Smog jest również w Twoim domu

Najskuteczniejszym sposobem na ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem w domu jest oczyszczacz powietrza. Wybierz model z naturalnym wieloetapowym systemem filtracji.

oczyszczacz powietrzaSmog stał się stałym elementem naszej codzienności, a jest niezwykle groźny dla ludzkiego organizmu. Nie tylko pogarsza samopoczucie, ale może doprowadzić do astmy, kłopotów z krążeniem, a nawet nowotworów. Stałe narażenie na wdychanie powietrza zanieczyszczonego drobnocząsteczkowym pyłem PM2,5 skraca średnią długość życia. Szczególnie zagraża dzieciom, kobietom w ciąży, chorym i osobom starszym.

Często można spotkać się z zaleceniami, aby podczas wysokiego zanieczyszczenia powietrza pozostać w domu. Jednak w domu jesteś bezpieczny tylko pozornie. Poprzez naturalną wentylację czy otwarte okna do pomieszczeń przedostają się cząsteczki pyłu PM2,5. Ponadto w domowym powietrzu znajduje się wiele alergenów, jak pyłki roślin, kurz, roztocza, zarodniki pleśni i sierść zwierząt. A wyremontowane pomieszczenia i meble mogą emitować gazy i trujące substancje organiczne.

Czy w takim razie dobrym pomysłem jest wietrzenie? Oczywiście pomieszczenia wietrzyć trzeba, żeby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, dotlenić się. Jednak, kiedy poziom zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz jest groźny, trzeba wziąć pod uwagę to, że wpuścisz do środka powietrze o wiele gorszej jakości, dlatego ogranicz otwieranie okien w momentach alarmów smogowych.

Najskuteczniejszą bronią w walce o czyste powietrze w domu jest za to oczyszczacz powietrza. Dzięki temu urządzeniu będziemy mógł filtrować i oczyszczać powietrze w pomieszczeniu. Najlepiej, jeżeli oczyszczacz powietrza, posiada naturalny system wieloetapowej filtracji. Oznacza to, że powinien być wyposażony w filtr wstępny wychwytujący większe zanieczyszczenia z powietrza, filtr węglowy odpowiedzialny za filtrację szkodliwych lotnych związków organicznych oraz najważniejszy filtr HEPA, który jest filtrem najwyższej generacji i chroni najdokładniej.

W ten sposób działa rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oczyszczacz powietrza Philips AC3256. Dzięki wieloetapowej filtracji oraz specjalnym rozwiązaniom technologicznym sprzęt zatrzymuje aż 99,97% zanieczyszczeń o wielkości nawet 0,3 mikrona. Skutecznie zatrzymuje cząsteczki smogu, czyli pył PM2,5, a nawet te o 100 razy mniejsze od nich o wielkości 0,02 mikrona. Nie dość, że chroni mieszkania przed wpływem smogu, to jest też doskonałym strażnikiem tego, żeby domowe powietrze było wolne od alergenów. Zanieczyszczonego powietrza w domu nie widać, ale żeby dać pewność skutecznego działania oczyszczacz na bieżąco monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza i informuje o jego stanie poprzez wskaźnik cząsteczek PM2,5 oraz kolorystyczny wyświetlacz LED. Ponadto, gdy zanieczyszczenie wzrośnie do niepokojącego poziomu oczyszczacz zareaguje automatycznie i przefiltruje je. Dzięki oczyszczaczowi powietrza Philips wreszcie będziesz mógł odetchnąć czystszym i zdrowszym powietrzem.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony