5 powodów dla których warto otaczać się sztuką w miejscu pracy

Przez ubiegłe dekady w naszym kraju miejsce pracy kojarzyło się raczej z szarym biurem niż kreatywną przestrzenią. Wtedy ściany świeciły pustkami, dziś – mogą inspirować do kreatywnego myślenia. Na szczęście czasy się zmieniają, właściciele firm zaczynają zdawać sobie sprawę z ogromnych korzyści, które niesie dekorowanie miejsc pracy oryginalną sztuką. Warto więc podsumować jak na miejsce pracy wpływa sztuka.

ivo_nikic1. PIERWSZE WRAŻENIE. Należycie wyeksponowane dzieło sztuki wpływa silnie na budowanie pozytywnego pierwszego wrażenia u klientów firmy.

2. Z DUCHEM CZASU. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, sztuka w miejscu pracy jest po prostu „cool”. Ekscytujące środowisko pracy to jeden z czynników przyciągających do firmy najlepszych i najzdolniejszych pracowników. Już do historii przeszły słynne wnętrza siedzib firm z Silicon Valley jak Google czy Yahoo.

3. INSPIROWANIE PRACOWNIKÓW. Pracodawca ceniący sztukę, a przez to postrzegający kreatywność jaką dużą wartość, zachęca tym samym pracowników do bycia kreatywnymi i innowacyjnymi.

4. BUDOWANIE WARTOŚCI FIRMY. Sztuka może pomóc budować wartości korporacyjne. Przykładowo sztuka nowoczesna, abstrakcyjna, pomaga budować innowacyjny, dynamiczny wizerunek firmy. Sztuka dawna może nawiązywać do historii powstania przedsiębiorstwa lub świadczyć o przywiązaniu do tradycyjnych wartości.

5. SZTUKA NIE MUSI BYĆ DROGA.  Galeria Sztuki WHITE SPACE AUCTION co miesiąc organizuje aukcje sztuki, gdzie po okazyjnych cenach - zaczynających się od 700 zł -  można nabyć oryginalny obraz lub grafikę.

Galeria WHITE SPACE AUCTION oferuje selekcję obrazów i grafik, które przez naszych kuratorów zostały poddane rzetelnej ocenie formalnej i artystycznej. Nasi twórcy to głównie artyści młodego pokolenia, z dyplomami uznanych uczelni wyższych i niejednokrotnie z bogatą historią wyróżnień i wystaw swoich prac. Prace artystów można kupić on-line na www.whitespace.auction po stałych cenach galeryjnych lub stanąć do licytacji na comiesięcznych aukcjach sztuki. Ceny wywoławcze na aukcjach zaczynają się już od 700 zł. Każda zakupiona praca jest podpisana przez artystę i opatrzona Certyfikatem Autentyczności. Najbliższa „Aukcja sztuki SUPENOVA 2” odbędzie się już 3 lutego w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56 w Warszawie.

Można licytować osobiście, telefonicznie 511 158 510, zlecić galerii licytację automatyczną w imieniu klienta podając maksymalny budżet lub zdalnie poprzez Internet na www.whitespace.auction

Aukcja sztuki – odbędzie się 3 lutego, start licytacji o godzinie 19.30, Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa

Wystawa przedaukcyjna – od 23 stycznia wszystkie prace artystów można obejrzeć na żywo w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Katalog Aukcyjny – katalog wszystkich obrazów i grafik dostępnych na „Aukcji malarstwa SUPERNOVA 2” dostępny jest na stronie galerii www.whitespace.auction


Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony