Zapłać za zakupy w Internecie szybko, wygodnie i bezpiecznie!

Według GUS, w zeszłym roku 8,5 mln z nas kupiło coś w sieci. Popularność e-handlu w Polsce stale rośnie. Coraz więcej osób przekonuje się do zakupów w Internecie - uczymy się zawierać transakcje, a także płacić rachunki w Sieci. Jeśli masz więc jakiekolwiek obawy dotyczące przesyłu pieniędzy drogą elektroniczną, to wątpliwości te może rozwiać korzystanie z agregatorów płatności, które są szybkim i wygodnym sposobem na płacenie w Internecie. Potwierdzają to eksperci.

Wybierz formę zapłaty

Czasy, kiedy jedynym sposobem zapłacenia za zakupy była opcja za pobraniem czy mniej bezpieczna, bezpośrednia wpłata na konto sklepu, odeszły do lamusa. Obecnie sklepy internetowe coraz częściej decydują się na wdrażanie systemów, które agregują większość dostępnych metod płatności dostępnych w sieci. Na rynku jest kilku dostawców tych rozwiązań – Platnosci.pl należące do PayU, DotPay, czy przelewy24.pl.

Zwracaj więc uwagę czy sklep w którym kupujesz korzysta z takiego systemu, ponieważ dzięki niemu możesz wybrać najwygodniejszy sposób płatności i zyskasz pewność, że transakcja przebiegnie w sposób całkowicie bezpieczny.  Jeśli wybierzesz przelew, możesz zapłacić z konta większości banków w Polsce. Możliwa jest także płatność kartą płatniczą. Ten sposób nie sprawi trudności nawet początkującemu użytkownikowi Internetu, ponieważ sprowadza się do wpisania umieszczonych na karcie danych do formularza wyświetlonego na stronie www.

Kliknij akceptując płatność

W dzisiejszych czasach przeprowadzić transakcję w sieci możemy w mgnieniu oka. Jak to wygląda w praktyce? Przede wszystkim na etapie dokonywania zakupu, wybierz sklep, który wyposażony jest we wspomniany już system obsługi płatności. W takim przypadku transakcja ograniczy się do znalezienia na liście logotypu banku, w którym masz konto internetowe. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do serwisu transakcyjnego banku, a tam wystarczy tylko zaakceptować dokonanie płatności.

Wiele osób przy płaceniu w sieci obawia się pomyłki przy wpisywaniu danych, co może skutkować problemem z rozpoznaniem płatności przez sklep – zauważa Maciej Szmigiel, Product Manager w spółce PayU. Wybierając agregator płatności,  formularz jest wypełniany automatycznie. Nasz rola ogranicza się do akceptacji płatności. Sklep w tym czasie  otrzymuje powiadomienie o wpływie na konto, co przyśpiesza wysyłkę towaru, a w efekcie skraca cały proces zakupowy – dodaje Szmigiel.

I gotowe: szybko i bezpiecznie

Korzystając z pośrednictwa uznanych systemów płatności eliminujesz do minimum ryzyko związane z przesyłem środków. Dlaczego? Poziom zabezpieczeń jest co najmniej tak wysoki, jak bezpieczeństwo gwarantowane przez bank w ramach Twojego konta internetowego! Dodatkowo każda taka transakcja chroniona jest specjalną transmisją danych (SSL EV). Można to sprawdzić, szukając ikonki zamkniętej kłódki na dolnym pasku naszej wyszukiwarki, bądź po adresie www rozpoczynającym się od „https://”. Jeśli zamierzasz płacić kartą, wybierz system, który ma dodatkowo certyfikat PCI DSS.

PCI DSS to światowy standard bezpieczeństwa ustalony przez czołowe organizacje płatnicze (Visa, Mastercard, American Express, Diners i JCB) w celu ochrony danych związanych z kartami płatniczymi. Certyfikat oznacza, że firma obsługująca płatności spełnia najbardziej rygorystyczne, międzynarodowe standardy i wszystkie transakcje wykonywane za pośrednictwem tego systemu są w 100% bezpieczne - tłumaczy Radosław Hofman, Compliance Manager spółki PayU, do której należy system Platnosci.pl. Dodatkowo, jeśli sklep ma wdrożony agregator płatności, możesz być pewien, że jest godnym zaufania kontrahentem.

Przyszłość internetowych płatności

Według Eurostatu aż 70% Norwegów, 66% Anglików i 64% Duńczyków kupuje przez Internet. W Polsce zaledwie 23% z nas. Jednak tak jak wiele osób już dziś nie wyobraża sobie regulowania rachunków na poczcie czy w okienku dostawcy, tak za kilka lat na pewno Polacy uwierzą w to, że płacenie w Internecie jest równie bezpieczne, wygodne i szybkie, jak płacenie w kasie sklepu.

Niezależnie od tego, co kupujesz i jaka jest wartość Twojego koszyka, pamiętaj o kilku prostych zasadach. Jedną z nich jest wybór zaufanego operatora płatności, który zagwarantuje Ci bezpieczeństwo i wygodę transakcji. Zakupy w Internecie będą nie tylko okazyjne i szybkie, ale decydując się na sprawdzonego operatora płatności zdobędziesz również pewność, że Twoje pieniądze trafią w odpowiednie miejsce.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony