Zakupy budowlane przez Internet? Tak!

Polscy użytkownicy Internetu coraz więcej i chętniej kupują online. Internauci wykorzystują urządzenia mobilne i płacą za pośrednictwem systemów płatności internetowej. Cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy oraz komfort, który daje im ta metoda. Mowa tu nie tylko o ubraniach, butach czy sprzęcie komputerowym, ale również takich produktach jak maszyny, narzędzia czy materiały budowlane. Sprawdźmy, co w trawie piszczy!

Nadchodzą zmiany

W Internecie kupujemy niemalże wszystko. Począwszy od artykułów spożywczych dostępnych w takich e-sklepach jak Alma, Frisco czy Piotr i Paweł, poprzez wycieczki i wakacje na gruper.pl, groupon.pl czy cititeam.pl, a skończywszy na materiałach budowlano-remontowych dostępnych na przykład w sklepie Bricoman. Choć materiały budowlane przez długi czas większość z nas wolała kupować w sklepie tradycyjnym, to sytuacja zmienia się z każdym rokiem na korzyść zakupów online.  Sprawy związane z budową domu czy mieszkania lub z jego remontem traktowane są poważnie nie tylko ze względu na duże koszty, ale również na fakt, że inwestujemy w miejsce, w którym toczy się życie nasze i naszych bliskich. Warto pamiętać, że według badań ponad 70% kupujących, zarówno na aukcjach internetowych, jak i w sklepach wirtualnych, stanowią mężczyźni. Wielu wysokiej klasy producentów materiałów i sprzętów budowlanych, zdając sobie z tego sprawę, inwestuje w sprzedaż online, która jest nie tylko wygodniejsza dla konsumenta, ale również bardziej opłacalna. Sklepy internetowe mają w ofercie dokładnie ten sam towar, co sklepy stacjonarne, ale w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo dzięki korzystaniu z internetowych porównywarek cen można szybko i łatwo porównać różne oferty, a tym samym zaoszczędzić pieniądze i czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na wizytę w kolejnych sklepach.

Nasz klient, nasz pan

Niekwestionowaną zaletą, która przyciąga rzesze użytkowników do sklepów internetowych jest łatwość dokonywania zakupów, wygoda, szybkość i bardzo przyjazne podejście do klienta, niemalże w myśl idei „nasz klient, nasz pan”. Bardzo ważną zaletą jest fakt, że zakupu możemy dokonać w dowolnym momencie, niezależnie od pory dnia czy nocy. Idealnym przykładem internetowego sklepu budowlano-remontowego, który stoi frontem do klienta jest Bricoman, który oferuje szereg udogodnień. Przede wszystkim, w e-sklepie Bricomana, jako jednym z nielicznych na rynku, dostępny jest cały asortyment produktów, który można kupić również w sklepie tradycyjnym.  Dzięki temu na dostawę nie trzeba oczekiwać całymi tygodniami, a zamówione towary można otrzymać niemal od ręki.  Kolejnym plusem jest możliwość konsultacji zapasu i cen wybranych produktów online, co okazuje się szczególnie przydatne, gdy nie wiemy czy sprzedawca ma na stanie tyle towaru, ile potrzebujemy. Sklepy, online dbają również o dogodne rozwiązania logistyczne. Klient może kupić towar od razu z dostawą do miejsca docelowego, zdecydować się na kuriera lub, jak w przypadku Bricoman, odebrać towar w sklepie stacjonarnym bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Taniej niż w sklepie

Faktem jest, że w Internecie można kupić narzędzia i materiały budowlano – remontowe taniej niż drogą tradycyjną. Wystarczy skorzystać z porównywarki cen, która podpowie jak skompletować cały zestaw niezbędnych narzędzi czy materiałów najtaniej na rynku.  Sieć umożliwia nam nie tylko zakup towarów, ale również tak nowoczesne rozwiązanie jak wypożyczenie maszyn, sprzętu lub narzędzi. Jest to idealnym rozwiązaniem, szczególnie w sytuacji, gdy nie stać nas na zakup bądź dany towar planujemy wykorzystać tylko raz. Przykładem wypożyczalni online sprzętu budowlanego, podnośników, kontenerów, czy rusztowań jest firma Ramirent, która oferuje wynajem wysokiej jakości sprzętu bez operatora. Dodatkowo klient może liczyć na dostęp do usług dodatkowych, jak doradztwo techniczne, serwis czy transport.

Bezpiecznie

Tym, co budzi największe wątpliwości przy dokonywaniu zakupu przez Internet jest obawa, że zamówiony towar nie będzie zgodny z ofertą pokazaną na stronie www. Według raportu "Europe's Online Consumer" („Konsument internetowy w Europie”) bezpieczeństwo zakupów internetowych pozostaje największą barierą przy ich dokonywaniu. Obawy te są jednak zupełnie bezpodstawne, ponieważ tego rodzaju specyficzne formy zakupu określone są ramami prawnymi, co oznacza, że konsument, mówiąc najprościej, może spać spokojnie. Przede wszystkim po dokonaniu zakupu online klient ma całe 10 dni na zmianę zdania i rezygnację z zakupionego towaru.  Bezpiecznym rozwiązaniem jest oczywiście wybór zaufanego sprzedawcy o dobrej opinii, który ma nie tylko sklep online, ale również siedzibę stacjonarną lub sklep tradycyjny. Wtedy mamy pewność, że kontrahent nagle nie zniknie i możemy spać spokojnie.

Wraz z szybkim rozwojem Internetu rozpoczęła się nowa era zakupów. Poszukiwanie i kupowanie towarów online jest rozwiązaniem coraz bardziej popularnym i przede wszystkim wygodniejszym oraz tańszym, niż zakupy stacjonarne. Szacunkowe dane pokazują, że 33% polskich Internautów kupuje w sieci, również asortyment budowlano-remontowy. Na tym tle Polska wyprzedza między innymi Włochy (25%) oraz Hiszpanię (19%). Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój usług online w naszym kraju możemy przewidywać, że stopniowo zaczniemy doganiać Wielką Brytanię, gdzie odsetek kupujących online przekroczył 70% ogółu Internautów.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony