Kobiety przyczyniają się do rozwoju usług i handlu w Internecie

Jak wynika z badań i raportów dotyczących handlu w Internecie, zakupy online częściej i chętniej robią kobiety. Liczba internetowych zakupowiczek rośnie z roku na rok. Co ciekawe, wiele użytkowniczek Internetu przenosi swoje przyzwyczajenia z życia prywatnego do działań zawodowych. W ten sposób to właśnie kobiety stają się motorem rozwoju sektora usług i handlu online adresowanego do biznesu.

Prywatnie panie najchętniej kupują w Internecie obuwie, odzież oraz dodatki do ubrań. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również elementy wystroju wnętrz oraz kosmetyki. Czynnikiem, który ma ogromne znaczenia dla wyboru przez kobiety produktów w sieci jest możliwość zapoznania się z opiniami innych użytkowniczek. Panie również bardziej chętnie niż mężczyźni dzielą się swoją oceną z innymi kupującymi.

kobiety_w_internecie

Jak szacują eksperci ING Banku Śląskiego, trend mówiący, że ciągle chętniej kupujemy w Internecie prywatnie niż „zawodowo” może wkrótce znacząco się zmienić. Mali i średni przedsiębiorcy coraz częściej poszukują rozwiązań wspierających swoje działania w Internecie, co rozszerza ich pole działania do całej Polski. Dzięki platformom oferującym usługi wspólne oraz zlecenia, coraz częściej małe firmy zyskują szansę rozwoju niezależnie od położenia i dzięki kontraktom poza lokalnym. Oferta w Internecie powiększyła się ostatnio także o bezpłatną platformę handlową dla przedsiębiorców, dzięki której właścicielki małych i średnich firm mogą porównać ceny wybranych produktów z całej Polski oraz zakupić towar w korzystnej cenie i dobrej jakości.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony