Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 liderem w testach opon całorocznych

Nowa opona Goodyeara zwyciężyła w najnowszym teście magazynu „AutoBild” i zdobyła pierwsze miejsce w niezależnym teście TÜV[1] pod względem hamowania na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie.

goodyear_vector_4seasonsVector 4Seasons Gen-2 to druga generacja uznanych przez klientów opon wielosezonowych Goodyear. Połączenie zimowych osiągów i doskonałych parametrów letnich pozwala kierowcom sprostać najtrudniejszym warunkom drogowym w Europie przez cały rok. Opona zaraz po debiucie na rynku zaskarbiła sobie uznanie ekspertów. W najnowszym rankingu niemieckiego czasopisma „AutoBild” zdobyła pierwsze miejsce[2]. Została też liderem w teście hamowania na mokrej nawierzchni, śniegu
i lodzie, przeprowadzonym na zlecenie Goodyear przez niezależną organizację TÜV[3].

„AutoBild” wybrał do testów dziesięć różnych opon, poddając ocenie szeroki zakres parametrów, w tym trakcję, prowadzenie i hamowanie na zaśnieżonych, mokrych i suchych drogach. Wielosezonowa opona Goodyear - w porównaniu z najnowszymi produktami konkurentów - okazała się liderem we wszystkich kategoriach. Opona zajęła również pierwsze miejsce w zleconym przez Goodyeara niezależnym teście TÜV, w którym uwagę zwracano
zwłaszcza na hamowanie na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie.

W teście „Autobild” opona Vector 4Seasons Gen-2 (rozmiar 195/65R15 91H) wykazała
się ‘wzorową’ wszechstronnością, wyróżniała się najlepszym prowadzeniem na mokrej drodze, najwyższą odpornością na aquaplaning oraz najkrótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni. Dzięki niskim oporom toczenia imponowała też doskonałą efektywnością paliwową, jak również najdłuższą żywotnością, pozostawiając konkurencję w tyle.

Osiągi nowej opony wielosezonowej potwierdziły też wyniki zleconego przez Goodyeara niezależnego testu organizacji TÜV. Pokazały one, że opona uzyskuje zdecydowaną przewagę nad konkurencją w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie,
co pozwoliło jej objąć pozycję lidera w teście. Vector 4Seasons zapewnia kierowcy bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych. Na śniegu ogumienie wyróżnia się krótszą o 8% drogą hamowania w porównaniu z trzema wiodącymi konkurentami. W tych samych testach, opony Goodyear wykazały się także krótszą o 6% drogą hamowania na mokrej drodze i o 9% na lodzie. Te rezultaty również były lepsze od osiąganych przez produkty konkurencji.

„Goodyear stawia sobie za cel zapewnianie bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, szczególnie w trudniejszych sytuacjach na mokrych, oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Dobre wyniki testów Goodyear Vector 4Seasons potwierdzają skuteczność naszych działań. Są one równocześnie kolejnym osiągnięciem wiodących opon wielosezonowych Goodyear, które już od ponad trzydziestu lat zapewniają bezpieczeństwo na drodze i spokój rodzinom w całej Europie” - powiedział Alexis Bortoluzzi, dyrektor marketingu opon osobowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nowe opony Vector 4Seasons to rezultat ponad 30 lat innowacji w dziedzinie opon wielosezonowych, oraz wiedzy pozyskanej z użytkowania tego typu ogumienia – montowanego jako pierwsze wyposażenie w setkach modeli pojazdów, w tym dla wiodących marek takich jak: Audi, Volkswagen, Fiat, Jeep, Opel, Ford i Renault.

Nagrodzone opony Goodyear Vector 4Seasons drugiej generacji są dostępne w sprzedaży detalicznej na wszystkich najważniejszych rynkach Europy. Do stycznia przyszłego roku linię opon, obejmującą obecnie 43 rozmiarach, wzbogaci się jeszcze o trzy modele Run On Flat. Nowa generacja z czasem zastąpi poprzedni model dostępny na rynku.

Więcej informacji o Goodyear na twitterze @Goodyearpress.


[1] Na zlecenie Goodyear

[2] W porównaniu ze średnimi osiągami ośmiu najnowszych konstrukcji głównych konkurentów w segmencie opon wielosezonowych (w tym Michelin Cross Climate, Pirelli Cinturato All-Season, Vredestein Quatrac 5). Testy przeprowadzone przez Auto Bild (DE) wydanie 39, 25.09.2015 r. - AllSeason 2015 – rozmiar opony: 195/65R15 H; samochód testowy: VW Golf VII; miejsce testu: Nowa Zelandia.

[3] Dotyczy hamowania na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie. W porównaniu ze średnimi osiągami trzech najnowszych konstrukcji głównych konkurentów w segmencie opon wielosezonowych (Michelin Cross Climate, Pirelli Cinturato All-Season, Vredestein Quatrac 5). Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD Product Service w okresie lipiec-wrzesień 2015 r. na zlecenie Goodyear Dunlop. rozmiar opony: 205/55 R16 V; samochód testowy: VW Golf; miejsca testów: Montpellier (F), SHPG Wanaka (NZ), Colmar-Berg (L); Raport nr 713065970.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony