Pierwsza randka – Twój sukces

Pierwsza randka jest nie lada wyzwaniem.  Czy warto postawić na spotkanie w niebanalnym miejscu, czy raczej wybrać sprawdzoną kawiarnię? W co się ubrać – szpilki czy może tenisówki, krawat czy raczej T-shirt z nadrukiem podkreślającym poglądy? Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeanalizowało około  tysiąc odpowiedzi udzielonych w dwóch sondażach Serwisu na temat miejsca i stroju na pierwszą randkę.

pierwsza_randkaWybierając się na pierwszą randkę starannie ją planujemy. Mocno zastanawiamy się zanim zaprosimy wybraną osobę w konkretne miejsce. Co będzie lepszym wyborem: ekstremalne wyzwanie sportowe czy spacer brzegiem Wisły? Również wybór odpowiedniego stroju jest istotną częścią przygotowań. Te dwie sprawy są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Strój niewątpliwie bardzo dużo mówi o człowieku. Może wyrażać nie tylko pozycję społeczną, ale również zasady, zainteresowania, poglądy na wiele tematów, a nawet  gotowość na bliższy kontakt. Tylko 1% zapytanych stwierdziło, ze strój nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Do najczęściej wybieranych miejsc (prawie 50% odpowiedzi), czyli kawiarni lub pubu, warto ubrać się swobodnie. Zapewne dżinsy połączone ze sportową koszulą dla panów, bądź - w przypadku pań - sukienka z naturalnych tkanin będą najlepszym wyborem. Żeby nie wyglądać banalnie, możesz pokusić się na modne w tym sezonie geometryczne wzory. Nie trzeba oczywiście tworzyć z nich stylizacji typu total look. Wystarczy jeden mocny akcent – np. kopertówka.

Inne ulubione miejsce na randki singli to restauracja. Choć jest wybierana jedynie przez co dziesiątą parę, to pasuje do niej doskonale drugi najchętniej wybierany styl stroju - elegancja.  Elegancki strój dla siebie i partnera wybrałoby około 26% zapytanych. W tym przypadku u pań warto postawić na klasyczne szpilki i małą czarną połączoną z gustownym żakietem lub modne cygaretki w duecie ze zwiewną szyfonową bluzką i stylowym naszyjnikiem. Dla panów polecamy stonowaną w kolorystyce koszulę (np. błękitną) oraz właściwie dopasowaną marynarkę, a na spotkanie w  wyjątkowo modnym lokalu, oczywiście idealnie skrojony garnitur.

Spacer w parku lub zoo jest po kawiarni drugim ulubionym miejscem na pierwszą randkę. Na spotkanie tam ma chęć aż co trzeci singiel. Świetnym strojem dla nich będzie t.zw. sportowa elegancja, którą, jako swój ulubiony randkowy styl, wskazuje aż 25% singli. To niezwykłe połączenie stylu eleganckiego z wygodą i odrobiną nonszalancji, które na stałe wpisało się w najnowsze trendy. Ramoneska w połączeniu ze sportową bluzą i obcisłymi tregginsami będzie doskonałym wyborem dla szczupłych wysokich kobiet, a tiulowa spódnica z podkoszulkiem i butami sportowymi na koturnie sprawdzi się właściwie w każdym przypadku. Dla panów proponujemy klasyczne dżinsy w połączeniu z bluzą z kapturem, bądź kolorowym T-shirtem i oryginalnymi dodatkami, jak na przykład designerskim zegarkiem.

Najrzadziej wskazywanym miejsce na pierwszą randkę jest m.in. dom jednego z partnerów. Z dużą pewnością przynajmniej jedna ze stron czułaby się tam skrepowana, mogłaby też uznać  intencje drugiej strony za zbyt dosłowne. Single nie chcą także ubierać się zbyt seksownie, ani spotykać się z osobami, które wybierają taki styl. Głębokie dekolty i kuse spódniczki będą źle widziane. Odpada również styl sportowy i ekstrawagancki oraz pierwsza randka w dyskotece lub polegająca na wspólnym uprawianiu sportu. „Zarażanie” swoimi pasjami warto odłożyć na kolejne spotkania. Single chcą czuć, że ich wybranek dba o pierwsze wrażenie, ale nie chcą być przytłoczone wybranym strojem lub miejscem.

Jak więc wybrać idealne miejsce i strój na randkę? Wyniki sondaży pokazują, że wbrew pozorom, randkowicze najchętniej umawiają się w klasycznych, neutralnych miejscach. Restauracja, pub czy spacer pozwalają spędzić ze sobą czas na rozmowie, poznać się lepiej i ocenić czy obydwie strony mają ochotę na kolejną randkę. Na takie spotkania najlepszym wyborem będzie strój starannie przygotowany, pasujący do miejsca, ale nie odciągający uwagi o pierwszej rozmowy w cztery oczy. Gratis poradę stylistki Ilony Niebał, jak ubrać się na randkę, możesz odebrać w ramach Klubu MyDwoje i Partnerów tutaj. Zapraszamy.

Wszystkie wyniki sondy dostępne tutaj

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony