził na rynek nowe wersje najlepiej sprzedającego się modelu Volvo FH oraz prestiżowego Volvo FH16 (zobacz film na http://www.youtube.com/VolvoTrucks). "Od ponad dwóch dekad, seria Volvo FH zapewnia bezpieczny i sprawny transport najwyższej jakości. Z nowymi rozwiązaniami, będziemy jeszcze lepsi w tym zakresie" mówi Clase Nilsson, prezydent Volvo Truck Corporation.

Wyznacznik nowego standardu

Nigdy wcześniej Volvo nie przeprowadzało tylu testów wśród kierowców oraz firm przewozowych, by mieć całkowitą pewność, że najnowszy model spełnia najwyższe wymagania. W rezultacie najnowszy produkt spełnia nie tylko wszystkie dzisiejsze potrzeby, lecz również oferuje możliwości jakich nikt wcześniej nie doświadczył w ciężarówce.

"Tak naprawdę to nasi klienci mieli duży wpływ na produkt końcowy i jestem przekonany, że wyznaczyliśmy punkt odniesienia dla całego przemysłu ciężarowego" - podkreśla Claes Nilsson.

"Bardziej jak samochód osobowy niż ciężarowy"

Priorytetem w procesie rozwoju było stworzenie ciężarówki o najlepszej na rynku obsłudze. Dzięki licznym ulepszeniom w strukturze nowa seria Volvo FH charakteryzuje się stabilną i elastyczną konstrukcją, co można zobaczyć w filmie "The Ballerina Stunt" na www.volvotrucks.com/fh, gdzie mistrzyni świata w slackliningu Faith Dickey przechodzi po linie naprężonej pomiędzy dwoma ciężarówkami pędzącymi z prędkością 80 km/h.

"Przeszliśmy nasze oczekiwania. Volvo FH zachowuje się na drodze bardziej jak samochód osobowy niż ciężarowy jeśli chodzi o precyzyjność reakcje oraz imponującą stabilność" mówi Martin Palming, Product Manager w Volvo Trucks.

"Rewolucyjne" przednie zawieszenie

Wraz z nową serią Volvo FH nadchodzi nowy system indywidualnego przedniego zawieszenia (ang. IFS - Individual Front Suspension) stworzony dla samochodów ciężarowych przeznaczonych dla ruchu lewostronnego. Zdaniem Martina Plaming'a,"Volvo FH bez systemu IFS będzie numerem jeden na rynku, ale IFS zrewolucjonizuje prowadzenie w świecie samochodów ciężarowych. Volvo FH z IFS będzie miało najlepsze drogowe maniery".

Indywidualne przednie zawieszenie oznacza, że każde przednie koło jest zawieszone osobno, tak więc nie wpływa na ruch pozostałych kół. Oba przednie koła poruszają się indywidualnie, w rezultacie czego, pojazd porusza się łagodniej i lepiej trzyma się drogi. Dzięki temu, ze ruch nie są transmitowany z jednego koła na drugie, wzrasta wyczucie precyzji oraz kontroli.

Oficjalne prezentacja 5. września

Światowa premiera i oficjalna prezentacja nowej serii Volvo FH odbyła się 5. września o 21.00 czasu środkowoeuropejskiego w Göteborgu. Prezentacje odbędą się równolegle w Madrycie, Birmingham, Paryżu, Rotterdamie i w Brukseli. W dodatku, wydarzenie to będzie można śledzić na bieżąco w Internecie na stronie www.volvotrucks.com/fh.

Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Zdaniem Claesa Nilsson'a dzieje się tak z oczywistych powodów: "Od ponad 15 lat Volvo FH stanowi siłę napędową zarównoo dla Volvo Trucks jak i dla firm przewozowych na całym świecie. Nowe Volvo FH będzie odgrywało tak samo znaczącą rolę. To innowacyjna ciężarówka, która stawia kierowcę w centrum zainteresowania, jednoczenie pozwalając firmom transportowym prowadzić swoje interesy jak najlepiej. To ciężarówka, która przeniesie nas daleko w przyszłość".

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony