JAK ZA POMOCĄ KOLORU STWORZYĆ ŚWIĄTECZNĄ ATMOSFERĘ?

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi choinka, kolorowe lampki, łańcuchy i inne świąteczne dekoracje. Często pojawia się także wiele wątpliwości, jak się ubrać na wigilię albo jak zapakować prezenty. Problemy te rozwiąże specjalista od psychologii koloru, dr Marek Borowiński, czyli Shop Doctor.


CZERWONY I ZIELONY

Czerwony i zielony to dwa kolory, które najbardziej kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia. Zielona, rzecz jasna, jest choinka, przy której spotyka się w ten szczególny wieczór cała rodzina. Doskonałym pomysłem jest udekorowanie stołu zielonymi gałązkami, które w połączeniu z czerwonym obrusem stworzą świąteczny klimat na stole. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się w dużym, jasnym pomieszczeniu, które należy nieco stonować. Kiedy świętujemy w mniejszym i mniej doświetlonym pomieszczeniu dobrze jest postawić tylko na czerwone i zielone dodatki, na przykład zielone stroiki z czerwonymi bombkami, które postawimy na jasnym obrusie. Strój na wigilię, zarówno w przypadku pań, jak i panów powinien być stonowany i elegancki, jednak można podkreślić wyjątkowość tej chwili czerwonym dodatkiem. Czerwona apaszka dla kobiety lub czerwona poszetka dodana do męskiego garnituru będzie idealnym uzupełnieniem stonowanego stroju. Doskonałym pomysłem jest także obdarowanie męża lub żony prezentem opakowanym w czerwony papier, gdyż kolor ten symbolizuje miłość.

ZŁOTY I SREBRNY

Kolejnymi kolorami, które kojarzą się ze świętami są złoty i srebrny. Doskonałym pomysłem jest udekorowanie domu łańcuchami w tych kolorach, gdyż są one stonowane, a także eleganckie. Paczki opakowane w tego typu papier będą doskonałym prezentem dla osoby, na której chcemy zrobić dobre wrażenie, na przykład na naszym przełożonym lub koledze z pracy, którego nie znamy dobrze. Złoto i srebro to także doskonałe dodatki ubioru, nie tylko w kontekście biżuterii. Apaszka w kolorze złotym lub srebrna poszetka w kieszonce ciemnego garnituru stanowią doskonałą stylizację. Złoty i srebrny stanowią także idealne uzupełnienie wystroju wigilijnego stroju.

RÓŻOWY I NIEBIESKI

Różowy i niebieski to kolory, które się idealnie sprawdzą dla najmłodszych. Każda dziewczynka ucieszy się na widok różowej paczki pod choinką, zaś chłopiec z chęcią wypakuje prezent z niebieskiego papieru. Dobrym pomysłem jest także zaakcentowanie eleganckich ubiorów dzieci kolorowymi dodatkami. Doskonale sprawdzą się różowe kokardki we włosach młodej damy, a młody dżentelmen będzie wyglądał elegancko na przykład w niebieskiej kamizelce.

BRĄZOWY, ŻÓŁTY, BIAŁY I INNE KOLORY…

Oczywiście dobrze jest nie ograniczać się w czasie Świąt do tych kilku kolorów, które już zostały opisane. Paleta barw jest niezwykle ciekawa i warto z niej korzystać. Cioci lub babci w podeszłym wieku dobrze jest dać prezent opakowany w stonowany, ale i elegancki brąz. Teściowa na pewno ucieszy się z paczuszki opakowanej w optymistyczny żółty papier. Biel obrusu będzie zaś pasowała do wszystkich dodatków. Paczki dla przyjaciół mogą być opakowane w kolorowe, zabawne papiery ze wzorami, gdyż przede wszystkim chcemy tego dnia sprawiać ludziom radość. Dlatego też bawmy się kolorami i pamiętajmy, że w tym dniu mamy się czuć przede wszystkim dobrze.

- Pamiętajmy, że święta to czas przede wszystkim relaksu oraz spotkań z bliskimi. Nie poświęcajmy całego wolnego czasu na dekorowanie domu oraz stołu, bo zabraknie nam czasu i siły, żeby porozmawiać ze współmałżonkiem, dzieckiem albo rodzicami. Najważniejsze w tym dniu jest spokój, rozmowa z rodziną lub przyjaciółmi i odpoczynek. Nie możemy zapominać też, żeby nie podążać ślepo za modą i stawiać przede wszystkim na takie dekoracje i kolory, które się nam podobają - mówi dr Marek Borowiński, Shop Doctor.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony