Czy Reserved uważa, że klientki to idiotki?

Young Fashion Lab – to linia Reserved dla młodych i otwartych na modę oraz lifestylowe nowości kobiet. Taką informację można znaleźć na stronie firmy, która nie ma chyba zbyt wysokiego mniemania o swoich klientkach jeżeli proponuje im chodzenie w bluzkach z napisem DORK! Dork (język angielski): rzeczownik (1.1) slang. idiota, idiotka; (1.2) slang. wulg. fiut

Jeżeli to miał być zabieg marketingowy to zupełnie chybiony! Mimo wszystko nie wszyscy znają język angielski i  bynajmniej noszenie tej odzieży nie przyniesie im chwały. Może jest to oferta dla klientek  z dużym dystansem do siebie? Ja osobiście jeszcze nie spotkałem  tak zdystansowanej kobiety. Zapewne jednak pracownicy Reserved znają ich wiele. Panowie nie kupujcie tych bluzek sowim kobietom bo będziecie musieli sami  je nosić ( kobiety i bluzki), ale tylko kobiety z przyjemnością! Z drugiej strony bluzka doskonale wpisuje się w trendy mody męskiej na obecny sezon (zobacz tutaj).

Postaramy się skontaktować z firmą w celu uzyskania wyjaśnień. Może napis ten ma również inne znacznie, którego mało kto jest świadom w odróżnieniu od znaczenia w języku angielskim, kluczem może tu być użyta czcionka, poczekamy zobaczymy.

Prezentujemy odpowiedź Rzecznika Prasowego LPP

" Odpowiadając na pytanie dotyczące napisu DORK na koszulce dostępnej w kolekcji jednej z naszym marek, chciałabym wyjaśnić, że wyraz, na który zwrócili Państwo uwagę, ma kilka znaczeń i należy do grupy motywów umieszczanych obecnie w wielu projektach odzieży, oferowanej przez liczne marki funkcjonujące w naszej branży.

Inne słowa należące do tej kategorii to przykładowo: „geek” (mądrala, mol książkowy, kujon), „nerd” (nudziarz, introwertyk). Określenia te (mimo że wśród ich synonimów
w słownikach znajdziemy również wyrazy niecenzuralne) w popkulturze funkcjonują jako żart, a noszone na koszulce mogą być przejawem dystansu właściciela do samego siebie."

Marta Chlewicka

p.o. Rzecznika Prasowego LPP

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony