Wspinaczka. Kompletny podręcznik – już w księgarniach!

Wspinaczka-praktyczny podrecznikKsiążka ta jest najdokładniejszym i najlepiej sprzedającym się podręcznikiem wspinaczki skalnej na świecie. Początkujących wspinaczy wprowadza w zagadnienia wspinaczki, a średnio zaawansowanym pozwala poszerzyć wiedzę o tym sporcie. Znajdziesz tu wszystkie podstawowe informacje, od etyki po technikę wspinania.

Wspinaczka-praktyczny podrecznikWeteran wspinaczki skalnej John Long pisze językiem konkretnym, zwięzłym, a jednocześnie pełnym humoru, oferując z jednej strony wiedzę elementarną, z drugiej natomiast rozważnie wybrane subtelności o nowoczesnej wspinaczce skalnej w całym jej zróżnicowaniu. Nieustannie podkreśla konieczność dbania o bezpieczeństwo i prostotę, dużo miejsca poświęca też zagadnieniom zakładania asekuracji i budowania solidnych stanowisk. Informacje w niej zawarte – najnowsza, rzetelna wiedza na temat współczesnego wspinania - zostały zilustrowane ponad 400 kolorowymi zdjęciami i ilustracjami sprzętu, technik i metod treningowych.

W książce tej znajdziesz wszystkie informacje, jakich potrzebujesz na temat:

  • Pracy nóg i układania rąk

  • Wspinaczki w rysach na szerokość palców, dłoni i off-width

  • Sprzętu wspinaczkowego, w tym zwłaszcza lin, punktów asekuracyjnych i przyrządów asekuracyjnych

  • Wspinaczki sportowej i tradycyjnej

  • Wspinaczki z dolną i górną asekuracją

  • Schodzenia i zjeżdżania ze ścian

  • Treningu, w tym bulderingu i wspinaczki na sztucznych ścianach

John Long

Wspinaczka. Kompletny podręcznik

ISBN987-83-7243-326-0

Format 204x260 mm

Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

O Autorze:

John Long jest legendarnym wspinaczem skalnym, podróżnikiem i autorem bestsellerów wspinaczkowych. W 2009 r. magazyn Rock and Ice określił go mianem najbardziej wpływowego wspinacza ostatniego ćwierćwiecza, z uwagi na wybitne przejścia skalne oraz znaczny wkład w rozwój literatury wspinaczkowej. Jest autorem licznych książek, takich jak Climbing Anchors oraz Climbing Anchors Field Guide oraz współautorem Advanced Rock Climbing oraz Big Walls. Swój czas dzieli między Wenezuelę a Venice w Kalifornii.

Artykuły powiązane

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony