Amazon otworzy trzy centra logistyczne w Polsce

Amazon to globalne przedsiębiorstwo o amerykańskim rodowodzie i z 20-letnim doświadczeniem. Jest jednym z czołowych e-biznesów na arenie międzynarodowej, który słynie z internetowej sprzedaży codziennych dóbr, takich jak: książki, sprzęt AGD czy meble. W 2015 roku gigant sprzedażowy uruchomi w Polsce trzy centra logistyczne – dwa pod Wrocławiem na Bielanach Wrocławskich i jedno pod Poznaniem w Tarnowie Podgórnym, każde o powierzchni około 100 tys. m2. W centrach Amazona pracę znajdzie 6 tysięcy osób, a w sezonie świątecznym liczba ta wzrośnie do 15 tysięcy.

 

Znaczenie inwestycji dla Polski

Poszerzenie działalności korporacji Amazon (właśc. Amazon.com) o polski rynek stanowi niewątpliwie korzystny ruch dla naszej gospodarki. Jak wskazują eksperci, budowa trzech centrów logistycznych Amazon to dotychczas największy w Polsce kontrakt w branży nieruchomości. Choć na początku operacje dokonywane w oddziałach we wrocławskiej miejscowości Sady i poznańskim Tarnowie Podgórnym będą służyły zamówieniom z Niemiec, ostatecznie polskie centra logistyczne mają obsługiwać pozostałe kraje Europy. Póki co, budowę inwestycji na Bielanach Wrocławskich i w Sadach zainicjowało wmurowanie kamienia węgielnego, co jednoznaczne jest z uroczystym rozpoczęciem prac budowlanych. Jak zauważył wicepremier, a zarazem minister gospodarki, Janusz Piechociński, inwestycja amerykańskiego Amazona  przyczyni się do dalszego wzrostu gospodarczego Polski.

Rozwój regionów

Budowa centrów logistycznych firmy pozytywnie wpłynie także na rozwój gminy Kobierzyce i gminy Tarnowo Podgórne. Wójt gminy Kobierzyce, Piotr Kopeć, dostrzega w inwestycji szansę wzbogacenia się gminy. Zauważa też, że podatki firmy Amazon zasilą gminę i trafią do gminnej kasy zaraz po zakończeniu budowy. Gmina Kobierzyce dotychczas radziła sobie doskonale z tego rodzaju współpracą, przyciągając m.in. takie korporacje jak Tesco, Ikea czy Makro Cash & Carry. Wójt Tarnowa Podgórnego, Tadeusz Czajka, dostrzega z kolei drugą stronę inwestycji – dobra lokalizacja, infrastruktura regionu, a przede wszystkim zasoby ludzkie Tarnowa Podgórnego i okolic wpłyną pozytywnie na rozwój firmy. Warto także zauważyć, że w przypadku obu regionów pojawienie się tak dużej firmy pozwoli na poprawienie jakości życia mieszkańców.

Nowe miejsca pracy

Niekwestionowanym atutem tej intratnej inwestycji jest stworzenie tysięcy miejsc pracy. Jak informuje Amazon, w każdym z centrów logistycznych będzie to około 3 tysiące miejsc pracy na takich stanowiskach jak: księgowy, informatyk, kadrowy czy kierownik działu logistycznego. To, co wyróżnia wszystkie ogłoszenia o pracę w Amazonie, to wymóg dobrej znajomości języka angielskiego. Mimo to rekrutacja już trwa pokazując, że na rynku jest praca. Logistyka ma zatem szansę stać się silną branżą, oferującą różnorodną pracę. Jak zatem widać, inwestycja Amazona jest istotnym wydarzeniem na polskim rynku pracy.

Jeśli interesują Cię oferty pracy w logistyce, sprawdź stronę: http://www.grafton.pl/oferty-pracy/sprzedaz-marketing-logistyka/
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony