Jaki jesteś MĘŻCZYZNO?

Podobno kobiecym wymaganiom trudno jest sprostać. Zwłaszcza w kwestii cech idealnego partnera. Czy panowie znają preferencje kobiet i potrafią się im podobać? Czy panie są w tej kwestii jednomyślne? Czy kobiety pragną panów stabilnych, czy raczej tych romantycznie niepewnych? Co kryje się pod pojęciem „atrakcyjny mężczyzna”?  Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał ponad 1600 ankietowanych singli o to, jakich mężczyzn szukają kobiety? Zobacz, jakich panów poszukują panie, a jak chcieliby to widzieć sami panowie.

Panie są jednomyślne, a ich wybór nie zaskakuje. Zanim zwiążą się z mężczyzną, chcą widzieć, że jest opiekuńczy, pomocny i zaradny. Kobiety są świetnymi obserwatorkami i zanim jeszcze nawiążą jakąkolwiek relację z przyszłym partnerem, potrafią doskonale zorientować się w tej materii. Musimy pamiętać, że kobiety obserwując wybranka w jego „naturalnym środowisku” wyobrażają sobie go, jako partnera/wsparcie w życiu , a także ojca wspólnych dzieci. Aż 65%, czyli sporo ponad połowa zapytanych wie, że właśnie opiekuńczość pomaga parze budować wspólne gniazdo lub być szczęśliwą partnerką. Co czwarta (24%) kobieta wybiera typ aktywny: pewnego siebie mężczyznę czynu, który potrafi świetni radzić sobie w każdej sytuacji i zapewni jej oparcie.  Najmniej kobiet poszukuje panów niewinnych  - nieśmiałych i subtelnych, a także – co zaskakuje – ich zupełnego przeciwieństwa, typu macho, czyli mężczyzn wymagających, twardych.

A co na to panowie? Najwięcej z zapytanych mężczyzn (33%) stwierdza, że najbardziej pożądani są ci z nich, których określić można, jako aktywnych, pewnych siebie mężczyzn czynu. Uważają oni, że kobiety chcą, by to mężczyzna był stroną czynną, przedsiębiorczą, rozwiązującą problemy, potrafiącą odnaleźć się w każdej sytuacji. Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest ta najbardziej zbliżona do poprzedniej: mężczyzna musi być opiekuńczy - pomocny, zaradny (32%) i to nie tylko w stosunku do kobiet – po prostu takie cechy musi reprezentować w życiu codziennym. Trzecia w kolejności odpowiedź należy do mężczyzn, którzy uważają, że kobieta wiążąc się z nimi zwróci uwagą na ich seksapil (11%). Typ seksowny - uwodzący, drapieżny wybierany był nieco częściej niż przez co dziesiątego pana. Co zadziwiające, na czwartym miejscu (8%)plasuje się typ tajemniczy - zaskakujący, nieprzewidywalny - który nie do końca pasuje do pozostałych. Okazuje się, że 8% panów marzy się jednak bycie romantycznym kochankiem, pojawiającym się i znikającym niczym Zorro. Najmniej panów zainteresowanych jest okazywaniem swojej wrażliwości i delikatności. Tylko 3% z nich stwierdza, że kobiety mogłyby zainteresować się typem niewinnym - nieśmiałym i subtelnym. Kolejne 3% wierzy, że atrakcyjnym mógłby stać się mężczyzna niekonwencjonalny, zbuntowany i wyzwolony.

Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że oczekiwania kobiet są świetnie rozumiane przez mężczyzn i, niezależnie od płci, najczęściej wskazywane typy panów wiążą się nierozerwalnie z archetypem prawdziwego mężczyzny – silnym, pewnym siebie, potrafiącym zadbać o najbliższych. Kobiety niezmiennie chcą czuć się bezpiecznie. Wypowiedź Andrzeja Rutowskiego, psychologa i terapeuty małżeńskiego, autor Testu Doboru Partnerskiego potwierdza wyniki badań:  Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość. Najbardziej krytykowane przez singielki cechy partnera to: obojętność – pozostawianie jej samej z kłopotami, brak więzi emocjonalnej, lekceważenie (nie słuchanie co mówi i o czym mówi, nie uwzględnianie sądów), podatność na nałogi (alkohol, Internet, gry komputerowe, hazard). Kobiety inaczej niż mężczyźni reagują na stres. Ich reakcje są bardzo emocjonalne, czasem wręcz histeryczne. Są podniecone, dużo mówią, naświetlają sytuacje z różnych stron. Często gubią się w szczegółach, nie zauważając istoty. Dlatego niezwykle ważne, aby singielka stworzyła związek ze spokojnym partnerem, myślącym syntetycznie, opanowanym, działającym uspokajająco.

Zobacz również, co na temat tego, jacy mężczyźni są atrakcyjni dla kobiet mówi ekspert MyDwoje.pl, specjalista z zakresu psychologii płci Grzegorz Kordek: https://www.youtube.com/watch?v=HrW5-bGK5nE. Czytaj cały artykuł: Jaki jesteś mężczyzno?

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony