„Nie potrafię przestać palić”!

Dlaczego palimy? Co skłania nas do sięgnięcia po papierosa? Jaka jest siła naszego nałogu? Kiedy palimy swojego „ulubionego papierosa”? Dlaczego palenie tak szybko uzależnia i jakie zmiany wywołuje w organizmie? Dzięki książce „Nie potrafię przestać palić” będziemy mogli opracować właściwe strategie skierowane przeciwko nikotynowej żądzy i uzbroimy się na wypadek ataków głodu nikotynowego.

 

Z tego poradnika dowiemy się, jak na zawsze zerwać z nałogiem nikotynowym oraz odzyskać zdrowie i dobrą kondycję. Autorzy podpowiedzą też, jak zachować zgrabną sylwetkę po kuracji antynikotynowej. Zawarty w nim wielostopniowy program – introspekcja, kuracja odwykowa, stabilizacja i profilaktyka nawrotów – pomoże na stałe przejść na stronę niepalących. Każdemu może się udać, nawet jeśli chwilowo „osłabnie”.

W przetrwaniu trudnych chwil pomogą wypróbowane środki obronne: techniki mentalne; zasada 3-O (odczep się, odwróć uwagę, odczekaj); właściwe oddychanie. Dzięki tej wiedzy nauczymy się, jak postępować w sytuacjach, które wiążą się z największym ryzykiem nawrotów oraz zdobędziemy najważniejsze doświadczenie na drodze do zerwania z nałogiem.

Autorzy książki zebrali w jedno narzędzia walki z nałogiem, które dają nam medycyna, psychologia, dietetyka i inne nauki. Dzięki ich radom już wkrótce będziemy mogli cieszyć się z nowego lepszego życia, które funduje nam dłuższą młodość. Dopiero jako niepalący doceniamy jego piękno i bogactwo. Oddychamy swobodnie, świadomi znaczenia odzyskanego czasu (i pieniędzy). Nigdy nie będziemy chcieli tego zmienić!

Dr med. Otmar Carewicz, Daniel Boris Carewicz

Nie potrafię przestać palić

Wydawnictwo RM

ISBN 978-83-7243-936-6

Stron 128

Format 165x235

Oprawa broszurowa

Cena detaliczna 34,90 zł

Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

O autorach:

Dr med. Otmar Carewicz jest lekarzem medycyny ogólnej. Prowadzi własną praktykę w Dossenheim koło Heidelbergu. Cieszy się wielkim uznaniem wśród fachowców i byłych palaczy jako ekspert od nałogu nikotynowego i odzwyczajania się od niego. Wygłasza też odczyty i prowadzi kursy dla tych, którzy chcą rzucić palenie. Jest również doradcą wielu gremiów medycznych.

Daniel Boris Carewicz, dyplomowany specjalista do spraw public relations, pomaga ludziom określać cele i podejmować decyzje w sferze życia prywatnego i zawodowego. Poza tym razem z ojcem organizuje seminaria w zakresie terapii indywidualnej i grupowej dla tych, którzy chcą przestać palić.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony