Dla Volvo sporty ekstremalne są za nudne!

Slacklining sport ekstremalny którego źródła biorą początek w Stanach Zjednoczonych spopularyzowany ostatnio przez firmę Adidas polega na chodzeniu po „linie” (najczęściej nylonowej taśmie) rozpiętej na pewnej wysokość. Firma Volvo przyzwyczaiła już nas do nowatorskich rozwiązań w motoryzacji. Tym razem zaskoczyła wszystkich nie tylko nowatorskim wykorzystaniem swoich samochodów ale ekstremalnego podejścia również do samego slackliningu.

Poniższe zdjęcie pokazuje na czym polega slacklining

W Volovo już dawno uznano, że ekstremalność to norma a świat potrzebuje nowego podejścia. Dlatego rozwiązania stosowane w samochodach tej marki zawsze cechowały nowatorskie rozwiązania. Zwłaszcza dotyczące bezpieczeństwa. Teraz i w sporcie ekstremalnym postanowili wytyczyć nowe ścieżki. Tym bardziej to co zobaczycie poniżej robi wrażenie!

Wyobraź sobie wyczyn kaskaderski, którego jeszcze nikt nie dokonał, nawet w Hollywood! Wyczyn tak spektakularny, że lekarze obecni na miejscu potrząsali jedynie głowami powtarzając, że to istne szaleństwo. Wyobraź sobie dwie ciężarówki pędzące chorwacką autostradą i kobietę chodzącą po linie pomiędzy nimi. Kobieta musi przejść po linie zanim ciężarówki dotrą do tunelu przed nimi.

Scena rozgrywa się na zamkniętej, opustoszałej autostradzie w Chorwacji, gdzie Faith Dickey, mistrzyni świata w slackliningu, podchodzi do największego wyczynu w historii tego sportu. Przy silnym, niesprzyjającym wietrze, poruszając się z dużą prędkością, przygotowuje się do przejścia po linie rozciągniętej pomiędzy dwiema ciężarówkami Volvo zmierzającymi w stronę wąskiego tunelu. Faith musi przejść po linie zanim ciężarówki wjadą do tunelu, w przeciwnym razie roztrzaska się o jego ściany.

Napięcie rośnie gdy okazuje się, że przy pierwszym podejściu niemal wszystko idzie nie tak jak powinno. Silny wiatr dodatkowo komplikuje zadanie i szybko staje się jasne, że będzie to najtrudniejsze doświadczenie w karierze Faith Dickeys. Gdy dociera to połowy liny, tunel zbliża się zdecydowanie zbyt szybko. Faith skupia uwagę na tunelu, by w ciągu ułamka sekundy uświadomić sobie ogromną presję czasu.

Zaledwie kilka sekund później lina pęka.

Faith Dickey jako pierwsza na świecie dokonała niesamowitego wyczynu. Slackline w ruchu wymaga perfekcyjnej synchronizacji pomiędzy ciężarówkami, kierowcami i osobą poruszającą się po linie. Cytując lekarzy obecnych na miejscu: "To istne szaleństwo!".

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony