WytrwALE do celu

Czy człowiek jest w stanie przebyć dystans 700 km biegnąc nieprzerwanie przy temperaturze minus 40 stopni Celsjusza? Przekonamy się o tym już 8 lutego! Pierwszy w historii Polak startuje w najtrudniejszym na świecie ultramaratonie, Yukon Arctic Ultra.

31 zawodników, 700 km do pokonania w 13 dni, temperatura odczuwalna sięgająca nawet minus 60 stopni Celsjusza oraz ekstremalne warunki terenowe… Od ponad 10 lat najbardziej wymagający ultramaraton na Ziemi niezmiennie przyciąga śmiałków z całego świata. Część trasy, którą będą pokonywać uczestnicy biegu Yukon Arctic Ultra to szlak katorżniczego wyścigu psich zaprzęgów.

Jedyną osobą z Polski, która podjęła się tego nadludzkiego wyzwania, jest Michał Kiełbasiński - amator sportów ekstremalnych, w szczególności rajdów przygodowych, Adventure Racing. Dyscypliny, która łączy orientację w terenie, kolarstwo górskie, kajakarstwo morskie, śródlądowe i górskie oraz wspinaczkę. Przygotowania do wyścigu, jakim jest ultramaraton, wymagają żelaznej dyscypliny, ponieważ wiążą się z regularnymi i trudnymi treningami.
Jak twierdzi Michał Kiełbasiński, odpowiednie przygotowanie do uprawiania tego typu sportów wytrzymałościowych to nie tylko ćwiczenia, ale także właściwa dieta. Niezmiernie ważna podczas samego biegu.

W tej kwestii, ultramaratończyk otrzymuje profesjonalne wsparcie ekspertów żywieniowych marki ALE. Marki, która oferuje suplementy uzupełniające dietę osób aktywnych fizycznie (zarówno amatorów jak i profesjonalistów).

- Michał będzie musiał się zmierzyć nie tylko z dystansem, ale również z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie rozplanowanie żywienia podczas biegu, w tym przede wszystkim dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów. Wspólnie z Michałem omówiliśmy również strategię spożywania odpowiedniej ilości izotoników oraz żeli energetycznych. Ponadto, aby wspomóc Michała na trasie, zarekomendowaliśmy spożywanie ALE HydroSalt. Jest to suplement, który na bieżąco będzie uzupełniał straty elektrolitów w celu zmniejszenia ryzyka skurczów mięśniowych. Dopełnieniem wspomagania i regeneracji będzie spożywanie antyoksydantów zawartych w ALE AntiOxide po szczególnie ciężkich etapach biegu, jak również dostarczenie dobrze przyswajalnego magnezu ALE MagneUp. Połączenie odpowiedniej suplementacji wraz z wytycznymi żywieniowymi to istotny element tego typu wyścigów i klucz do sukcesu - mówi dr Jakub Czaja ekspert żywieniowy marki ALE.

Marka ALE wspiera nie tylko możliwości kondycyjne Polaka, ale także współfinansuje koszty wyjazdu oraz udziału w YAU. Partnerem wyprawy ultramaratończyka jest również marka New Balance – producent profesjonalnego sprzętu dla biegaczy.

Oficjalny patronat nad przedsięwzięciem objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Bieżące informacje dotyczące zmagań Michała Kiełbasińskiego można śledzić na oficjalnym fanpage’u sportowca: https://www.facebook.com/michalkielbasinskinayukon

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony