Książki od Mikołaja,

To już ostatni dzwonek na zakup prezentów Mikołajowych. Przedstawiamy kilka wybranych przez nas propozycji Wydawnictwa Sensus.

bibzw2Zacznijmy od czegoś lżejszego. Pozycja, którą już przedstawialiśmy na naszym portalu, czyli „Księga związków, podrywów i seksu”. Wbrew temu, co niektórym może się wydawać, lektura ta skłaniana do zadumy nad własnym związkiem, nawet a może zwłaszcza tym długoletnim a początkującym udzieli cennych wskazówek.

 

sysbia„System Białoruś” Andrzeja Poczybuta to ciekawa pozycja o jedynej dyktaturze Europy. W dobie demokracji, otwarcia na świat i wspólnej Europy jeden człowiek potrafił wrócić to czasów Ludwika XIV, aby powtórzyć za nim „Państwo to JA!”. Książka opisuje zupełnie inny świat i to nie gdzieś daleko w Korei, ale tuż za naszą granicą. Warto przeczytać tą książkę, znajdziemy tam wiele podobieństw do naszych polityków, co powinno być dla nas przestrogą.

 

ukrainInną pozycją o podobnej tematyce jest „Barszcz ukraiński” Piotra Pogorzelskiego, korespondenta Polskiego Radia w Kijowie. Do tej pozycji warto sięgnąć, aby lepiej, albo w ogóle zrozumieć doniesienia z Ukrainy serwowane przez programy informacyjne. Ukraina to kraj, którym poglądy na ważne dla ludzi sprawy są inne niż w Polsce. Fakt, że często traktujemy Ukrainę, jako dawną część Polski powoduje, że oczekujemy podobnego jak nasz, światopoglądu i przekonań. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inny kraj ze swoją tożsamością, kulturą i specyfiką. Po przeczytaniu tej książki może przestanie nas dziwić, że wcale im tak nie spieszono do Europy.

 

teraszZ zupełnie innej półki jest natomiast polecana przez nas „terapia f**k it” Joha C. Parkina. „Masz szefa idiotę, współpracowników bez wyobraźni, rodzina doprowadza Cię do białej gorączki, a wariaci za kierownicą podnoszą Ci ciśnienie?” Jeżeli na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś tak, ta książka jest dla Ciebie! Książka przedstawia kompletny proces terapii „pieprzę to”. Serdecznie polecamy tą pozycje jak i samą terapię.

 

filokv_O tym jak radzić sobie z codziennymi problemami pisze też dr Robert Maurer w swojej książce „Filozofia kaizen” Potęga drobnych kroczków pozwala na osiągnięcie rewolucyjnych zmian we życiu, sięgnięcia po własne marzenia i zbudowania silnej osobowości bez natychmiastowego zrujnowania dotychczasowego stylu życia. Jak mówi chińskie przysłowie „Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku”.

 

wojnasOstatnia pozycja to „Wojna światopoglądów”. Czy naukowcy mają duszę? Co było pierwsze nauka czy religia? Co rozumiemy przez pojęcie boga i do czego jest on nam potrzebny? Czy bardziej staramy się znaleźć sens istnienia, czy zrozumieć otaczający nas świat? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury. „Im dalej postępuje rozwój duchowy ludzkości, tym bardziej jestem przekonany, że ścieżka do prawdziwej religijności nie wiedzie przez strach przed życiem, strach przed śmiercią, czy też ślepą wiarą, lecz przez dążenie do poszerzenia racjonalnej wiedzy.” Albert Einstein

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony