Monitory gamingowe ASUS

Jak podaje Digitimes.com konkurencja na rynku monitorów jest coraz bardziej zacięta. Pomimo pesymistycznych prognoz na rok 2016, rynek sprzedaży monitorów LCD na świecie pozostaje na stałym poziomie. Dzieje się to dzięki rosnącemu popytowi na monitory gamingowe i biznesowe.

W segmencie monitorów do gier z częstotliwością odświeżania 144Hz, ASUS, BenQ i Acer bardzo mocno konkurują między sobą. Jednak to ASUS jest największym na świecie dostawcą monitorów dla graczy w 2016 roku, z udziałem w rynku w wysokości 35%, następne jest BenQ z udziałem na poziomie 22-24% i  Acer na poziomie 17-19%.

W 2017 roku, na podstawie bieżących zamówień producentów, spodziewany jest wzrost udziału monitorów gamingowych w rynku do 2,5 mln sztuk i kolejny wzrost do nawet 3,5 mln w 2018 r.

Wśród monitorów dla graczy największą popularnością cieszą się ekrany o rozmiarze 23- do 24 cali, które plasują się na poziomie cen między 299 a 499 dolarów i stanowią 70% całkowitej sprzedaży, kolejne są 27-calowe modele w cenie pomiędzy 349 a 899 dolarów i w kolejności ekrany 34- i 35-calowe. Produkty z ekranami większymi niż 35 cali odnotowały zauważalny wzrost sprzedaży głownie w Ameryce Północnej i Europie.

Zakrzywione monitory LCD nie odnotowały spektakularnych wzrostów w 2016 roku, ale oczekuje się, że ich popularność wzrośnie wśród graczy i spodziewany jest znaczny wzrost sprzedaży na świecie w roku 2017.

W ofercie ASUS mogą Państwo znaleźć monitory dla graczy o wielkości ekranu od 22- do 34 cali, zarówno płaskie i zakrzywione. Monitory gamingowe ASUS wyposażone są w wiele technologii ułatwiających rozgrywkę takich jak, NVIDIA® G-SYNC™, czy AMD FreeSync™. Monitory dla graczy ASUS zapewniają bogatsze, bardziej ostre efekty w Full HD, 2K/WQHD, aż do 4K/UHD. Oferują częstotliwość odświeżania na poziomie nawet 180 Hz. Dzięki temu rozmycie związane z ruchem przestaje istnieć, a czas reakcji wynoszący zaledwie 1 ms pozwala na natychmiastową odpowiedź, na to co widzimy na ekranie. Monitory dla graczy ASUS zawierają filtry Ultra-Low Blue Light, aby chronić oczy przed szkodliwym niebieskim światłem, natomiast technologia Flicker-Free zmniejsza migotanie, by zapewnić wygodę podczas gry. Minimalizuje nadwyrężenie wzroku i inne szkodliwe skutki, które pojawiają się przy długich sesjach grania.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony