Powiększanie piersi - ile to kosztuje?

Możliwość spełnienia marzeń o powiększeniu piersi jeszcze nigdy nie była tak prosta w realizacji. Obecne stawki zabiegów są najniższe w historii, a co ważne oferowane w Polsce zabiegi są tańsze. Dodatkowo warto mieć świadomość, że jakość krajowych zabiegów dorównuje, a w niektórych przypadkach przewyższa te oferowane na zachodzie. Potwierdzeniem tego zjawiska jest coraz większa liczba osób z zagranicy korzystająca z usług naszych rodzimych klinik medycyny estetycznej.

pierwsiWiele kobiet, nie tylko  Polsce, ale i na całym świecie jest, w mniejszym lub większym stopniu, nieusatysfakcjonowana z wyglądu swojego ciała. Jednym ze szczególnych powodów niezadowolenia, a co za tym idzie niepotrzebnie niskiej samooceny, są piersi. Kobiety narzekają na ich rozmiar, kształt, a także jędrność. Z tego powodu wiele z nich decyduje się na operacje plastyczne, w celu powiększania rozmiaru, a także poprawy wyglądu biustu. Nierzadko w ostatnich czasach zdarza się, że na taki zabieg decydują się również kobiety w młodym wieku. Medycyna estetyczna oferuje takim pacjentkom różne metody korekcji plastycznej piersi.

Powiększenie piersi jest procedurą, która zmienia rozmiar biustu kobiety. Ten zabieg chirurgiczny, jest obecnie jednym z najbardziej popularnych rodzajów operacji plastycznych, na jaki kobiety się decydują. Kluczową sprawą jest indywidualne dobranie odpowiedniej metody tak, aby oczekiwane efekty były jak najlepsze. Jednak wiele kobiet zastanawia się czy będzie ich stać na taką operację.

Ile kosztuje zabieg powiększania piersi?

Ze względu na ciągle rosnącą popularność zabiegów powiększania medycyna estetyczna oferuje obecnie wiele różnego rodzaju metod począwszy od tradycyjnego wszczepiania wkładek (protez piersiowych) wykonanych z silikonu wypełnionych również silikonem lub solą fizjologiczną po nowoczesne wszczepianie wypreparowanej wcześniej własnej tkanki tłuszczowej. Różnią się one między sobą nie tylko inwazyjnością czy materiałami używanymi w czasie przeprowadzania poszczególnych procedur, ale także cenami. To właśnie ceny są jednym z głównych tematów do rozważań kobiet przed podjęciem decyzji poddania się operacji.

Kiedyś operacje powiększania piersi były czymś normalnym wśród gwiazd filmów dla dorosłych, modelek, aktorek oraz celebrytek. Obecnie jednak zaczynają być także coraz bardziej dostępne dla kobiet, które po prostu chcą zmienić coś w wyglądzie swojego biustu. Coraz częściej słyszy się, że osoby z naszego otoczenia poddają się operacjom powiększenia piersi. Jest to spowodowane nie tylko coraz większym bezpieczeństwem tego typu zabiegów, ale także stosunkowo niezbyt wysokimi kosztami z nimi związanymi. Najtańsze dostępne metody na polskim rynku medycyny estetycznej oferują zabiegi powiększania piersi już od około 8 tysięcy złotych. Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt astronomicznie wysokich cen na zachodzie (po przeliczeniu kursów poszczególnych walut nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych). Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że polscy chirurdzy plastyczni, zajmujący się operacjami powiększania piersi, są bardzo dobrze wykwalifikowanymi i doświadczonymi specjalistami w swojej dziedzinie, co doceniają nie tylko polskie, ale i zagraniczne pacjentki. Polskie kliniki medycyny estetycznej oferują więc bardzo profesjonalne podejście do każdego przypadku i to w atrakcyjnej i przystępnej cenie.

Każda operacja powiększania piersi różni się techniką oraz materiałami używanymi w czasie jego wykonywania, a więc również i ceną. Zazwyczaj ceny podawane w klinikach obejmują już wynagrodzenie chirurga plastyka oraz pozostałego personelu, koszty eksploatacyjne sprzętu medycznego, środki farmakologiczne oraz sam materiał wypełniający (np. wkładki silikonowe) lub koszty związane z jego pozyskaniem (np. przy wypełnianiu piersi własnym tłuszczem). Ważne jest również miejsce, gdzie chcemy wykonać zabieg. W Polsce można znaleźć kliniki, które oferują bardzo tanie zabiegi (niektóre nawet za 5 tysięcy zł), ale są i takie, gdzie za operację zapłacić trzeba znacznie wyższe pieniądze (nawet ponad 20 tysięcy zł). Różnice te zazwyczaj wynikają ze standardu kliniki, a także jakością stosowanych materiałów oraz klasy sprzętu wykorzystywanego do wykonywania zabiegów. Dlatego przed wyborem kliniki konieczne jest sprecyzowanie oczekiwań, a następnie zweryfikowanie, która klinika byłaby dla nas satysfakcjonującym wyborem.

 

Poza najważniejszymi czynnikami, mającymi wpływ na cenę – klinika, specjalista, rodzaj metody oraz rodzaj materiału wypełniającego - duże znaczenie ma tutaj również o jak duży rozmiar pacjentka decyduje się powiększyć swoje piersi. Większe rozmiary implantów związane są bowiem z koniecznością użycia większej ilości materiału oraz wykonaniem bardziej skomplikowanej procedury chirurgicznej (odpowiedniej metody wprowadzenia go pod skórę). Dlatego kobiety, które chcą powiększyć swój biust o kilka rozmiarów zapłacą więcej niż kobiety, które jedynie chcą wymodelować i delikatnie powiększyć swoje piersi.

 

Jak podaje lekarz medycyny estetycznej Pani Izabela Lenartowicz, wszelkie dokładne koszty związane z powiększaniem biustu można oszacować dopiero na wizycie konsultacyjnej, która w przypadku rozważania podjęcia się operacji powiększania piersi jest niezbędna.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony