Bogusław Linda i Michał Żebrowski ponownie w kultowej serii God of War

Dwaj twardziele polskiej sceny filmowej - Bogusław Linda oraz Michał Żebrowski po raz kolejny wcielą się w bohaterów bestsellerowej serii na PlayStation®3 God of War™. Premiera God of War: Wstąpienie™ już 13 marca 2013.

 

Sony Computer Entertainment Polska z dbałością dobiera aktorów, którzy pracują nad polską lokalizacją gier na konsolę PlayStation®3. Do udziału w przygotowaniu God of War: Wstąpienie, czyli prequela kultowej serii God of War™, po raz kolejny zaproszono niezwykle utalentowanych aktorów, Bogusława Lindę i Michała Żebrowskiego.

Linda, etatowy laureat nagród na festiwalach filmowych w Polsce, już po raz czwarty użyczył głosu Kratosowi, głównemu bohaterowi gry. Wybór aktora nie był przypadkowy. Artysta przez wiele lat kojarzony był z wizerunkiem cynicznego twardziela Franza Maurera (Psy, 1992, Psy II: Ostatnia krew, 1994). Specjalnie dla Sony, powraca do roli bohatera bezwzględnego i wciela się w postać przepełnionego pragnieniem zemsty herosa.

Żebrowski, który ostatnio brawurowo zagrał w filmie Sęp, w projekcie wziął udział po raz drugi, tym razem w trybie multiplayer. W God of War: Wstąpienie™ dubbinguje postać Herkulesa. Aktor przyznaje, że z przyjemnością ponownie przemówił głosem mitycznego wojownika. Zdradza: „Kiedy producenci zadzwonili, bardzo się ucieszyłem, że Herkules ożył; że dostał druga szansę. Zwłaszcza, że podobno ta postać przypadła do gustu odbiorcom”.

Artyści podjęli się niezwykle trudnego fizycznie zadania – dubbing został przygotowany naturalnie, z wykorzystaniem wyłącznie możliwości ludzkiego głosu. „Tutaj każde nagranie jest wyzwaniem, ponieważ w polskiej wersji dysponuję tylko swoim głosem, bez podparcia elektronicznego” – mówi Linda.

God of War: Wstąpienie™ to prequel bestsellerowej serii na konsolę PlayStation®3 God of War™. Na skutek machinacji Aresa, Kratos zabija swoją żonę oraz dziecko. Bohater obiecuje sobie pomścić ukochane osoby. Występuje przeciw okrutnemu bogu, przez co zostaje skazany na wieczność w więzieniu dla potępionych. Uzbrojony w Ostrza Chaosu, będzie musiał stawić czoła najpotworniejszym mitologicznym stworom, a także rozwiązywać zawiłe zagadki. Czeka go pełna niebezpieczeństw wyprawa w poszukiwaniu wolności i odkupienia.

Europejska premiera God of War: Wstąpienie™ odbędzie się 13 marca 2013 roku.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony