ASUS Republic of Gamers przedstawił kompletną linię produktów dla graczy na targach CES 2017

Wśród prezentowanego sprzętu znalazły się laptopy i desktopy z serii G, płyty główne Maximus i Strix, wiele gamingowych urządzeń peryferyjnych oraz router ROG

g752GŁÓWNE INFORMACJE

  • Płyty główne dla graczy Maximus IX Formula, Hero, Code, Apex oraz Extreme, a także seria Strix Z270
  • Pełny asortyment gamingowych urządzeń peryferyjnych i akcesoriów, jak również ruter dla graczy ROG Rapture GT-AC5300
  • Laptopy dla graczy GX800VH, G701, G752, GL502, GL702, GL553 oraz GL753
  • Desktopy dla graczy GT51CH, GD30, G20CI oraz GR8 II

Na targach CES® 2017 marka ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawiła kompletną linię produktów dla graczy oraz wprowadziła pierwszy router ROG zaprojektowany specjalnie dla graczy: model Rapture GT-AC5300. Najnowsze modele obejmują laptopy i płyty główne z obsługą zupełnie nowej, siódmej generacji procesorów Intel® Core™ („Kaby Lake”), demonstrując tym samym, że marka ROG oddana jest najwyższej wydajności, a jej reputacja Wyboru Mistrzów wśród społeczności graczy jest w pełni zasłużona.

Linia produktów dla graczy na rok 2017 obejmuje laptopy GX800VH, G701, G752, GL502, GL702, GL553 i GL753 oraz desktopy GT51CH, GD30, G20CI i GR8 II. Zaprezentowano także najnowsze płyty główne ROG Maximus IX i ROG Strix oraz bogatą kolekcję urządzeń peryferyjnych dla graczy, w tym mikrofon ROG Strix Magnus i myszy ROG Gladius II, ROG Strix Evolve, ROG Strix Impact i ASUS GX970.

Router dla graczy

ROG Rapture GT-AC5300 jest pierwszym routerem ROG przeznaczonym specjalnie do grania, oferującym trzyzakresowe WiFi, ośmioportowy LAN 1 Gb/s oraz własny, czterordzeniowy procesor 1,8 GHz klasy PC, dzięki którym gra w sieci jest szybka i płynna. GT-AC5300 ma także dwa ultraszybkie gniazda USB 3.0.

Nowy router wykorzystuje kilka nowatorskich funkcji ułatwiających grę i przyczyniających się do szybszej i płynniejszej rozgrywki. Tym cechom przyjaznym graczom przewodzi Gaming Center, który zapewnia natychmiastowy przegląd sieci używanej do grania, więc gracze mogą błyskawicznie sprawdzić aktualny status i stabilność połączenia internetowego, dowiedzieć się, ile urządzeń do grania jest online i jakie aplikacje bądź gry są na nich uruchomione. Gaming Center pomaga też graczom łatwo kontrolować swą sieć dzięki wielu opcjom wymagającym tylko jednego kliknięcia, a ponadto przedstawia wartość pingu dla popularnych gier z całego świata.

GT-AC5300 jest pierwszym routerem dla graczy, który oferuje trzy poziomy przyspieszenia gry. Dwa z ośmiu gniazd LAN są specjalnymi portami do grania, które przydzielają priorytet w ruchu sieciowym podłączonym do nich urządzeniom. Router dysponuje również funkcją Game Boost, która działa we współpracy ze wspomnianymi dwoma gniazdami do grania, by nadać priorytet ruchowi związanemu z grami i uzyskać najwyższą szybkość sieci, a także najwyższe prędkości dla każdego podłączonego urządzenia gamingowego. Użytkownicy mają również możliwość ustanowienia prywatnej sieci do grania w celu przyspieszenia połączenia między routerem i preferowanymi serwerami gier.

Game Intrusion Prevention System (Game IPS) oferuje zintegrowane zabezpieczenia oparte na technologii Trend Micro™, gwarantując wydajną ochronę sieci używanej do grania. Game IPS umożliwia tymczasowe wyłączenie oprogramowania antywirusowego i zapory na PC podczas sesji grania, co uwalnia moc CPU na potrzeby gry i zapobiega blokowaniu pożądanego ruchu sieciowego z gier.

Laptopy dla graczy

Notebooki ROG dla graczy na rok 2017 stoją na czele rewolucji siódmej generacji układów Intela („Kaby Lake”) — wszystkie modele GX800VH, G701, G752, GL502, GL702, GL553 i GL753 są teraz dostępne także z najnowszymi procesorami Intel Core.

GX800VH odrzuca konwenanse, aby zmienić grę dzięki unikatowemu systemowi chłodzenia cieczą Hydro Overclocking do ekstremalnych osiągów w przetaktowaniu, a układ graficzny NVIDIA® GeForce® GTX 1080 w trybie 2-way SLI™ zapewnia potężną wydajność jak w desktopach. GX800VH jest też pierwszym na świecie laptopem dla graczy z 18-calowym ekranem oraz technologią NVIDIA G-SYNC™ pozwalającymi na uzyskanie w grach prawdziwych obrazów UHD 4K. Ma również klawiaturę MechTAG z mechanicznymi przełącznikami, która nie blokuje się nawet przy wciśnięciu aż 30 klawiszy jednocześnie, a każdemu klawiszowi można ustawić efekty ROG Aura RGB LED.

G752 został stworzony do wygrywania niezrównaną wydajnością, którą gwarantuje odblokowany procesor Intel Core i7 wraz z GPU NVIDIA GeForce GTX 1070 gotowym na VR. Bardzo szybka pamięć DRAM DDR4 w G752 jest przetaktowana do wartości 2800 MHz. Laptop oferuje także HyperDrive RAID 0 oraz najnowsze rozwiązania NVM Express™ (NVMe) i PCI Express® (PCIe®) do błyskawicznej wymiany danych z pamięcią masową, komorę 3D Vapor Chamber stosowaną wyłącznie przez ROG i umożliwiającą sprawne i skuteczne chłodzenie, obniżając temperaturę GPU o 7°C, a także panel LCD 120 Hz z technologią NVIDIA G-SYNC pozwalający na uzyskanie częstotliwości odświeżania 120 Hz na panoramicznym ekranie. Pierwsza w świecie podświetlana klawiatura z anti-ghostingiem i rolloverem na 30 klawiszy dopełniają zestawu najważniejszych cech G752.

G701 został zaprojektowany do osiągania najwyższych szybkości i niezrównanej wydajności, którą gwarantuje odblokowany procesor Intel Core i7 wraz z GPU NVIDIA GeForce GTX 1080 gotowym na VR. G701 ma pamięć DRAM DDR4 przetaktowaną do 2800 MHz, HyperDrive RAID 0 oraz technologie NVMe i PCIe do błyskawicznej wymiany danych z pamięcią masową, jak również panel 120 Hz z technologią NVIDIA G-SYNC. G701 wykończony jest w wysokiej klasy stylistyce Bio-Armor oraz nowej ROG Armor Titanium ze schematem kolorów Plasma Copper.

GL502 i GL702 są kompaktowymi i mocnymi laptopami dla graczy, które oferują niezrównaną wydajność dzięki procesorom Intela m.in. siódmej generacji, układom GPU NVIDIA GeForce GTX1070/1060 gotowym na VR, panelom 120 Hz NVIDIA G-SYNC i podświetlanym klawiaturom z funkcją anti-ghostingu oraz rolloveru na 30 klawiszy. Oba laptopy dostępne są w zestawach kolorystycznych ROG Mist Black z Neon Orange oraz ROG Armor Titanium z Plasma Copper.

GL553 i GL753 zapewniają potężną wydajność w grach uzyskiwaną procesorem Intel Core i7 siódmej generacji z wydzielonym układem graficznym NVIDIA GeForce GTX 1050Ti/1050 do nieskazitelnych obrazów w grach. GL553 oferuje również przyjazną graczom klawiaturę z oświetleniem ASUS Aura o czterech wydzielonych obszarach podświetlenia, co daje niesamowite wrażenia podczas gry w ciemności, a ponadto ma funkcję rolloveru na 30 klawiszy i skok klawiszy wynoszący 2,5 mm. Funkcja Cooling Overboost oferuje regulowane prędkości wentylatorów, co zwiększa kontrolę i zapewnia lepsza stabilność systemu.

Desktopy dla graczy

GT51CH jest ekstremalnie potężnym komputerem stacjonarnym do gier wyposażonym w przetaktowany procesor Intel Core i7-7700K 4,8 GHz, układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 1080 w trybie 2-way oraz 64 GB szybkiej pamięci DDR4 2800 MHz, by gracze mogli cieszyć się błyskawicznym działaniem najnowszych gier oraz pięknymi, płynnymi obrazami UHD 4K. Wyjątkowa, trójdrożna technologia overclockingu Aegis III pozwala na łatwe i bezpieczne przetaktowanie CPU, GPU[1] oraz pamięci, co gwarantuje jeszcze lepszą wydajność w grach i umożliwia monitorowanie statusu systemu w czasie rzeczywistym.

ROG GT51CH oferuje dynamiczne efekty świetlne ASUS Aura dla diod LED umieszczonych w centralnym wlocie powietrza oraz na płycie głównej. Gracze mogą dostosować Aurę różnymi kolorami światła i efektami, by odpowiadały nastrojowi aktualnie uruchomionej gry albo reprezentowały niepowtarzalny styl gracza. ROG GT51CH ma też słuchawkowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) i wzmacniacz ESS® SABRE, który zapewnia wyjście 32-bitowe/384 kHz dające głęboki, dynamiczny dźwięk o gęstym, konkretnym basie i minimalnych szumach, aby audio w grach było niesamowite.

GT51CH oferuje ponadto możliwość rozbudowy i szybkiej komunikacji za sprawą obsługi M.2 PCIe 3.0 x 4 (RAID 0) i jednego gniazda USB 3.1 Gen 2 Type-C na panelu przednim z funkcją szybkiego ładowania (3 A, 5 V).

G20CI jest zwodniczo małym (SFF), ale potężnym pecetem dla graczy mieszczącym się w zwartej obudowie o pojemności 9,5 litra. G20CI może być wyposażony nawet w najnowszy procesor Intel Core i7-7700 3,6 GHz siódmej generacji oraz układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 1080 z 8 GB VRAM GDDR5 gwarantujące ekstremalną wydajność i wyjątkowe obrazy w grach. Cechuje się też pełną obsługą Microsoft DirectX® 12. G20CI nie jest tylko mocarny: działa niemal bezszelestnie (22 dB w stanie bezczynności) i ma skuteczny system odprowadzania ciepła obejmujący dwa wentylatory wewnętrzne i rurki miedziane.

ROG G20CI wyposażony jest w wiele funkcji dla graczy, w tym efekty LED ASUS Aura w trzech strefach obudowy, słuchawkowy przetwornik DAC i wzmacniacz Hi-Fi ESS SABRE dający niesamowity dźwięk klasy audiofilskiej, narzędzie Sonic Suite do najlepszych wrażeń audio w grach z usprawnioną redukcją szumów pozwalającą na krystalicznie czystą komunikację graczy, rozwiązanie ROG GameFirst IV do płynnej rozgrywki bez opóźnień oraz inne oprogramowanie dla graczy stosowane wyłącznie przez ROG. Oferuje również nowy interfejs USB 3.1 Gen 2 z odwracanym gniazdem USB Type-C™.

GD30 ma zupełnie nowy wygląd o unikatowym stylu z wymiennymi czarnymi i białymi panelami przednimi, więc gracze mają swobodę w wyrażaniu swego stylu. Wyposażony jest w procesor Intel Core i7, z jego siódmą generacją włącznie, a także układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 1080 zapewniające niezrównaną wydajność. Oczywiście ma też chłodzenie odpowiednie do swej mocy — inżynierowie ASUS-a stworzyli inteligentny układ chłodzenia, który skutecznie obniża temperaturę systemu, m.in. dzięki dużym wlotom powietrza z przodu i po bokach zwiększającym jego przepływ i usprawniającym chłodzenie. Najnowsze oprogramowanie ASUS Aegis III pozwala graczom monitorować wydajność systemu oraz regulować i kontrolować inne jego parametry. Wszystkie nowe desktopy ASUS-a dla graczy wyposażone są w oświetlenie Aura RGB na płycie głównej, które może wyświetlać miliony kolorów i wiele efektów, dodając niepowtarzalnego stylu systemom graczy. Wentylatory chłodzące są ponadto otoczone kolorowym akcentem w postaci czerwonych diod LED.

GR8 II jest najmniejszym PC stworzonym do VR i ma najbardziej zaawansowaną grafikę w swej klasie, oferując maksymalną wydajność dzięki GPU NVIDIA GeForce 1060 desktopowej klasy dostosowanemu przez ASUS-a, procesorowi Intel Core i7 siódmej generacji oraz 32 GB pamięci DDR4. Pecet mieści się w małej, czterolitrowej obudowie i ma Aura Sync do oszałamiających pokazów świetlnych RGB, które można zsynchronizować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi ROG i zastosować 10 różnych efektów. GR8 II może być wyposażony w dyski SSD M.2 PCIe oraz 2,5-calową pamięć masową SSD/HDD, dzięki którym gry uruchamiają się szybciej, a duża biblioteka gier ma dla siebie miejsce. Dwa gniazda HDMI przyjazne VR umożliwiają jednoczesne podłączenie gogli VR i ekranu do grania. ROG GR8 II ma specjalnie dopracowany system chłodzenia o zoptymalizowanym przepływie powietrza, miedzianych rurkach chłodzących i dwóch wentylatorach wypychających ciepło z systemu. Zmyślnie zaprojektowane otwory wentylacyjne oraz specjalne komory na procesor i kartę graficzną gwarantują przepływ odpowiedniej ilości powietrza do każdego komponentu, by zapewnić stabilną wydajność w niekończących się maratonach grania. GR8 II to również uznana jakość dźwięku w postaci rozwiązań ROG SupremeFX, Sonic Studio III i Sonic Radar III. Ponadto GameFirst IV wraz z kontrolerem Intel Gigabit Ethernet dostarczają graczom fantastycznych doznań w grze w sieci.

Płyty główne dla graczy

Zbudowane na najnowszym chipsecie Intel® Z270 i przygotowane na ekstremalną wydajność siódmej generacji procesorów Intel® Core™ („Kaby Lake”) płyty główne ROG i ROG Strix są naszpikowane przodującymi w świecie innowacjami i technologiami spotykanymi wyłącznie w ROG, by zapewnić rewelacyjną wydajność dla wszystkich graczy. Linia ROG obejmuje model Extreme przystosowany do potrzeb weteranów chłodzenia wodą oraz graczy pożądających technologii najwyższej klasy, model Formula dla graczy zgłodniałych wydajności i moderów chcących sprawdzić się w chłodzeniu wodą, oraz model Hero do codziennego grania na wysokim poziomie. Nowymi członkami są Code, stylowa płyta główna stworzona dla tych, którzy kochają robić modyfikacje, oraz Apex — najwyższej klasy płyta główna stawiająca na wydajność, skierowana do zaawansowanych overclockerów i entuzjastów grania.

Przedstawiono również zupełnie nową linię płyt głównych ROG Strix, a modele w tej serii mają przyciągnąć każdy typ gracza: płyty ATX ROG Strix Z270E Gaming, ROG Strix Z270F Gaming, ROG Strix Z270H Gaming, mATX ROG Strix Z270G Gaming oraz mini-ITX ROG Strix Z270I Gaming. Unikatowe, ukośne wzory inspirowane cięciami miecza nadają serii ROG Strix imponujące akcenty wizualne, natomiast lustrzane, polichromiczne logo ROG uwidocznione na metalowej płytce wycinanej diamentem lśni jako znak dumy graczy. Płyty główne dla graczy ROG Strix Z270 łączą śmiałą estetykę, świetną wydajność i niesamowity dźwięk SupremeFX, by zaoferować niezrównane doznania w grach i styl.

Do tej generacji ROG dodał też Aura Sync — pierwsze w świecie zsynchronizowane oświetlenie RGB sterowane przez płytę główną — oraz rozwiązania przyjazne elementom wydrukowanym w 3D, zapoczątkowując nową erę personalizacji i dostosowywania[2].

Urządzenia peryferyjne dla graczy

ROG Strix Magnus jest zupełnie nowym mikrofonem dla graczy wyposażonym w trzy moduły pojemnościowe klasy studyjnej dające większą czystość i czułość — i jest pierwszym mikrofonem od ROG. Zaprojektowany dla przesyłających strumienie live i zapalonych graczy mikrofon Strix Magnus jest zarówno kompaktowy, jak i stylowy i jest też pierwszym w branży mikrofonem dla graczy z usuwaniem szumów otoczenia (ENC) i regulowanymi efektami świetlnymi Aura RGB. Nowy mikrofon dla graczy ma gniazdo pomocnicze do rejestrowania dźwięku z instrumentu muzycznego bądź smartfona, a ponadto został wyposażony w zewnętrzny koncentrator USB do podłączania dodatkowych urządzeń.

ROG Gladius II jest myszą optyczną dla graczy zoptymalizowaną do gier FPS, z regulowanym oświetleniem RGB Aura Sync oraz trwałymi przełącznikami Omron® wytrzymującymi 50 mln kliknięć. Dzięki wyjątkowej konstrukcji z łatwą wymianą modułów przełączników ROG Gladius II daje graczom swobodę dostosowania oporu kliknięcia i wydłużenia żywotności myszy. Gladius II ma też przycisk DPI do przełączania czułości i przycisk docelowego DPI pod kciukiem do krótkotrwałej, błyskawicznej zmiany precyzji.

ROG Strix Evolve to nowatorska mysz z możliwością zmiany kształtu i z oświetleniem RGB Aura Sync. Łatwo wymienne górne nakładki pozwalają na uzyskanie czterech różnych kształtów ergonomicznych, dzięki czemu mysz jest tak samo wygodna zarówno dla graczy prawo-, jak i leworęcznych. Wytrzymałe przełączniki Omron na 50 mln kliknięć zagwarantują, że najczęściej używane elementy myszy — jej przyciski — bez trudu zniosą dodatkowe kliknięcia.

ROG Strix Impact jest lekką i ergonomicznie zaprojektowaną myszą dla prawo- i leworęcznych mającą zapewnić maksymalny komfort podczas maratonów gier MOBA. Oświetlenie RGB Aura Sync oferuje spersonalizowanie efektów, a wytrzymałe przełączniki Omron na 50 mln kliknięć pozwolą na pewne klikanie przez bardzo długi czas. ROG Strix Impact ma też dwupoziomowy przycisk DPI do zmiany DPI w locie oraz wskaźnik przedstawiający bieżące ustawienie poziomu.

GX970 to przewodowa mysz dla graczy z odłączanym panelem bocznym do uzyskania optymalnego układu przycisków w różnych grach. Standardowy panel boczny ma dwa przyciski pod kciuk, które są idealne do lekkiego grania i ogólnej pracy z komputerem. Ten panel można zamienić na dołączony panel z 10 przyciskami pod kciuk, który jest idealny do szybkiego wydawania poleceń podczas gorących rozgrywek. GX970 wyposażono także w pamięć oraz intuicyjne oprogramowanie towarzyszące, które pozwala graczom tworzyć i przechowywać do trzech profili do optymalnego sterowania w grach różnego rodzaju. Szybkość śledzenia jest ponadto regulowana w zakresie 50–12000 DPI, natomiast system dopasowania wagi umożliwia graczom zmianę wagi myszy zależnie od upodobań.

Akcesoria dla graczy

Shuttle 3 Backpack zaprojektowany dla graczy w podróży jest trzecią generacją plecaka ROG i może pomieścić laptopy o ekranach do 18 cali. Charakteryzuje się pojemnym wnętrzem i wbudowaną kieszenią na laptop, która pozwala na błyskawiczne wyjęcie urządzenia. Shuttle 3 ma również łatwo dostępną kieszonkę na telefony komórkowe i specjalną, zabezpieczoną kieszeń na inne niezbędniki.

Plecak ROG Premium Backpack cechuje się asymetryczną, modułową konstrukcją z wewnętrznym systemem nośnym i dobrze wyściełanymi kieszeniami, które oferują świetną ochronę i zabezpieczają zawartość plecaka przed codziennymi uderzeniami i wstrząsami. Jego wytrzymały materiał zewnętrzny wykonano z wodoodpornego poliuretanu, by zapewnić ochronę przed żywiołami.


[1] Przetaktowanie tylko jednej karty graficznej

[2] Cechy różnią się zależnie od modelu

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony