Sztuka tankowania
Auto

Początkujący kierowca zna już zasady ruchu drogowego, potrafi prowadzić auto i wie jak bezpiecznie poruszać się pod drodze. Teraz musi wyrobić w sobie odpowiednie nawyki dotyczące obsługi i eksploatacji samochodu.

przyciemnianeMłody kierowca, który dopiero oswaja się z autem największą uwagę zwraca na to co może go spotkać na drodze – skomplikowane skrzyżowania, korki, niespodziewane sytuacje. Skupiony jest na pokonywaniu stresów i lęków związanych z pierwszymi podróżami. Nie może jednak zapomnieć o odpowiednim dbaniu o swój samochód – prawdopodobnie wytęskniony pierwszy wóz, do którego zawsze będzie miał sentyment. By auto służyło jak najdłużej, nie sprawiało kłopotów w użytkowaniu oraz nie zaskoczyło niespodziewanym postojem należy przede wszystkim pamiętać, by dostarczać mu paliwa najlepszej jakości. Taką możliwość daje firma Shell, której paliwa spełnią oczekiwania najbardziej wymagającego kierowcy. Jest z czego wybierać.

Przegląd paliwowy dla początkującego kierowcy

Paliwa Shell FuelSave to wysokiej jakości paliwa zaprojektowane z myślą o kierowcach, którzy cenią mądre wybory i szukają  ekonomicznych rozwiązań. Zostały zaprojektowane, by pomóc przejechać na ich każdym litrze więcej. Powstały z ponad 100 lat doświadczeń Shell
w rozwoju paliw, a testując je naukowcy Shell przeprowadzili ponad 800 badań na trasach
o łącznej długości ponad 13500 kilometrów.

Paliwa Shell V-Power Nitro+ to zaawansowane technologicznie paliwa premium, które zostały stworzone, by skutecznie chronić silnik i wpływać na wydajność nawet w trudnych warunkach. Pomagają czyścić silnik z nagromadzonych osadów oraz chronić go przed tworzeniem się nowych. Pomagają chronić auto przed tworzeniem korozji na elementach układu paliwowego wykonanych z podatnych na nią metali. Zaś Technologia Modyfikacji Tarcia ogranicza tarcie i pozwala efektywniej dostarczyć energię ze spalania paliwa do napędzania samochodu.

Na szczególną uwagę zasługuje Shell V-Power Nitro+ Racing, 100-oktanowe paliwo, które pomaga dostarczać więcej mocy przez efektywniejsze spalanie. To najbardziej zaawansowane technologicznie paliwo Shell zostało opracowane we współpracy ze Scuderia Ferrari. Zawiera unikatowy zestaw dodatków Shell z formułą podwójnego działania, pomagający aktywnie czyścić i chronić silnik.

Również tankując Shell AutoGas kierowca może mieć pewność, że otrzymuje produkt najwyższej jakości. Posiada on liczbę oktanową znacznie przewyższającą wymagania techniczne, dzięki czemu proces spalania paliwa jest bardzo efektywny. Charakteryzuje się też wysoką czystością, dzięki czemu pomaga uniknąć niepotrzebnych wydatków i wizyt w warsztacie samochodowym.

Które paliwo więc wybrać? Pomocą w wyborze paliwa oraz tankowaniu służą pracownicy stacji paliwowych Shell. Na terenie całego kraju znajduje się ich prawie 400. Pracownik stacji może też pomóc sprawdzić podstawowe parametry auta, wybrać i uzupełnić płyn do spryskiwaczy, a nawet sprawdzić poziom oleju. To cenne wsparcie szczególnie dla początkujących kierowców, którzy wiele muszą się jeszcze nauczyć o swoich autach.

Fachowe wsparcie oraz wiedzę nie tylko o poprawnej, zgodnej z przepisami jeździe, ale też
o technicznych aspektach samochodu, właściwej konserwacji i eksploatacji przyszli kierowcy mogą uzyskać wybierając kurs jazdy w  Akademii Auto Świat, którego partnerem jest Shell Polska. Jest to nowoczesna sieć szkół jazdy zrzeszona pod marką Auto Świat – najpoczytniejszego magazynu motoryzacyjnego w Polsce. Placówki Akademii Auto Świat wyznaczają nowe standardy na rynku, oferując wysoki poziom szkolenia zarówno z zakresu techniki jazdy, jak i metodyki nauczania, psychologii i komunikacji.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony