Kto otrzyma prezent od pracodawcy na święta?

53% respondentów deklaruje, że w 2017 roku w ich miejscu pracy organizowane jest spotkanie świąteczne - tak wynika z najnowszego raportu GoldenLine “Święta w polskich firmach”. 53% pracujących Polaków podaje również, że otrzymają od pracodawcy prezenty lub dodatkowe benefity z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

świętaPonad połowa pracujących Polaków weźmie udział w firmowej Wigilii

Spotkania wigilijne w okresie przedświątecznym to w wielu firmach okazja do podsumowania bieżącego roku, integracji zespołu czy wyróżnienia najlepszych pracowników. Według raportu GoldenLine “Święta w polskich firmach” 53% pracujących Polaków deklaruje, że w 2017 roku w ich miejscu pracy jest organizowane firmowe spotkanie wigilijne. Tylko u 38% respondentów spotkanie świąteczne w pracy w tym roku nie zostało zaplanowane.

W większych miastach więcej pracowników weźmie udział w spotkaniu wigilijnym

Jak wynika z raportu GoldenLine “Święta w polskich firmach”, w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców w przypadku 59% respondentów w ich miejscu pracy organizowane jest spotkanie świąteczne, w miastach pomiędzy 200-500 tyś - 50%, zaś w miastach pomiędzy 100-200 tys. - 48%.

“W wielu miejscach pracy spotkania wigilijne dla pracowników stały się już stałym elementem firmowego kalendarza. To okazja do tego, aby stworzyć pracownikom przestrzeń do integracji poza codziennymi obowiązkami. Często z tej okazji pracownicy otrzymują od pracodawcy prezenty, paczki dla dzieci lub dodatkowe świadczenia pozapłacowe” - mówi Pakita Łowczyńska, HR Director w GoldenLine.

Ile pracowników otrzyma w tym roku prezent świąteczny do pracodawcy?

Co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia pracownicy mogą liczyć na szereg gratyfikacji ze strony pracodawcy. Zgodnie z raportem GoldenLine “Święta w polskich firmach”, 53% badanych otrzyma w 2017 roku prezent lub dodatkowe benefity od pracodawcy na Święta. W tym roku podarunku od firmy nie otrzyma 40% respondentów.

W mniejszych miastach więcej pracowników otrzyma prezent na Święta

Jak wynika z raportu Goldenline “Święta w polskich firmach”, w miastach pomiędzy 100-200 tys. mieszkańców 57% badanych otrzyma prezent świąteczny od swojego pracodawcy, w miastach pomiędzy 200-500 tys. - 55%, podczas gdy w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców - tylko 49%.

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony