Polscy himalaiści walczą o wyprawę na Annapurnę

Dla Polskiego himalaizmu organizacja wyprawy i walka o dopięcie budżetów, pozyskanie sponsorów i wsparcia nigdy nie należały do najłatwiejszych. Niestety taki sam los spotkał ekipę Polish Annapurna IV Expedition 2015.

„Jeszcze nigdy nie pakowałem się na wyprawę z tak wielką dziurą budżetową! Nie mamy wyjścia, bilety do Kathmandu kupione, zaliczki do Agencji wpłacone. Trzeba napierać i wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Brakuje nam na wyprawę dlatego, że nigdy nie pozwolimy, aby naszym rodzinom zabrakło finansów na spokojne życie w czasie naszej nieobecności. Żadna wyprawa nie byłaby w stanie tego usprawiedliwić.” - czytamy na FBuku Marcina Tomaszewskiego.

Himalaiści próbowali zebrać brakującą kwotę na portalu Polak Potrafi. Niestety zbiórka nie przyniosła zamierzonego rezultatu i w momencie, kiedy zespół powinien myśleć o realizacji założonego planu na zdobycie południowo-zachodniego filaru Annapurny, kombinuje jak dopiąć dziurę budżetową na niebagatelną kwotę 20 tys zł.

Po wspólnej debacie i zorientowaniu się w przepisach prawnych i podatkowych zespół znalazł jednak  rozwiązanie. Himalaiści na własną rękę zorganizowali zbiórkę pieniędzy na swoim FBuku, która miejmy nadzieję załata budżet wyprawy. W zamian za datki team już teraz zaprasza wszystkich, niezależnie od wpłaconej kwoty na darmowy event, który zostanie zorganizowany po powrocie z ekspedycji!

„Ugościmy Was bardzo serdecznie, napoimy, nakarmimy i przedstawimy prezentację z naszej ekspedycji. Dla zainteresowanych odbędą się zajęcia ze wspinaczki zimowej, drytoolingowej. Dodatkowo, każdy z Was otrzyma zdjęcie z wyprawy z oryginalnymi podziękowaniami uczestników. Impreza odbędzie się bez względu na wynik naszej ekspedycji. W takim przypadku świętować będziemy bezpieczny powrót do domu.” – piszą na swoim FBuku himalaiści

Mamy nadzieję, że zbiórka przyniesie zamierzony rezultat, a zespół w składzie Janusz Gołąb, Marcin Yeti Tomaszewski i Michał Król 22 października polecą do Nepalu skąd śmigłowcem zostaną przetransportowani do bazy głównej. Będzie to ich baza wypadowa, z której ruszą zmierzyć się z tą szczególną, dziewiczą ścianą.  Wyprawa ta jest uznawana za jeden z najważniejszych projektów zaplanowanych na rok 2015 przez Polski Związek Alpinizmu, a jej potencjalny sukces stałby się kolejnym wybitnym osiągnięciem polskiego himalaizmu.

Zapraszamy Was do wsparcia wyprawy, której szczegóły znajdziecie na www.facebook.com/PolishAnnapurnaIVExpedition2015 , a  himalaistom życzymy dużo wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich marzeń.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony