Ranking liceów - Kraków

Loading
Chart
o Ford initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width initial▼scale=1, minimum▼scale=1, width=device▼width (initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width%)
NYSE:F

Ford

Company ID [NYSE:F] Last trade:initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width Trade time:initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width Value change:initial▼scale=1, minimum▼scale=1, width=device▼width (initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width%)
Wszystko co powinieneś wiedzieć o kredycie mieszkaniowym

domozkasyW życiu każdego z nas przychodzi taka chwila, w której podejmujemy decyzję o kupnie mieszkania. Niektórzy szukają na rynku wtórnym, inni zaś zaglądają na rynek pierwotny i przeglądają oferty deweloperów. Jednak nie wszystkich stać na kupno nowego mieszkania za gotówkę. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest kredyt mieszkaniowy. Przed wzięciem kredytu mieszkaniowego musisz sprawdzić wiarygodność dewelopera, który sprzedaje Twoje wymarzone cztery kąty. Te informacje potrzebne Ci będą również w późniejszym czasie, bo kredytodawca też jest nimi zainteresowany. Powinieneś sprawdzić, czy deweloper jest wypłacalny,  czy nie był karany za oszustwo oraz czy ma dokument, który potwierdza prowadzenie przez niego działalności deweloperskiej. Pozwoli Ci to ustrzec się przed sytuacją, w której Ty wpłacisz pieniądze za mieszkanie, a ten po prostu zniknie.

Formalności

Tradycyjnie, jak przy każdym kredycie bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową, historię w BIK i w Bankowym Rejestrze. Potrzebny będzie również odpis z księgi wieczystej i umowa z developerem. W przypadku rozpoczętej inwestycji musisz również dostarczyć pozwolenie na budowę. W sytuacji, gdy budowa została już zakończona zamiast pozwolenia na budowę będzie to pozwolenie na przekazanie lokalu do użytku mieszkalnego. Oprócz tego będziesz musiał dostarczyć harmonogram prac budowlanych i terminy wpłat za mieszkanie.

Dodatkowe koszty kredytu

Jako, że hipotekę można ustanowić dopiero w chwili oddania nowego mieszkania do użytku, potrzebne Ci będzie ubezpieczenie pomostowe za okres do tego czasu. Niestety zwiększa to koszty wzięcia kredytu.

Musisz również liczyć się z tym, że bank zapragnie dokonać inspekcji postępów budowy i działania zgodnego z harmonogramem – to także dodatkowe koszty kredytu mieszkaniowego.

Dodatkowo dobrze, abyś zdawał sobie sprawę z tego, że kredyt mieszkaniowy może być wypłacony w całości lub comiesięcznymi transzami.

Wzięcie kredytu zawsze jest trudną decyzją, tym bardziej jeśli jest to kredyt mieszkaniowy, z reguły dotyczący dużych kwot. Zanim udasz się do banku, zwróć uwagę na wiarygodność dewelopera. Ważna jest również pozytywna historia w BIK. Kredyt mieszkaniowy to ważna decyzja, zadbaj o to, aby podejmować ją rozsądnie.

Więcej informacji na temat kredytów znajdziesz na http://www.kasystefczyka.pl/poradniki

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony