Klaudia Podkalicka w rajdzie XLavina IV. Rábaköz Cup 2012

W dniach 11-13 maja 2012 roku w węgierskim mieście Kapuvár odbędzie się rajd XLavina IV. Rábaköz Cup, rozpoczynający tegoroczną rywalizację o Puchar FIA-CEZ. Zawody w mieście Kapuvar to także pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w 2012 roku.

Łączna długość odcinków specjalnych przygotowanych przez organizatorów węgierskiego rajdu to 362 kilometry (wraz z dojazdówkami trasa rajdu to 470 km). W tym roku zobaczymy na trasach nie tylko samochody, motocykle i quady, ale także ciężarówki. Pierwszego dnia zostanie rozegrany oes zapoznawczy o długości 42 km, następnego dnia zawodnicy zmierzą się na 5 odcinkach o łącznej długości 198 km, a ostatni dzień rajdu należeć będzie do dodatkowych 3 oesów o długości 122 km.

Rajd XLavina IV. Rábaköz Cup to początek współpracy Klaudii Podkalickiej z otoMoto Team, a jednocześnie początek rywalizacji zawodniczki w Pucharze FIA – CEZ (Mistrzostwa Europy Centralnej).

Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowite. Przeprowadzaliśmy intensywne testy bezpośrednio pod specyfikację rajdu XLavina IV. Rábaköz Cup 2012, sprawdzaliśmy twardość zawieszenia i amortyzatorów. Auto przejechało odpowiednią liczbę kilometrów. Adrenalina daje się we znaki, a to znak, że jesteśmy przygotowani do startu – mówi tuż przed wyjazdem na Węgry Klaudia Podkalicka.

Rok 2012 będzie dla zawodniczki bardzo pracowity. W planach na tegoroczny sezon znajdują się m.in. starty we wszystkich pięciu rundach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, FIA CEZ Cross-Country Trophy oraz udział w licznych imprezach dodatkowych, takich jak np. Rajd Barbórki.

W tegorocznym sezonie w RMPST + FIA CEZ Cross-Country Trophy pilotem Klaudii będzie Piotr Binaś, zawodnik znany przede wszystkim ze startów w rajdach terenowych, z potężnym doświadczeniem i  wiedzą na temat specyfikacji trudnych odcinków terenowych. Przez wiele lat był pilotem m.in. kierowców Krzysztofa Hołowczyca i Piotra Chodzenia

Zdecydowałem się na współpracę z Klaudią, ponieważ bez wątpienia ma duży potencjał i możliwości. Świetnie się rozumiemy, co w teamie kierowca – pilot jest bardzo istotne. Jestem bardzo dumny, że to właśnie do mnie zwrócił się zespół Klaudii z propozycją współpracy i że spośród wielu pilotów wybrano właśnie mnie – mówi Piotr Binaś.

W sezonie 2012 Klaudię Podkalicką wspierają: otoMoto.pl, Miasto Szczecin, Entertainment Group, MinHolder, Verso, Rally Planet, CarGraphics, eXsports.TV, dReamfield Film Studio, ProDriving Team.


Więcej o Klaudii Podkalickiej

Kierowca rajdowy i wyścigowy (otoMoto Team), najszybsza kobieta w Kia Picanto Cup i w 46. Rajdzie Barbórki. Wicemistrzyni ADAC Logan Cup.

Zaczęła jeździć w wieku 13 lat, trenując na zamkniętych torach. W wieku 15 lat została członkiem i zawodnikiem Automobilklubu Szczecińskiego zrzeszonego w Polskim Związku Motorowym. W 2007 roku wystartowała w pucharze Kia Lotos Cup. Jako jedyna kobieta w zespole Prins Polish Racing Team (wspólnie z Kamilem Raczkowskim oraz Dariuszem Nowickim) bierze udział w zawodach ADAC Logan Cup. W sezonie 2007 jedyny polski zespół został wicemistrzem tej imprezy.

Na początku 2008 roku miała wystartować jako pilot ciężarowym MAN-em wspólnie z Grzegorzem Baranem w odwołanym Rajdzie Dakar. Miała być drugą kobietą z Polski po Martynie Wojciechowskiej, która pojedzie w tym prestiżowym rajdzie.

Jest córką Mariusza Podkalickiego, czterokrotnego mistrza i trzykrotnego wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony