Telewizory Sharp AQUOS Quattron Pro 3D debiutują w Polsce

Sharp wprowadza do sprzedaży telewizory Sharp AQUOS Quattron Pro serii UQ10. Unikatowa i wyjątkowa technologia Quattron Pro firmy Sharp zapewnia 2,5 razy więcej subpikseli niż tradycyjne telewizory Full HD. Dodatkowo, w chwili wprowadzenia na rynek są to jedyne produkowane seryjnie modele telewizorów Full HD zdolne do wyświetlania materiałów o rozdzielczości Ultra HD (4K) przesyłanych przez złącze HDMI. O wyjątkowości UQ10 decyduje także przyznany telewizorom certyfikat THX oraz znakomitej jakości nagłośnienie Yamaha HXT.

sharp_qpro2Telewizory Sharp AQUOS 3D UQ10 z technologią Quattron Pro mogą wyświetlać obrazy o rozdzielczości 2,5 razy większej niż Full HD. Oznacza to, że pozwalają na oglądanie materiałów – włączając w to treści 4K – w rozdzielczości większej niż dowolny model telewizora Full HD. Nawet, jeśli materiał ma niższą rozdzielczość, inteligentny upscaller panelu Quattron Pro podniesie ją do bliskiej 4K – niezależnie, czy jest to sygnał z tunera satelitarnego, kablowego, telewizji naziemnej, odtwarzacza Blu-ray, DVD, czy konsoli do gier – dzięki czemu obraz będzie bardziej ostry i żywy. Rozwiązanie to pozwala korzystać z ultrawysokiej rozdzielczości już dziś - zanim upowszechni się ona na dobre.

Quattron Pro

Quattron Pro to druga generacja opracowanej przez firmę Sharp technologii czterech kolorów podstawowych (RGBY) Quattron, która dodaje żółty subpiksel do standardowej grupy subpikseli RGB (czerwony, zielony, niebieski), dzięki czemu możliwe jest odtworzenie ponad miliarda odcieni kolorów. Jakość obrazu jest wyraźnie lepsza zwłaszcza podczas odtwarzania odcieni złota, żółtego, zielonego, niebieskiego i koloru skóry. Panele Quattron Pro udoskonalono o opracowaną przez firmę Sharp inteligentną technologię sterowania subpikselami, która jest w stanie podzielić 4 subpiksele kolorów podstawowych (RGBY) na dwa (górny i dolny), co powoduje, że jeden piksel obrazu składa się z ośmiu sterowanych niezależnie subpikseli. Technologia ta wyświetla aż 16 milionów subpikseli –  o 10 milionów więcej niż oferują standardowe telewizory o rozdzielczości Full HD.

Na podkreślenie zasługuje także fakt, iż technologia Quattron Pro zdobyła podczas targów CES 2014 nagrodę HDGuru’s award for Best HDTV.

Obraz z certyfikatem THX

Telewizory serii UQ10 zostały przetestowane i zatwierdzone zgodnie ze specyfikacją THX Display opracowaną przez firmę THX Ltd., co gwarantuje najwyższe standardy jakości obrazu i wydajności. Obecnie telewizory serii UQ10 są jedynymi telewizorami Full HD LED TV z certyfikatem THX dostępnymi na rynku europejskim. Standard ten zakłada dokładne odwzorowanie obrazu – tak, aby odbiorca otrzymywał te same wrażenia, które są udziałem ekipy filmowej w studiu nagraniowym.

Dźwięk dorównujący jakością obrazowi – Yamaha HXT

Znakomitym uzupełnieniem wysokiej jakości obrazów serii UQ10 jest nagłośnienie w technologii Yamaha HXT, które zapewnia całkowicie nową jakość brzmienia - dotychczas niedostępną w tak smukłych telewizorach. Technologia HXT (Harmonics Enhancer Extended - poszerzony wzmacniacz harmonicznych), poprawia brzmienie zarówno tonów wysokich, jak i niskich poprzez odtwarzanie poszczególnych składowych dźwięku. Pozwala to zapewnić jeszcze głębsze doznania mimo ograniczeń, jakie nakładają niewielkie wymiary głośników we współczesnych telewizorach. Technologia HXT kompensuje nie tylko tony niskie, ale również średnie i wysokie, dzięki czemu emitowane basy są głębsze i wyraźniejsze, a tony wysokie bardziej szczegółowe, co pozwala uzyskać bogaty i wierny dźwięk.

Technologie Smart – Miracast, Octoshape, Bluetooth

Połączenie telewizorów Sharp serii UQ10 z dowolnym urządzeniem mobilnym jest proste i daje nieograniczony dostęp do rozrywki. Dzięki mobilnej aplikacji Aquos Remote Lite, telewizorem można sterować przy pomocy odpowiednich gestów wykonywanych tabletem lub smartfonem. Ponadto, korzystając z technologii Miracast, multimedia i gry ze smartfona lub tabletu można wyświetlać bezpośrednio na ekranie telewizora UQ10. Dodatkowo za sprawą połączenia Bluetooth możemy przesyłać muzykę do telewizora oraz podłączyć myszkę i klawiaturę do obsługi portalu Aquos Net+.

Nowa technologia Octoshape pozwala komfortowo i bez przestojów oglądać kanały HD nadawane strumieniowo przez internet, nawet przy łączach nieprzekraczających prędkości transmisji danych 5Mb/s. Od połowy roku 2014 portal firmy Sharp dla smart TV Aquos Net+ zaoferuje szeroki wybór serwisów VoD oraz kanały TV dostępne bezpłatnie na całym świecie.

Design ma znaczenie

Telewizory UQ10 zyskają uznanie osób ceniących nowoczesny design. Nową serię wyróżnia jeszcze węższa ramka wokół ekranu i smuklejszy profil. Zewnętrzne krawędzie aluminiowej ramki są wyraźnie zarysowane, co bardzo dobrze współgra z lekkością i smukłością całego profilu. Telewizor wygląda atrakcyjnie nawet wtedy, gdy jest wyłączony. Zapewnia to, opracowany przez firmę Sharp, tryb Wallpaper, który pozwala zamienić wyłączony telewizor w dzieło sztuki i wyświetlić na nim ulubione zdjęcie rodzinne lub dopasowany do otoczenia obraz. Funkcja ta jest przy tym przyjazna dla środowiska, ponieważ wymaga zaledwie 30-40 W energii elektrycznej (czyli tyle, ile mała żarówka), zapewniając taką jasność obrazu, jaką oświetlone są dzieła sztuki w galeriach i muzeach.

Wielkość na miarę Sharp

Modele serii UQ10  imponują nie tylko jakością obrazu i designem, ale także rozmiarami ekranu. Seria UQ10 jest dostępna z ekranami o przekątnych 60, 70 i 80 cali - takie rozmiary zapewniają niezapomniane wrażenia tak w 2D, jak i 3D, zarówno podczas oglądania filmów, transmisji sportowych czy nagrań z domowego archiwum. Inteligentna technologia firmy Sharp zastosowana w tych panelach oraz zwiększona rozdzielczość oznacza, że do komfortowego oglądania obrazu wystarczy odległość 2,3 m w przypadku ekranu 60-calowego oraz odpowiednio 2,7 m i 3 m dla ekranów 70- i 80 calowych.

Ceny:

LC-60UQ10 (60 cali) – 8.999 zł

LC-70UQ10 (70 cali)– 13.999 zł

LC-80UQ10 (80 cali)– 27.999 zł

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony