Dywizjon 303. Walka i codzienność – w kwietniu w księgarniach!

Czerwiec 1940 roku. Francja właśnie stała się nową ofiarą niemieckiego „Blitzkriegu”. Z grona zachodnich aliantów pozostała osamotniona Wielka Brytania, trwając uporczywie w walce, aby oprzeć się niemieckiej agresji i udaremnić wrogowi podbój całej Europy. Ku jej brzegom, by wzmocnić siły zbrojne metropolii, napływali nie tylko obywatele państw Wspólnoty Brytyjskiej, ale także żołnierze-uciekinierzy z okupowanych krajów. Wśród tych ostatnich znalazło się nadzwyczaj wielu Polaków...

dywizjon 303Polski 303. Dywizjon okazał się najskuteczniejszą jednostką myśliwską RAF w czasie powietrznej bitwy o Anglię. W książce przedstawione są dzieje tej specyficznej jednostki w tych przełomowych dniach w lecie 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez okres ćwiczebny, kiedy to oficjalne władze brytyjskie traktowały polskich lotników podejrzliwie i nieufnie, po jej udział w krytycznym okresie powietrznej batalii.

Historia dywizjonu została opowiedziana z wykorzystaniem fragmentów raportów i dzienników samych pilotów, w których ci zawarli własne przemyślenia na temat toczących się zmagań. Efektownie zilustrowana wieloma nieznanymi fotografiami, z których wiele wykonali sami lotnicy, książka ta daje niepowtarzalny wgląd w codzienne życie pilotów dywizjonów myśliwskich RAF podczas bitwy o Anglię i umożliwi czytelnikom samodzielną ocenę legendy Dywizjonu 303 – mitów i prawd, jakie się na nią złożyły.

Dywizjon 303. Walka i codzienność

Richard King

Format 158x213 mm

ISBN 978-83-7243-979-6

Cena nadrukowana 39,90 zł

Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

O Autorze:

Urodzony w Derby Richard King już w dzieciństwie zaraził się miłością do lotnictwa, gdy po raz pierwszy zobaczył w locie myśliwca Spitfire. W życiu uważa się za szczęściarza, mogąc poświęcić się lotniczemu hobby i podróżom, pracował bowiem na stanowiskach kierowniczych różnych linii lotniczych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Od niedawna piastuje stanowisko w zarządzie brytyjskiej organizacji, zajmującej się szkoleniem pilotów. Ostatnio skupił swe zainteresowania na tematyce II wojny światowej, a zwłaszcza powietrznej bitwy o Anglię, której przebieg poddał skrupulatnym analizom. Niniejsza książka jest jego debiutem literackim i owocem dziesięciu lat pracy. Mieszka w Solihull (West Midlands) z żoną Anną i dwoma synami, Iainem i Stevenem.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony