Nowy wymiar systemów audio do telewizorów

Soundbar SJ9 wykorzystuje możliwości systemu Dolby Atmos®, dzięki któremu pomimo smukłej i estetycznej konstrukcji, oferuje kinowe efekty dźwiękowe na najwyższym poziomie. Nowa listwa składa się z kilku nowoczesnych głośników, w tym dwóch skierowanych do przodu. W ten sposób bogaty i intensywny dźwięk odtwarzany przez soundbar LG dociera do słuchacza ze wszystkich stron.


System Dolby Atmos pozwala na uzyskanie efektu „przemieszczającego się źródła dźwięku”, które można precyzyjnie ukierunkować i tym samym uzyskać realistyczne, zapierające dech wrażenia słuchowe podczas oglądania filmów. Zastosowanie złożonych metadanych pozwoliło na postrzeganie odtwarzanych dźwięków jako niezależnych obiektów, dzięki czemu w 3-wymiarowej przestrzeni odsłuchowej można odwzorować położenie oraz wielkość pojedynczych źródeł. W ten sposób dźwięk odbija się w czasie rzeczywistym i dociera do słuchacza z odpowiednich kierunków, nawet znad jego głowy.

Soundbar LG SJ9 odtwarza dźwięk w technologii 4K Sound1, która jest kompatybilna z bezstratnymi formatami plików audio, umożliwiającymi uzyskanie dźwięku identycznego z tym zarejestrowanym w studiu nagraniowym. Ponadto, funkcja Sound Upconverting pozwala na podwyższenie jakości dźwięku ze standardowych plików audio do poziomu 24 bit/192 kHz zapewniającego brzmienia bogate w najdrobniejsze szczegóły. Funkcja 4K Pass-Through umożliwia uzyskanie nieskazitelnego dźwięku bez pogarszania jakości obrazu przesyłanego przez interfejs HDMI oraz gwarantuje ich idealną synchronizację.

Podczas targów LG zaprezentuje także elegancki soundbar SJ8 wyróżniający się mocnym dźwiękiem oraz smukłym profilem o grubości zaledwie 38 mm. Dzięki zestawowi TV Perfect Fit Kit, Soundbar SJ8 jest idealnie dopasowany do telewizorów LG z oferty na rok 2017. Podobnie jak listwa SJ9, model SJ8 wyposażony został w wiele atrakcyjnych funkcji, takich jak 4K Sound, czy 4K Pass-Through czy wbudowany moduł Chromecast, który umożliwia strumieniowe przesyłanie treści.

LG SJ7 to niezwykle uniwersalny soundbar o mocy aż 320 W oraz interesującej konstrukcji umożliwiającej rozdzielenie jej na dwie części i ustawianie w pozycji poziomej lub pionowej. Obie połowy systemu SJ7 są połączone bezprzewodowo, co pozwala na odtwarzanie dźwięku stereo. W jedną z części listwy głośnikowej  wbudowany został akumulator i dwa przełączniki. Za pomocą pierwszego można łatwo przekształcić ją w tylny głośnik do odtwarzania wyraźnego dźwięku przestrzennego. Drugi przełącznik natomiast, umożliwia włączenie trybu przenośnego i używanie systemu jako bezprzewodowego głośnika Bluetooth.

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony