ŠKODA Superb wśród finalistów plebiscytów „Car of the Year” i „World Car of the Year”

Awans do ścisłej czołówki finalistów dwóch najważniejszych plebiscytów samochodowych na świecie to historyczne wyróżnienie zarówno dla modelu Superb, jak i całej ŠKODY. Flagowy model czeskiej marki ujął jurorów połączeniem emocjonującego designu, bezkonkurencyjnej przestrzeni i zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Obydwie nagrody należą do najbardziej prestiżowych plebiscytów motoryzacyjnych na świecie, których zdobycia pożąda cały rynek samochodowy.

superbZe swoim wyrazistym, ekspresyjnym designem, nowoczesnymi technologiami i największą przestrzenią w klasie, kompletnie zmodernizowany model flagowy ŠKODY wyznacza standardy swojego konkurencyjnego segmentu.

Topowy model marki osiągnął wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu, synchronizacji z urządzeniami mobilnymi i ochrony środowiska, awansując do wyższej ligi klasy średniej. Nowa ŠKODA Superb jest produktem globalnym: na europejskich rynkach dostępna jest od czerwca, w październiku zadebiutowała w Chinach, a teraz wkracza na rynek hinduski. Pojemna wersja kombi zadebiutowała we wrześniu. Model okazał się hitem sprzedaży w obydwu wersjach nadwozia: nowa generacja poprawiła roczny wynik modelu Superb o 62,3%, z czego w Europie Zachodniej wzrost ten wyniósł aż 104,5%.

Poszukiwania najlepszego samochodu roku wkraczają w decydującą fazę. Nowa ŠKODA jest jednym z dziesięciu pretendentów w finale plebiscytu „World Car of the Year 2016”. Jury tego prestiżowego plebiscytu obejmuje 73 uznanych dziennikarzy z 23 krajów (w tym jednego z Polski). Czołowa trójka finalistów zostanie ogłoszona już niedługo podczas Geneva Motor Show na początku marca. Zwycięzcy każdej z kategorii zostaną uhonorowani podczas New York International Auto Show (NYIAS) w kwietniu.

Ogłoszonych zostało także siedmiu finalistów „Car of the Year”. Jurorzy tego plebiscytu wybrali 35 najlepszych zeszłorocznych europejskich premier. Debiutant roku zostanie uhonorowany w tym najdłużej istniejącym i najważniejszym plebiscycie przemysłu motoryzacyjnego przed targami motoryzacyjnymi w Genewie.

Składające się z 58 ekspertów przemysłu samochodowego z 22 krajów jury osobiście przetestuje samochody przed ostatecznym wyborem siedmiu finalistów konkursu. Będą oni oceniać auta w kategoriach takich jak design, innowacyjność, jakość i korzystność oferty.

Od momentu debiutu ŠKODA Superb spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem Klientów i ekspertów, zdobywając w ostatnich miesiącach wiele prestiżowych nagród. We wrześniu emocjonujący, wyrazisty i dopracowany styl modelu został nagrodzony tytułem „Best of best” (pol. „Najlepszy z najlepszych”) w kategorii nadwozi producentów seryjnych w niemieckim plebiscycie designu „Automotive Brand Contest 2015”. Uznany brytyjski magazyn „What car?” uznał tymczasem wersję Superb Combi jako najlepsze kombi roku 2016 (oryg. „Best Estate Car of 2016”).

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony