„HOUSE OF CARDS” – POLSKA PREMIERA KULTOWEGO SERIALU W ALE KINO+

19 października, zaledwie 9 miesięcy po emisji w amerykańskim serwisie internetowym Netflix, ale kino+ zaprasza na polską premierę serialu „House of Cards”, okrzykniętego jednym z najlepszych thrillerów politycznych wszech czasów. W rolach głównych występują Kevin Spacey i Robin Wright, za kamerą stanął m.in. David Fincher.

houseofcardsStany Zjednoczone tuż po zwycięskich wyborach prezydenckich. Kongresmen Francis „Frank” Underwood (Kevin Spacey) zostaje oszukany przez prezydenta i nie otrzymuje obiecanego mu wcześniej stanowiska Sekretarza Stanu. Wściekły i upokorzony Underwood chce zemścić się na prezydencie i odebrać mu urząd. W tym celu rozpoczyna polityczną grę, w której wszystkie chwyty są dozwolone, nie ma miejsca na kompromisy i lojalność. Pomoże mu w tym znajomość z młodą i ambitną dziennikarką Zoe Barnes (Kate Mara). Serial zyskał ogromną popularność i status kultowego dzięki brawurowej roli Kevina Spaceya, wielowymiarowości głównych bohaterów i realizmowi przedstawianych wydarzeń.

O serialu

Wprowadzony na rynek przez amerykański internetowy serwis VoD Netflix  „House of Cards” to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu, który zdobył telewizyjną nagrodę Primetime Emmy. Odebrał ją 22 września 2013 David Fincher w kategorii „Najlepsza reżyseria w serialu dramatycznym” za reżyserię pierwszego odcinka. Ponadto „House of Cards” otrzymał 8 innych nominacji do Primetime Emmy, w tym w najważniejszych kategoriach: dla najlepszego serialu dramatycznego, dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Kevin Spacey) i najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Robin Wright).

„House of Cards” to również pierwsza w historii wysokobudżetowa produkcja internetowa (koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów – dane za www.imdb.com). W ciągu zaledwie dwóch tygodni od premiery w Stanach serial obejrzało prawie 3 miliony zarejestrowanych użytkowników serwisu Netflix.

W główną postać cynicznego i bezwzględnego kongresmena Francisa Underwooda wcielił się Kevin Spacey, tworząc jedną z najciekawszych ról w swojej karierze. Scenariusz napisał Beau Willimon (twórca scenariusza do „Id marcowych” George’a Clooneya), za kamerą stanęli m.in. David Fincher („Siedem”, „Podziemny krąg”, „The Social Network”), który jest również producentem serii, oraz Joel Schumacher („Telefon”, „Numer 23”).

Dwa odcinki pierwszego sezonu w sobotę, 19 października,  o 22:00. Kolejne, co sobotę po 22:00.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony