"Mercokopter" helikopter od Mercedesa!

mercokoptermAmbicją koncernu Daimler-Benz jest to, aby projektanci tworzyli nie tylko środki transportu, ale również wyznaczali trendy w produktach lifestylowych. Taki sam cel przyświeca prestiżowemu magazynowi Milesaway Travel, który w najnowszym – 6. numerze przedstawia helikopter EC 145 zbudowany przez Eurocopter i zaprojektowany przez nowy dział – Mercedes-Benz Style.

 

mercokoptermNieprzypadkowo siedziba nowego działu mieści się w Como we Włoszech – stolicy motoryzacyjnego designu. To tam ustalono, że tapicerka nowego statku powietrznego będzie wykonana z najwyższej klasy materiałów obiciowych, a wybór naturalnych, drewnianych paneli podłogowych przyprawi nabywcę o zawrót głowy. „Mercokopter” to nie tylko luksusowe materiały, ale także przestronne i mobilne wnętrze. Jako jedyny w swojej klasie oferuje wygodne miejsca 8 pasażerom, a dzięki zastosowaniu systemu, w którym fotele mocowane są do szyn zyskał funkcjonalność dowolnej aranżacji wnętrza. Dopełnieniem są 3 zestawy wielofunkcyjnych „boksów”. Można tu znaleźć miedzy innymi lodówkę, stolik, uchwyt na kubki, 15-calowy monitor i odtwarzacz DVD. Wzorem samochodowych aranżacji helikopter zyskał mnóstwo schowków i pojemników, a ogon został dodatkowo wykorzystany na przestrzeń bagażową.

mercokoptermEurocopter oddał inżynierom i projektantom Mercedesa jedynie latający szkielet. Oglądając go jakiś czas później jako skończone dzieło na targach lotniczych w Genewie, naprawdę zrobił ogromne wrażenie. Kunszt designu i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że Helikopter EC 145 jest najbardziej pożądanym środkiem transportu, który zaspokoi potrzebę podróży biznesowych i prywatnych najbardziej wymagających klientów” – mówi Janusz Gałka, redaktor naczelny Milesaway Travel.

Zwolenników rozwiązań „w prostocie siła” ucieszy wielość uchwytów i zaczepów w podłodze i w ścianach. Pozwalają one na bezpieczne przewiezienie sprzętu sportowego: rowerów, deski surfingowej, kijów golfowych czy wakacyjnego bagażu sporej rodziny.

Ani Eurocopter, ani też Daimler-Benz nie chwalą się ceną swego dzieła. Eksperci rynku lotniczego szacują jednak jego wartość na powyżej 8 milionów dolarów. I pewnie są blisko prawdy. Wszak zwykła 145-tka w swym standardowym wyposażeniu kosztuje 5,5 miliona dolarów.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony