Czym zaskakują samochodowe nowości?
Auto

Samochód ze sztuczną inteligencją, która monitoruje zachowania kierowcy, wykrywa jego zmęczenie i sugeruje wypoczynek? A może auto z laserem, który rozpoznaje zagrożenie kolizji i rozpoczyna hamowanie? To już nie przyszłość motoryzacji. Zobacz subiektywny przegląd samochodowych nowości, które mają szansę stać się przebojami nadchodzących miesięcy.

magnolia_parkMotoryzacyjne premiery można zobaczyć każdego roku na wrocławskim Festiwalu Samochodowych Nowości. Już po raz drugi Festiwal odbywa w Magnolia Park we Wrocławiu. Na które modele warto zwrócić szczególną uwagę?

Volvo S90

Prawdziwym wydarzeniem Festiwalu Samochodowych Nowości jest możliwość zobaczenia Volvo S90. Auto potrafi wykryć znajdujących się na drodze pieszych, rowerzystów oraz – jako pierwszy samochód na świecie – duże zwierzęta. Co więcej, ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie zderzenia i, w razie braku reakcji, samodzielnie zahamuje, także po zmroku. Volvo S90 ma też pierwszy na świecie układ pozwalający uniknąć zjechania z drogi. Technologia interweniuje w sytuacji, gdy samochód zacznie przekraczać linię wyznaczająca krawędź drogi.

Jaguar F-Pace

Samochód imponuje właściwościami aerodynamicznymi – stylistyka nadwozia pozwala uzyskać współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,34. To ogranicza zużycie paliwa, emisję CO2 i szum powietrza, jednocześnie poprawiając stabilność przy dużych prędkościach. Na uwagę zasługuje system, który powiadamia o wykryciu niezamierzonego opuszczaniu pasa ruchu. Co więcej rozpoznaje zmęczenie kierowcy, poprzez analizę jego reakcji i sugeruje zrobienie sobie przerwy. Z kolei technologia rozpoznawania znaków wykrywa za pośrednictwem przedniej kamery ograniczenia prędkości, a następnie wyświetla je kierowcy.

Range Rover Evoque Convertible

Uczestnicy Festiwalu Samochodowych Nowości w Magnolia Park mogą się przekonać, że połączenie dwóch zupełnie różnych typów nadwozia jest możliwe. Udowadnia to Range Rover Evoque Convertible, który jest pierwszą na świecie luksusową terenówką bez dachu. Jego rozłożenie rozpoczyna się za dotknięciem przycisku w centralnej konsoli. Całość zajmuje 21 sekund i jest możliwe przy prędkości do 50 km/h. Aluminiowa, lekka konstrukcja silnika pomagają zredukować zużycie paliwa do średnio 5,7 litrów na 100 km.

Infiniti QX70

Nowe Infiniti to połączenie prędkości i komfortu, który wynika z dysponowania inteligentnymi technologiami. Laserowe czujniki skanują przestrzeń przed samochodem, aby ostrzec o możliwej kolizji i uruchomić inteligentne wspomaganie hamowania. Infiniti QX70 automatycznie redukuje prędkość samochodu, kiedy zmniejsza się tempo ruchu ulicznego. Gdy zatory ustają, tempomat na nowo rozpędza samochód do zaprogramowanej prędkości. Na uwagę zasługuje też system, który obraca reflektory, aby oświetlały zakręt zgodnie ze skrętem kierownicy
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony